Charmed Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 
 

 Anna Stefany Darling

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Feb 20 2010, 22:25

Ime lika: Anna Stefany Darling
Godine: 15
Moći:
Electrokineza - Kontrolisanje elektricne energije kao i njeno stvaranje
.
Deflection - Mogućnost odbijanja moći
Šta voli/ne voli: Voli svoje moci,zurke,odmor,nakit,svetlost/Ne voli skolu,demone,dosadu
Tip: Od svega po malo ...ali kad bas mora,Vestica :metla:
Slika lika:Anna Stefany Darling Ghjghjgjhj

O porodici
>Majka: Tina Darling
>Otac : Daniel Darling
>Brat/sestra: sestra Emma Darling
>Baba/deda: baka Britany Darling

Istorija:
Moja majka je bila vampir i cuvar Elixix moci(glavna moc klana Anhix).Kada se zaljubila u mog oca(Belosvica) zamolila je moju baku(vesticu) da je oslobodi vampirske prirode i da postane ljudsko bice.Moja baka je to i uradila,ali je,umesto da postane smrtnik,moja majka postala vestica.Njen klan je bio besan zato sto ih je napustila i sa sobom ponela njihovu najjacu moc i zato su na dan vencanja moje majke i mog oca poslali grupu veoma jakih demona da joj tu istu moc oduzmu.Uspeli su u svojoj misiji ali ta moc je bila suvise jaka i nisu umeli da upravljaju njome.Klan se raspao.I pored toga su joj oduzeli moc nisu znali da delovi te moci prelaze na njenu decu(mene i moju sestru ).Moji roditelji su se slozili da mene i moju sestru cuvaju podalje od cini i veze sa magicnim svetom u nadi da ce spreciti da se nase moci aktiviraju i tako prizovu bivse clanove Anhix klana.Ja i moja sestra smo jos od malih nogu volele magiju i kad smo porasle iz zabave smo bacale neke sitne cini i malo po malo aktivirale svoje moci.Tada smo saznale da smo vestice i odlucile da pomocu njih stitimo nevine i borimo se protiv demona koji su,verovatno,krivi za smrt njihove bake Britany.

OCENE
1.Mitologija:5, 5, 5, 5, 5, 5
2.Napici:
3.Cini: 5, 5, 4, 5
4.Dobra i zla magicna bica:/5, 5, 5, /5, 5
5.Unistavanja:5+, 5+,5+
6.Moci:5.5+,5+,5


Poslednji izmenio DramaQueen dana Sub Feb 20 2010, 23:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Feb 20 2010, 22:36

Extra ti je avatar...Bas mi se svidja.... :Happy!!:
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Feb 20 2010, 22:38

xexe hvala..!..i meni se svidja :dzoint: ...tvoj avatar je isto sooper....duga:


Poslednji izmenio DramaQueen dana Sub Feb 20 2010, 23:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bla-bla
bla-bla
*Forever Charmed*

Muški
Broj poruka : 2175
Godina : 30
Reputacija : 2766
Datum upisa : 02.12.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Feb 20 2010, 22:46

cestitam,na novoj moci zasluzno si je dobila.... :cvetic:
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Feb 20 2010, 23:17

Tenk ju xD....jedva cekam da pocne druga godina kako bih iskoristila svoju novu moc :Happy!!:
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyČet Mar 04 2010, 21:50

1.Domaci iz 'Mitologije'/Upoznavanje sa Mitologijom

1.Šta je mitologija?-1 bod
-Mitologija je nauka koja proucava price fantasticnog sadrzaja.Te price beleze usmena predavanja,religije,tradicije,mitovi..Glavni junaci tih prica su uglavnom bogovi,polubogovi,ljudi itd..Mitologijom se naziva jos i skup mitova karakteristicnih za neku grupu naroda,religiju ili geografsku celinu. 1 bod

2.Šta je mit?-1 bod
-Mit je neka tvorevina u prici,pesmi i sl. obicno magicno-religioznog znacenja koje se zastupa na verovanju.Ljudi su mitovima objasnjavali prirodne pojave i nastanak zivih bica. 1 bod

3.Napiši nešto o Sumeranima.-2 boda
-Sumerani su bili prvi stanovnici Mesipotamije.Naziv su dobili po svojoj zemlji koju su zvali Sumer.Tu su se naselili pre negde oko 3500 god.p.n.e.Bili su prvi pismeni ljudi.Sluzili su se klinastim pismom.Postoji negde oko 1000 ploca na kojima se nalaze zapisi i podaci o njihovoj civilizaciji i verovanju.Legende i mitove su pisali u stihovima 2 boda

4.Nabroj primere moderne mitologije.-1 bod
-Modernu mitologiju najbolje prikazuju filmovi i televizijski serijali.
Od serijala su najpopularniji Star Trek(Gene Roddenberry) i Star Wars(George Lucas).Od knjizevnosti je znacajnija trilogija Gospodar prstenova.Moderna mitologija je prikazana i kroz crtane filmove Volta Diznija kao sto su 'Kralj lavova' i 'Legenda o medvedu'.
1 bod

5.Koja je/su poruka/e Gospodara prstenova?-2 boda
-Ova prica nam govori o tome kako nije sve u moci i da postoje neke vaznije stvari od nje kao sto su prijateljstvo i zajednicki rad. 2 boda

*Od nabrojanih primera moderne mitologije (pitanje br. 4) izaberi jedan i analiziraj ga(kratko prepricavanje,poruka,glavni likovi i njihove osobine...)-3 boda
-Kralj lavova je Diznijev animirani film koji prati pricu mladog lava Simbe.Radnja se odvija u Africi.Simba je rodjen kao sin kralja lava,Mufase,i kraljice lavice.Njegov stric Scar odlucuje da se resi Simbe i Mufase uz pomoc svojih prijatelja hijena.Jednog dana,dok je razgovarao sa Simbom u kanjonu,Scar mu rece da tu saceka zato sto ima posebno iznenadjenje za njega i njegovog oca.Dok je mali Simba cekao,Scar je dao znak hijenama da puste krdo gnuova koji su posli prema Simbi.Scar upozori Mufasu na Simbinu nevolju,posle cega on ode da ga spase.Mufasa je uspeo da spase Simbu,ali je zato on bio na ivici zivota i smrti.Drzeci se za ivicu jedne stene,on zamoli svog brata Scara da ga spase,ali je ovaj,medjutim,zaboo svoje kandze u njegove sape na sta je ovaj pao i poginuo.Scar je uverio malog Simbu da je on kriv za sve i da pobegne sto dalje od Pride Rocka na sta je on i pobegao.Tako se Scar otarasio i Mufase i njegovog sina posle cega je postao kralj svih zivotinja.Duboko u Dzungli,Simba se sprijatelji sa Timonom(merkatom) i Pumbom(divljom svinjom).Jednog dana jedna lavica napade Pumbu.Simba prepozna tu lavicu koja je,u stvari,bila njegova stara prijateljica Nala.Njih troje se udruzise i podjose u Pride Rock kako bi skunuli Scara sa vlasti.U spletu bitki,istorija se ponavlja i Simba zavrsi drzeci se za ivicu stene dok se Scar pripremao da ga ubije na isti nacin kao i njegovog oca.U jednom trenutku,Scar priznaje da je on ubica Mufase na sta Simba skoci i natera ga da prizna svoj zlocin na sta je Scar okrivio hijene.Nakon sto ga je Simba oborio sa stene,Scar prezivljava,ali ga zato ubijaju hijene koje je on optuzio za ubistvo.Prica se zavrsava Simbinim i Nalinim mladuncetom koje Rafika podize uvis pokazujuci ga svim zivotinjama,bas kao sto je uradio i sa Simbom.
Poruka ove price je da prijateljstvo i ljubav mnogo znace i da se pomocu njih moze pobediti svako zlo,kao sto je Simba uz pomoc svojih prijatelja pobedio zlog Scara i oslobodio Pride Rock od njegove vlasti.
3 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 10/10
Ocena: 5
Odlicno.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPet Mar 05 2010, 20:33

1.Domaci iz 'Napitaka'/Osnovne informacije za pravljenje napitaka

-Definiši pravljenje napitaka.
-Pravljenje napitaka je jedna od 3 osnovne moci koje poseduju vestice i vorloci.Neki jaci demoni(kao sto su Seer i Zankou)mogu zaposednuti tu moc.

-Da li bilo koje drugo bice može mešati napitke osim vorloka i veštica? Zašto?
-Druga bica koja ne poseduju moc pravljenja napitaka(kao na pr.smrtnici),ne mogu da prave napitke.Naravno,svako moze pomesati potreban materijal za neki napitak,ali taj napitak nece delovati zato sto ne zadrzi magicno svojstvo

-Šta je Napitak?
-Napitak je magicna tecnost koja ima mogucnost da unisti nekog demona,pa sve do pretvaranja jednog objekta u drugo.

-Kako se koristi?
-Napitak,iako njegovo ime oznacava pice,nije potrebno popiti kako bi imao efekta.U nekim slucajevima je dovoljno nekog samo poprskati njim ili ga preliti preko nekog nezivog bica.

-Od cega je napitak obicno izraden?
-Napitak je obicno izradjen od biljnih i zivotinjskih delova.Sastojci se krecu do sasvim normalnih(kao sto je pero pegave sove)pa do nekih potpuno bizarnih(kao sto su oci vodenjaka).

-Šta je potrebno kao važan sastojak za uništenje nekog demona?
-Za unistenje nekog demona je obicno potreban deo njegove koze ili mesa.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPet Mar 05 2010, 22:20

6.Domaci iz 'Moci'/Opsti pojam i uvod u moci

1. Sta su moci? (Na osnovu lekcije izvedi svoju definiciju).
-Moc je sposobnost svakog magicnog bica da pomocu svog uma,tela i magije izvede neki magicni efekat.

2. Kakve moci mogu biti?
-Moci mogu biti aktivne i pasivne.Aktivne su one koje mogu ostaviti trajne posledice i ostecenja na nekom fizickom telu,a pasivne su one koje sluze za prikupljanje informacija i ne mogu nauditi neprijatelju.

3. Objasniti DNK magicnih bica,i reci nesto vise o tome.
-DNK magicnih bica u sebi sadrzi pojedine informacije o njemu kao sto su to na pr.njegove moci.Svaka informacija se mora nalaziti samo u krvi tog magicnog bica.Transfuzija krvi sa nekim smrtnikom moze se zavrsiti smrtnim ishodom tog smrtnika.

4. Koje sposobnosti poseduju vestice i sta se desi demonima kada ih ubiju?
-Vestice poseduju 3 osnovne moci:spravljanje napitaka,bacanje cini,skrabanje(trazenje bica pomocu mape i kristala) i svoju odredjenu moc koja se nalazi u njihovom telu.Za razliku od vestica,telo demona koji bivaju unisteni se spaljuje udarom o tlo,a njihovim mocima se hrani veliki crv poznatiji kao 'Zver' ili na eng.'The Beast'.

5. Obajsniti podelu moci i navesti minimalno tri iz svake kategorije.
-Moci se dele na:
-Ofanzivne:Sluze za napad i ponekad odbranu od neprijatelja.Takve su:Pirokineza,Hidrokineza,Elektrokineza,Molekularno sagorevanje i dr...
-Defenzivne:Sluze za odbranu od neprijatelja i ne mogu mu nauditi.Takve su:Molekularna imobilizacija,Zaceljivanje,Levitacija i dr..
-Transportne:Sluze za transport.Takve su:Orbing,Shading,Strujanje i dr..
-Pasivne:Sluze za prikupljanje informacija,ali ne mogu nauditi ili se odbraniti od neprijatelja.Takve su:Vizije,Telepatija,Sesto culo i dr..


ESEJ:..Moci..
Moc je bioloski sastav svakog magicnog bica i omocucuje mu da pomocu svog tela,uma i magije stvori magicni efekat.Magija moze biti bela i crna.Moci se dele na aktivne i pasivne.DNK svakog magicnog bica sadrzi pojedine informacije o njemu,medjuostalom,i njegove moci.Zbog toga se ona sme nalaziti samo u telu tog magicnog bica i transfuzija krvi sa nekim smrtnikom moze imati smrtni ishod tog smrtnika.Deca roditelja koji ih poseduju,i sami dobiju moci koje cesto imaju nasledni efekat.Moci se mogu vezati ili potpuno izbrisati iz tela nekog bica.Vestice poseduju 3 osnovne moci(skrabanje,spravljanje napitaka i bacanje cini)i njihovu odredjenu moc.Moci se dele na:
-Ofanzivne:Sluze za napad i ponekad odbranu od neprijatelja.Takve su:Pirokineza,Hidrokineza,Elektrokineza,Molekularno sagorevanje i dr...
-Defenzivne:Sluze za odbranu od neprijatelja i ne mogu mu nauditi.Takve su:Molekularna imobilizacija,Zaceljivanje,Levitacija i dr..
-Transportne:Sluze za transport.Takve su:Orbing,Shading,Strujanje i dr..
-Pasivne:Sluze za prikupljanje informacija,ali ne mogu nauditi ili se odbraniti od neprijatelja.Takve su:Vizije,Telepatija,Sesto culo i dr..
Mocima demona,koji bivaju unisteni,hrani se veliki crv po imenu 'Zver'.
Dobra strana moci je ta sto predstavljaju najefikasniju odbranu protiv demona i Zlih sila.One sluze za ocuvanje prirodnog reda i mira u svetu.Neka dobra bica poput vestica,belosvitaca,staresina su zasluzni za taj red i mir.Njima je zabranjeno koriscenje moci u licne svrhe vec samo u borbi protiv demona i odbranu nevinih ljudi.
Losa strana moci je ta sto postoje Zla magicna bica koja te moci koriste u zle svrhe.Bas kao sto nekome mogu da pomognu,isto tako mogu i da mu naude cineci veliku stetu.Zla bica ih cesto koriste kako bi,pomocu njih,nekome oduzeli zivot i stekli jos vecu moc.
Moc je definitivno najbolji dar koji neko bice moze posedovati.Zamislite samo kako bi bilo pomerati stvari svojim umom,bacanje vatrenih lopti,teleportovati se..Svaka moc je posebna i jedinstvena na neki svoj nacin.Moc nije ni dobra ni losa.Ona je onakva kakvom je mi koristimo.Nju ne treba shvatati olako zato sto,koliko moze pomoci,toliko moze nauditi nekome.Moramo shvatiti da je ona tu,pre svega,da ocuva prirodni red i mir u svetu,a ne kako bi gospodarila drugim bicima i cinila stetu.Demoni su upravo ta bica koja moc koriste u lose svrhe ostavljajuci za sobom bol i patnju.Za razliku od njih,vestice,belosvici i ostali su tu da pomocu svojih moci zastite nevine i uopsteno svet od zlih demona.Njima je zabranjeno koristiti svoje moci u licne svrhe,vec samo kada je to potrebno.Njihov drustveni i,uopsteno,ceo zivot je izmenjen iz korena.Razlikuju se od ostalih ljudi po svom daru sto nekada predstavlja i dar i kletvu.Imaju strah da njihovi prijatelji to nece prihvatiti i razumeti,koji,u nekim slucajevima,nikada i ne shvate.Ipak,uz sve ide neko zrtvovanje,dok moci zahtevaju velike zrtve.



Prof. Ross White

Jako lepo si uradila domaci. Prvo pitanje je lepo napisano,mada si mogla jos nesto dodati. U trecem pitanju nisi napisala nesto o nasledjivanju moci. U cetvrtom pitanju jedino zameram sto nisi napisala gde to demoni odlazi po svojoj smrti.
Esej je sjajan,jedino ti je podela moci po kategorijama nepotrebna tu. U glavnom si osvojila 18.4 poena ili boda i dobila ocenu 5.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyUto Mar 09 2010, 13:27

1.Domaci iz 'Unistavanja'/Alchemyst

Suncan,topao dan izmamio je sve ucenike napolje.Bilo je vise od 30 stepeni,sto je bilo cudno s'obzirom da je tek pocelo prolece.Jedna grupa ucenika se uputila na piknik u obliznjoj sumi,neki su se uputili ka obliznjoj plazi...svasta toga se moze uraditi u jednom tako lepom danu.Anna i njena prijateljica Siera su se nalazile na plazi blizu sume Mistik.Ponele su kremu za suncanje,kupace kostime,odbojkasku loptu i svasta toga.Krenule su da vade stvari iz torbe.
'Hej,zaboravile smo da ponesemo peskire..'-rece Anna pregledajuci praznu torbu.
'Mislim da sam ih spakovala u drugoj torbi,slicnoj ovoj..Idem da ih donesem,vracam se za 15min..'-odgovori Siera,a zatim potrca ka pravcu skole.
Plazu je okruzivalo drvece,sume Mistik,koje je stvaralo hladovinu.Tu je Anna postavila torbe cekajuci Sieru da donese peskire.Lezala je na pesku i zatvorila oci dok su se culi zvuci talasa koji su udarali o obalu.Zamalo sto je zaspala,kada ju je probudilo zapomaganje nekog coveka u moru.Izgledao je kao da se davi.Anna je uskocila u vodu.Kada je doplivala da coveka,primetila je da on vise ne dise.
'O,ne!..Nadam se da nije suvise prekasno!'-rece Anna zabrinutim glasom.
U tom trenutku je iz tog coveka izaslo nesto zlatne boje,koje je potom uslo u Annu.Ona je,iznenada,prestala da kontrolise svoje telo i nasla se u ulozi duha.
'Jesam li mrtva?!'-upita Anna sokiranim glasom..Mogla je da vidi svoje telo,ali je ona bila pored njega.
'Ne,zaposednuta si...Posto cu provesti neko vreme u tvom telu,mislim da je red da se predstavim..Zovem se Majkl'-odgovori taj sto je zaposeo Annu.
'Moji prijatelji ce primetiti da sam zaposednuta,a zatim ces zazaliti sto ti uopste pomislio da udjes u moje telo!-rece mu Anna iznerviranim glasom.
'Haha videcemo!'-odgovori joj Majkl smejuci se.
U to vreme dolazi Siera..
'Anna,evo me!..Jesi li..'nije stigla ni da dovrsi recenicu,a Anna(Majkl) ju je vec prekinula.
'Skloni se!..Imam pametnija posla od glupog kupanja u moru i przenja na Suncu!...A sad,oslobodi mi prolaz..'-rece Anna(Majkl) Sieri odgurnuvsi je,a zatim krenu ka skoli.Siera je bila u isto vreme i tuzna i iznervirana zbog Anninog(Majklovog) ponasanja.
U to vreme Anna(Majkl)je obilazila skolu.Nalazila se u biblioteci gde je citala knjige o raznim napicima i cinima.
'Ima li ovde negde knjiga u kojoj se nalazi sve vezano za crnu magiju?!..Cini,napici..Znate vec..'-upita Anna(Majkl) bibliotekara.
'Ali,gospodjice,mi ovde ne drzimo knjige sa crnom magijom...Ovde se moze naci sve vezano za dobru magiju,ipak je ovo skola u kojoj se poducavaju dobra magicna bica..'-odgovori bibliotekar iznenadjen Anninim(Majklovim) pitanjem.
Anna(Majkl) besno ode iz biblioteke i uputi se ka svojoj sobi.
'Kakav je ovo osecaj?..Gusim se!'-rece Anna Majklu.
'Vremenom ce tvoja dusa nestati..Sto se vise opires 'gusenju' sve vise ce tvoja dusa biti podloznija nestajanju..Samo se opusti i uzivaj u predstavi..'-ogovori joj Majkl.
'Ko si ti?Sta hoces od mene?'-upita ga Anna.
'Trebalo mi je novo telo,pa sam tebe izabrao..Uzgred,ja sam demon,Alchemyst.Mislim da ti je sada sve jasno.'-odgovori joj Majkl.
Anna se setila tog demona.Ucila je o njemu na casu unistavanja i isto tako je znala koliko je opasan.Gusenje se postepeno pojacavalo.
Anna(Majkl) je pretrazivala svoju sobu,kad u tom trenutku na vrata pokuca Siera.
'Sta hoces?!'-upita je Anna(Majkl).
'Mogu li da udjem?'-upita je Siera,a zatim udje u sobu i nastavi.
'Ne znam sta se to danas desilo Anna,ali ako sam te necim iznervirala reci!..Ne zelim da prekinemo prijateljstvo zbog neke gluposti..'-rece Siera Anni gledajuci snuzdeno u pod.
'Znas,mnogo si dosad...Unistavanja,str.23!'-odjednom Anna(Majkl) promeni boju glasa i uhvati se za vrat,a zatim ponovo povrati boju glasa i nastavi.
'Izlazi!..Ne vracaj se vise!'-odbrusi joj Anna(Majkl) i zalupi vrata.
Sieri je sve to bilo cudno.Uzela je knjigu iz unistavanja i okrenula str.23.Na toj stranici se nalazila lekcija o Alchemyst-u.
'Tako znaci...Znala sam da se tu nesto cudno dogadja!'-rece Siera tiho za sebe,a zatim se baci na pisanje cini za njegovo unistenje.
Anna(Majkl) se, u medjuvremenu,nalazila u svojoj sobi citajuci knjigu crne magije koju je nabavila od jednog demona iz sume Mistik.U tom trenutku se na vratima pojavila Siera drzeci parce papira u dzepu.
'Cao Anna...Imam samo jedno pitanje za tebe pa cu otici...Kako se ja zovem?'-upita je Siera smeskajuci se.
'Molim?!..Kakvo je to pitanje?!'-odgovori joj Anna(Majkl).
'Sada ce te moja drugarica Aleksandra otkriti.'-rece mu Anna smeskajuci se.
'Aleksandra!..Zoves se Aleksandra..'-rece Majkl Sieri.
'Pogresan odgovor!'-odgovori mu Siera i izvadi parce papira iz dzepa.
Anna(Majkl) je pogodi munjom,ali je Siera na vreme stvorila sonicno polje kako bi se zastitila.Ipak,zbog jacine munje,Siera se odbila od zid.Anna(Majkl) krenu da je dokrajci jos jednom munjom,ali ga je zato Anna zaustavila dobivsi kontrolu nad telom,dovoljno dugu da Siera uzme papiric sa cinima i pocne da ih cita.
'Dusa telu,telo dusi
ovim cinima zlo se rusi
Alchemyst demon,Annino telo napustice
i tamo gde pripada,u veliku pustos,otici ce'.
Nakon izgovorenih cini,iz Anninog tela je izaslo nesto zlatno-zamagljene boje,slicno duhu.Po izlasku iz tela,pocelo je da gori posle cega je nestalo.Anna je pala na kolena i drzala se za vrat.Gusila se.Siera je prisla da joj pomogne.Gusenje je prestalo i Anna je pocela normalno da dise.
'Ne znas koliko sam ti zahvalna!...Hvala ti!..Ovih nekoliko sati su bili pravo mucenje,mislila sam da umirem..Kako sam srecna sto ponovo kontrolisem svoje telo!...BTW strava cini'-rekla je Anna Sieri sa povecanom dozom euforije i zagrlivsi je.
'Hej,prijatelji su tu da pomognu! :happy: ...Verovatno sada zelis da se odmoris...Izgledas iscrpljeno posle svega onog sa demonom..'-rece joj Siera drzeci casu vode.
'Ma kakvi!..Mislim da sam se dovoljno odmarala...Jos ti se ide na plazu? :happy: '-upita je Anna drzeci dve torbe za plazu i peskire.
'Pa ne znam..Trenutno mi se ne pliva sa demonima..Pozdravi ih u moje ime!...Hahah...Salim se...Idemo!-odgovori joj Sieri osmehnuvsi se.
Taj dan su provele na plazi sa jos nekoliko prijatelja iz skole...Igrali su se loptom,suncali,plivali u moru,rostiljali predvece...Jednostavno,uzivali u carima prirode i svemu onome sto moze da im pruzi jedan takav dan.


Edit by Milanče


Pha, rad mi se veoma sviđa.. petica sa plusom :Happy!!:
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPet Mar 12 2010, 13:16

1.Domaci iz 'Cini'/Baltazor

1. Recite sve sto znate o Baltazaru. Nemojte da se zadrzavate samo na ovome sto sam vam ja rekao. Pricajte sve sto znate! (10 bodova)
-Baltazar je demon viseg ranga.Tacnije,on je polu demon,polu covek.Njegovu demonsku stranu cini Baltazor,a ljudsku Cole Turner.Njegov otac,Bendzamin Turner,je covek,a njegova majka Elizabeta demon.Cole moze promeniti oblik u Baltazora,ali zato svaki preobrazaj budi zlo u njemu.Poznat je po tome sto je ubio veliki broj vestica i nevinih ljudi.U knjizi senki postoji clanak o njemu,kao i cini za njegovo prizivanje i unistavanje.Ipak,za njegovo unistavanje je potreban i magicni napitak u kome se nalazi deo njegovog mesa ili koze.Baltazoru je Izvor naredio da ubije Carobnice.Mogao je da uspe u tome,ali se u ,medjuvremenu,zaljubio u jednu od njih,Phoebe.Zbog njegove ljubavi prema njoj,on je obustavio svoje planove u unistavanju Carobnica.Poznato je da je Cole unistio Trijadu koji su saznali za njegovu ljubav prema Phoebe.U toku serije,Cole se stalno borio sa svojom demonskom stranom,Baltazorom.U jednoj borbi oduzete su mu moci posle cega je postao smrtnik.Nedugo posle toga,on je postao Izvor.Carobnice su ga unistile,ali je on uspeo da se vrati iz 'cistilista' sa jos vecim mocima.Stalno se borio za Phoebinu ljubav,ali je problem bio taj sto Phoebe vise nije volela njega.Postao je i Avatar.Iskoristivsi svoje nove moci,kao Avatar,stvorio je alternativnu sadasnjost u kojoj ne postoji trojstvo,Paige je mrtva,on je Baltazor,a on i Phoebe su zajedno.Nazalost,ni u ovoj stvarnosti Phoebe ga ne voli.Planove mu je pokvarila Paige koja dolazi iz prave sadasnjosti u taj alternativni 'svet'.Ona obnavlja trojstvo.Posto je Cole preuzeo lik Baltazora,Carobnice su ga unistile napitkam za Baltazorevo unistenje.Cole tada biva unisten zauvek.

2. Nabroj bar 3 moci koje poseduje demon Baltazar. (3 boda)
-Telekineza
-Energetske lopte
-Tehnopatija
-Besmrtnost
-Veliki otpor


3. Kako glase cini za prizivanje Baltazara? (1 bod)
-Cini za prizivanje glase ovako:
Magic Forces
Black and White
Reaching out Through
Space and Light
Be He Far Or
Be He Near
Bring Us the Demon
Belthazor Here.


4. Kako glase cini za unistenje Baltazara? (1 bod)
-Cini za njegovo unistenje glase ovako:
Spirits of Air
Forest and Sea
Set us of this
Demon free;
Beasts of hoof
And Beasts of shell
Drive this evil


5. Da li je Baltazara moguce unistiti samo sa cinima? - Ako nije, kazi sta je jos potrebno... (5 bodova)
-Da bi se Baltazor unistio,cini nisu dovoljne.Pored njih,mora se iskoristiti napitak ciji je glavni sastojak deo njegovog mesa ili koze,

Edit by Edard Stark

Sve je tacno!
Bodovi: 20 (maksimum)
Ocena je 5!
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Mar 13 2010, 01:00

2.Domaci iz 'Moci'/Aktivne moci I deo

1.Reci nesto o moci - Acid Generation?
-Acid Generation je smrtonosna demonska moc i omogucuje korisniku da protivniku nanese opekotine visokog stepena,nekada cak i da ga ubije istopivsi ga kiselinom(kao sto su to Scabbar demoni uradili Ricku Gittridgu).Acid Generation je,u stvari,mogucnost korisnika da stvara kiselinu iz usta,dlanova,prstiju i jos nekih delova tela.Scabbar demoni ovu moc obicno izbacuju kroz usta.

2.Reci nesto o moci - Aerokinesis?
-Areokinesis je elementarna moc i jedna je od cetiri moci koje spadaju u grupu moci Weather Manipulation.Ova moc omogucuje korisniku da stvara male oluje razorne snage,vetrove,pa cak i mala tornada koja su u stanju da ubiju vesticu.Mnoga bica poseduju ovu moc kao sto su Shax,Evil Enchantres,Avatars,Wind demon...

3.Reci nesto o moci - Aura Choking?
-Aura Choking je demonska moc koju poseduju samo Grimloci.Ona im omogucava da ukradu deci vid kako bi bolje videli dobre aure koje su obicno zlatne boje i nalaze se oko dobrih ljudi.Ona im takodje omogucava da protivniku potiskuju disajne organe dok ga ne uguse.Poznato je da ova moc deluje samo jedan dan i dok je dete,kome su oduzeli vid,zivo.

4.Koja moc ima sposobnost podmladjivanja,ko je poseduje i navesti jos neke cinjenice vezane za nju!
-Moc koja ima sposobnost podmladjivanja jeste Age Shifting.Ona omogucuje korisniku da stare osobe preobrati u mlade i obrnuto.Ona je takodje u mogucnosti da nekom ubrza starenje do tacke gde postaje pepeo,tako unistivsi ga.Ovu moc poseduje demon Cryto.

5.Povezati pojmove:

1.Sea Hag ..................................._4_Advanced Fire Throwing
2.Weather Manipulation................._1_Hydrogenism
3.Aura Choking............................._5_Acid generation
4.Udarna baklja............................_2_Aerokinesis
5.Scabbar Demons........................_3_Cula


Prica....Advanced Fire Throwing
-Munje,vatra,svetlost,demoni i na kraju zvonjava budlnika koji je probudio Annu iz njenog cudnog sna.Anna je ,nakon nastave koja se cinila duga kao vecnost,zajedno sa jos par drugarica iz skole otisla na jedno mesto istocno od sume Mistik.Anna je zaboravila mobilni telefon,a taj dan je ocekivala vazan poziv od oca.Jedna njena prijateljica,koja je imala moc vizije na 3.stepenu,je nakon jedne vizije rekla Anni da ce je njen otac uskoro pozvati i da bolje pozuri ako zeli da se javi na njegov poziv.Anna je potrcala,ali se skola nalazila bas daleko od tog mesta,pa je posla precicom koja je prolazila kroz gustu sumu Mistik.Trcala je i trcala,kada je u jednom trenutku zacula plac deteta.U daljini je ugledala malu devojcicu kako sedi i place.Bilo joj je cudno sta tako mala devojcica radi na jednom takvom mestu.Prisla joj je i upitala zasto place.Devojcica je prstom pokazala na jedno mesto iza nje.Anna se okrenula i ugledala grupu od 5 veoma jakih demona.Medju njima su se nalazili Baltazar,Cryto i jos poneki.Bila je uplasena znajuci da su oni veoma jaki i da su brojnije mocniji od nje.Poceli su da je jure kroz sumu,a ona je bezala.Videvsi da je sve uzaludno,odlucila je da im se suprotstavi.Cryta je udarala neprestanom munjom koja se,na njeno iznenadjenje,odjednom pretvorila u nesto sto je licilo na vatru i svetlost.Cryto je,na njeno zaprepascenje,nestao uz manji prasak.Cula je vrisak devojcice.Nije bilo vremena za cudjenje.Iskoristila je svoju novu moc na preostala 3 demona.Unistila ih je sa lakocom,ali je bilo previse lako da je postalo cudno.Jedino je preostao Baltazor koji je jednostavno nestao sa tog mesta,bolje reci 'pobegao'.Anna je potrcala ka devojcici,ali kada je stigla,nje vise nije bilo.Verovatno je pobegla kuci dok se ona borila sa demonima.Cudila se odakle joj tako jaka moc i sta se desilo sa njenom elektrokinezom.Ubrzo nakon toga,setila se telefona i poziva.Potrcala je ka skoli.Nakon 5 min.trcanja,stigla je tamo.Prolazeci pored jedne od ucionica,profesor Ross White ju je zaustavio i uveo u ucionicu.
-Evo,moji dragi ucenici,imate priliku da uzivo vidite moc Advanced Fire Throwing ili 'udarne baklje' koju ce vam prikazati vasa prijateljica Anna.-rekao je nakon sto ju je uveo u ucionicu punu ucenika.
-Advanced Fire Throwing??..Ja imam tu moc??...Ali,kako ste znali da sam je uopste dobila?-upitala je Anna cudeci se svemu tome..
U tom trenutku se u ucionici pojavio Baltazor kojeg je susrela u sumi.Nakon krace borbe,Anna je iskoristila svoju novu moc na njemu ,nakon cega je on nestao u vidu vatre.Unistila ga je bez ikakvih napitaka i cini!
Ucenici su,zajedno za profesorom,poceli da aplaudiraju divljeci se Anninoj moci.Anni je sva ta paznja laskala,ali se zatim prisetila poziva.Istrcala je iz ucionice i posla ka svojoj sobi.Usavsi u svoju sobu,primetila je telefon koji zvoni na krevetu.Stigla je tacno na vreme!
Javila se na telefon,ali je,umesto oca,cula zvonjavu budilnika.Nakon toga se probudila i shvatila da je sve bio samo san.
Mislim da je ova moc super i da bi stvarno bilo sjajno posedovati je.Pomocu nje bi sa lakocom spasavala nevine i doprinela u unistavanju demona i Zla.



Prof. Ross White

F E N O M E N A L N O. Bez zamerke i prica i prvi deo zadatka. Maksimalnih 20 bodova imas i To je 5+ !
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Mar 13 2010, 19:30

1.Domaci iz 'Dobra i Zla magicna bica'/Crnosvici

1.Ko su crnosvici?
-Crnosvici su zla magicna bica i mogu se definisati kao demonski rivali belosvitaca.Njihov glavni zadatak jeste da ubiju belosvice i tako ucine vestice ranjivijim na napade zlih magicnih bica kao sto su demoni.

2.Ko su potencijalne zrtve crnosvitaca?
-Zrtve crnosvitaca su uglavnom belosvici i buduci belosvici.b]

3.Objasni njihovu klasifikaciju.
Pored standardnih,crnosvici se dele na 3 grupe.
[b]-U prvu grupu spadaju crnosvici koji zlo sire kroz radjanje.Zadatak im je da zavedu nevine zene i navedu ih da nose njihovo potomstvo.Nakon rodjenja zlog potomka,crnosvici odlaze bez traga,napustajuci zenu.Njima je zabranjeno da se zaljube u tu zenu i da joj kazu ko su oni u stvari.

-U drugu grupu spadaju crnosvici ciji je zadatak da depresivne osobe navedu na samoubistvo.Poznati su kao Spirit Killers.Uglavnom jure buduce belosvice koji,nakon samoubistva,izgube sansu da dobiju krila.U pocetku obicno na zrtvu bacaju losu srecu cineci je depresivnom i podloznom njihovom uticaju.Da bi brze izvrsili svoj zadatak,zrtvi sapucu beznadezne reci koje je cine jos depresivnijom.Na kraju,kada je zrtva u tako losem stanju,misli im pune idejama o samoubistvu.Ovi crnosvici su nevidljivi za sva bica oko sebe,ukljucujuci i zrtvu.
-U trecu grupu spadaju crnosvici ciji je zadatak da napadnu i ubiju belosvice koji su na putu da izgube krila.Poznatiji su kao Trackers.Cenjeniji su i jaci od ostalih crnosvitaca.Od ostalih se razlikuju po tribunalima istetoviranim po licu.

4.Sa kojim magicnim bicima saradjuju crnosvici i zarad cega?
-Crnosvici cesto sluze demonima viseg ranga kao placenici ili atentarori u svrhu da vestice ucine ranjivijim na napade tog demona ili,uopste,zlih magicnih bica.Saradjuju i sa vorlocima kojima pomazu da ostvare zacrtane ciljeve.

5.Navedi moc koja je karakteristicna samo za ovu vrstu magicnih bica.
-Moci karakteristicne samo za crnosvice jesu:
-Black orbing-je moc slicna orbingu belosvitaca i sluzi kao teleport.Jedina razlika od orbinga jeste ta sto se u black orbingu pojavljuju crne loptice(koje su kod orbinga plave) i dominiraju tamni i crni efekti.
-Touch of death-ovu moc,zapravo,poseduju pojedini crnosvici.Ova moc se kanalise kroz ruke,pokretac je mrznja i predstavlja suprotnost healing-moci belosvitaca.
-Sensing-moc koju samo oni poseduju i omogucuje im da osete i lociraju svoje zrtve.



6.Opisi vrstu oruzja koju crnosvici koriste.
-Crnosvici su opremljeni samostrelom cije strele sadrze otrov smrtonosan po belosvice.Taj otrov je,u stvari,jedina stvar sto belosvica moze ubiti.Samo crnosvici poseduju taj samostrel.

Edit by Pink:
Tacno je sve, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyNed Mar 14 2010, 00:45

b]2.Domaci iz 'Mitologija'/Grcka mitologija[/b]

1.Kakvi su bili grcki bogovi?-1 bod
-Grcki bogovi su ziveli na Olimpu.Izgledali su kao ljudi i imali su vrline i mane kao ljudi.Za razliku od njih,grcki bogovi su bili besmrtni,manje-vise neranjivi i imali su sposobnost uciniti sebe nevidjivim i da putuju brzinom svetlosti. 1 bod

2.Od ceka se sastojala grcka religija za vreme rodovskih odnosa,a od cega u homersko doba?-1 bod
-U vreme rodovskih odnosa grcka religija se zasnivala na obozavanju prirodnih pojava kao sto su zemlja,voda,biljke itd..
Za vreme homerskog doba grcka religija se znatno izmenila i,umesto obozavanja prirodnih pojava,ona se svela na obozavanje svemocnih bogova kao sto su Zevs,Atina i drugi...
1 bod

3.Kako je nastao svet po grckom mitu?-2 boda
-Po grckom mitu,u pocetku su zemlja i nebo bili izmesani i vladao je opsti haos.Onda su se iz zemlje i neba odvojili boginja Geja(zemlja) i bog Uran(nebo)koji su izrodili mnogo dece,titana.U strahu da mu neki od njih ne preotme vlast,Uran je svoju decu zakljucao u podzemlje.Hronos,jedan od njegovih sinova,je uspeo da svoju bracu i sestre izbavi iz podzemlja i tako skine svog oca sa vlasti.Ista sudbina je zadesila Hronosa kojeg je njegov najmladji sin Zevs skinuo sa vlasti. 2 boda

4.A,kako su nastali ljudi,po grckom mitu?- 2 boda
-U pocetku se verovalo da su ljudi,poput biljaka,nikli iz zemlje.Kasnije je taj mit odbacen verovanjem da je Prometej coveka napravio od gline,a Atina mu udahnula dusu.Prometej je ljude ucio,pazio i pomogao im.Ukrao je vatru od Apolona i dao ljudima,uhvatio divljeg bika i dao ljudima da upregnu,naucio ih da vade rude...Sve ovo je jako naljutilo vrhovnog boga Zevsa,koji je gvozdenim lancima i okovima vezao Prometeja za planinu Kavkaz na kojoj bi svaki dan sletao orao i kljucao mu jetru koja bi se preko noci obnavljala i sve je tako pocinjalo iznova.Prometej je visio ovako sve dok ga Herakle nije oslobodio. 2 boda

5.Nabroj sve grcke heroje koje znas.-1 bod
-Herojima su se nazivali polubogovi.Cesto su bili sinovi bogova i smrtnika.Od ostalih ljudi su se razlikovali po svojoj natcovecanskoj snazi,pamecu i spretnoscu.Bili su ubice cudovista,razbnojnika,zastitnici naroda.Neki od njih jesu Herakle,Jason,Tezej,Odisej,Agamenmnon,Menelaj... 1 bod

*Izaberi nekog grckog heroja i napisi sve sto znas o njemu i prepricaj neku njegovu borbu.- 3 boda
-Tezej je bio sin Egeja(kralja Atine) i Etre.U nekim mitovima se govori da je njegov otac,u stvari,Posejdon.Njegovo najzacajnije delo je bilo oslobadjanje njegove zemlje od Minotaura,cudovista sa telom coveka i glavom bika.Naime,na svakih devet godina,Atina je kralju Minosu morala slati sedam devojaka i sedam momaka koje je Minos potom slao u lavirint(mestu gde je ziveo Minotaur)gde bi ih Minotaur prozderao.Jednog puta,Tezej,odlucan da ubije cudoviste,se dobrovoljno predao kralju Minosu koji ga je poslao u lavirint.U svom planu mu je pomogla Arijadna,cerka kralja Minosa.Ona se zaljubila u Tezeja.Na svom ulazu u lavirint,Arijadna je Tezeju dala klupce konca koje je Tezej odmotavao dok se kretao kroz lavirint.Tako bi nasao svoj izlaz iz lavirinta iz kojeg je bilo veoma tesko izaci.Nasao je Minotaura u lavirintu i ubio ga.Tako je postao heroj svoje zemlje,a kasnije kralj. 2,5 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 9,5/10
Ocena: 5

Sve je dobro,samo da je malo vise o heroju na kraju.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyNed Mar 14 2010, 19:07

2.Domaci iz 'Cini'/Javna

1. Koju od poznate tri carobnice (Prue, Piper, Phoebe) je Javna za malo pretvorio u staricu? (5 bodova)
-Od tri carobnice,Javna je Phoebe za malo pretvorio u staricu.

2. Kako glase cini za unistavanje Javne? (1 bod)
-Cini za unistavanje glase ovako:
Evil eyes look unto thee,
May they soon extinguish be,
Bend thy will to the Power of Three,
Eye of Earth, evil and accursed
.

3. Kako se zove Javna kao mlad i cime se bavi? (2 boda)
-U svojoj mladalackoj formi,Javna se zove Stefan i radi kao poznati fotograf.Njegov posao mu omogucuje da upozna mlade osobe koje,navodno,hoce da slika,ali su oni,u stvari,zrtve kojima krade mladost.

4. Zasto Javna napada samo mlade osobe? (2 boda)
-Da bi ocuvao svoj mladalacki oblik,Javni je potrebna mladost koju poseduju mlade osobe.

5. Sta Javna radi sa osobom koju je napao i sta se desava sa tom osobom posle napada? (2 boda)
-Javna svojoj zrtvi krade mladost pomocu crne magije koju stvara 'Zlo oko'.Nakon ukradene mladosti,zrtva postaje slaba i ostarela za vise decenija.

6.. Sta se desava sa osobama kojima je Javna ukrao mladost kada on bude unisten? (5 bodova)
-Nakon sto je unisten,svim zrtvama kojima je Javna ukrao mladost,mladost im se vraca i oni,kao stari ljudi,dobijaju ponovo svoj mladalacki izgled.

7. Koje moci poseduje Javna? (3 boda)
-Javna poseduje 3 moci,a to su:
-Kradja mladosti
-Hranjenje zivotnom snagom
-Teleportacija ciji je metod nepoznat


Edit by Edard Stark

Sve je tacno!
Bodovi: 20
Ocena: 5!
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySre Mar 17 2010, 19:34

2.Domaci iz 'Dobra i Zla magicna bica'/Avatari

1.Ko su Avatari?
-Avatari su drevna i veoma jaka magicna bica cije moci omogucuju menjanje dogadjaja kroz prostor i vreme.Spadaju u neutralnu grupu magicnih bica.

2.Navedi osnovne karakteristike ovih bica.
-Avatari su prikazani kao miran i mocan kolektiv cija je osnovna svrha da stvore Utopiju uspavljujuci ljude i koristeci to da uniste sve sto je demonsko/zlo.Obecavaju im da ce,po budjenju,biti stvoren idealan svet i da ce se okoncati velika bitka izmedju dobra i zla.Ipak,ovo obecanje nosi i veliku dozu rizika;ako neko od njih stvori bilo kakvu vrstu konflikta,isti taj ce biti unisten od strane Avatara.

3.Kojoj grupi magicnih bica pripadaju Avatari?
-Avatari pripadaju grupi neutralnih magicnih bica.

4.Sta je njihov cilj?
-Njihov cilj je da stvore Utopiju,mesto gde ce vladati vecni mir i harmonija.

5.Sta znas o istoriji Avatara?
-Nekada davno,Avatari su vladali svetom.Kada je cuveni egipatski mag otkrio nesto lose u njihovoj vladavini,napravio je jedan veoma mocan carobni napitak koja je jedina stvar koja moze unistiti avatara.Avatari su jedni od retkih magicnih bica koja su medjusobno povezana.Kada jedan clan kolektiva umre,to utice na druge cineci ih ranjivim na napade demona,pa cak i drugih magicnih bica.Ta povezanost je slicna povezanosti Carobnica i Trijade.

6.Kakva su magicna bica Avatari prema analizama?
-Avatari su po analizama neutralna magicna bica,iako ih mnogi vide kao zle,dok postoje i oni koji ih smatraju dobrim opravdavajuci ih recima da su 'izabrali pogresan nacin'.Oni teze ka tome da stvore Utopiju,bolje mesto za sva bica.Ipak,oni znaju da za demone nema mesta u Utopiji i zato kada je neko zlo magicno bice spremno da im pomogne,oni im na put stavljaju druga jaca i dobra magicna bica.Takodje znaju da ce se bez Utopije borba izmedju Dobra i Zla nastaviti sve dok se ceo univerzum ne unisti.Avatari tako stavljaju na pamet da oni pokusavaju da spasu svet od potpunog unistenja.

7.Navedi nekoliko moci koje poseduju.
-Avatari poseduju neogranicen izbor moci koje se protezu sve do upravljanja vremenom,pa do vracanja mrtvih u zivot.Ove su neke od njihovih poznatijih moci:
-Hronokineza
-Veliki otpor
-Telepatija
-Elektrokineza
-Aerokineza
-Besmrtnost
-Levitacija
-Omniligualizam
-Zaceljivanje
-Telekineza...


Edit by Pink:
Sve je tacno, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPet Mar 19 2010, 01:17

2.Domaci iz 'Unistavanja'/Anton

Suncan i topao dan je prekrio ostrvo Delios.Nakon zavrsene nastave,Anna se ponudila da pomogne Mr.Hollowu u usavrsavanju njegove moci elektrokineze,buduci da imaju istu moc.
'Ok,ovo je baterijska lampa..Pokusaj da iz nje izvuces elektricitet koji ces potom usmeriti ka ovoj energetskoj lopti koju cu baciti uvis.Ali,pazi,moras pogoditi loptu pre nego sto padne na pod..'-rece Anna stvarajuci jednu energetsku loptu i ostavljajuci lampu na jedan sto u blizini.
Bacila je loptu uvis,a Mr.Hollow je brze-bolje izvukao elektricitet iz lampe na stolu koji je potom usmerio ka padajucoj lopti.Nazalost,promasio je,ali je jos uvek imao sanse.Opet je usmerio elektricitet ka lopti koja se nalazila samo nekoliko centimetara iznad poda.Ovaj put je pogodio,a lopta je nestala uz manji prasak.
'YaY!..Super ti je bilo ovo!..Dobro si odreagovao..Ja bih odustala od gadjanja lopte odmah nakon prvog promasaja..Da ponovimo opet?'-upita Anna stvarajuci jednu energetsku loptu u ruci.
'Xexex hvala! :happy:...Mislim da mi je dovoljno treninga za danas..Izmoren sam..Koliko je sati?'-upita Mr.Hollow.
'Ne znam,cekaj,sad cu da vidim...Tacno je 10 sati..Sto pitas?'-upita ga Anna gledajuci u sat.
'Moram da se nadjem sa...cekaj malo,zar ti danas ne trebas da budes bibliotekar?..Biblioteka se otvorila pre vise od 20 min..'-rece joj Mr.Hollow.
'Ah,da!..Potpuno sam zaboravila na to!..Bila sam previse zaokupljena treningom da sam zaboravila na vreme..Bolje da krenem!..Vidimo se!'-rece Anna,a zatim uzurbano izadje na vrata i uputi se ka biblioteci.
Naime,bibliotekar prostrane,skolske biblioteke nije mogao doci zbog nekih neizbeznih poslova na Zemlji.Tu je trebao ostati nekih nedelju dana.Anna se ponudila da ga tih nekoliko dana ona zameni kako ne bi morao zatvarati biblioteku.Kada je stigla do biblioteke,primetila je da se vec napravio kraci red ispred zakljucanih vrata.Neki ucenici su bili i pomalo besni znog cekanja.
'Evo me!..Sad cu da vam otkljucam..Izvinite sto ste cekali,imala sam nekih obaveza..Opet,izvinite!'-rece Anna izvinjavajuci se i vadeci kljuceve iz dzepa kojima zatim otkljuca kljucaonicu.Otvorila je vrata biblioteke,a zatim otisla do presvlacionice kako bi obukla svoje radno odelo.Da,to je bio jedan crno-crveni mantil lepog kroja.Anni se svidela uloga bibliotekara.Pored toga sto je pretrazivala knjige,takodje je i savetovala ucenike,pomagala im oko domaceg i druzila se sa njima.Uglavnom su to bili ucenici prve godine koji su zeleli da znaju nesto vise o magiji.Posle dugog i napornog radnog vremena,Anna je zakljucala biblioteku i uputila se ka svojoj sobi.Pored svoje uloge kao bibliotekar,nije smela zapostaviti ni svoju ulogu kao ucenica Magicne skole.Magicna skola je bila zaista bucna,pa je zato uzela knjigu i uputila se ka Zalivu Sirena gde je mogla na miru da uci.Sela je na vreo pesak i izvadila knjigu.Posle kraceg vremena odlucila je da uzme malu pauzu i uziva u predivnom zalasku Sunca.Sum mora,Sunce i prijatna klima su bili dovoljni da Annu bace u san.Iz sna ju je probudilo snazno drmanje nekog nepoznatog coveka koji je pokusavao da je probudi.To je bio mladic bozanske lepote i glasa,kao da je izasao iz njenih snova!
'Mmm...Sanjam li?'-upita ga i dalje vidno pospana i sa osmehom na licu.
'Ne,ne sanjas..Video sam te kako spavas na obali pa sam odlucio da te probudim buduci da ce uskoro pasti mrak...Uzgred,ja sam Ryan..Ti?Kako se zoves?'-upita osmehnuvsi se.
'A..An..Anna..'-izgovorila je zamuckujuci i vidno crvena u licu.
'Anna drago mi je!...Vidim da si ucenik Magicne skole..'-rece i dalje osmehujuvsi se..
'Da,kako si znao?'-upita ga Anna.
'Pise na knjizi..Mislim da ovo pripada tebi..'-rece joj drzeci u ruci knjigu koju je citala pre nego sto je zaspala.
Jos dugo su pricali.Bilo je neverovatno koliko imaju slicna interesovanja.Voleli si istu muzike,pesme,cini..Cak je dolazio i iz istog grada kao i ona!...Znala ga je tek nekoliko sati,a vec je mogla sa njim da prica o svemu i svacemu.Rekao joj je kako ne dolazi iz Magicne skole,vec je na ostrvu u poseti svojih bake i deke koji zive tu.Tako dugo su pricali da je Anna izgubila pojam o vremenu.Ipak,kao i svemu drugom,i ovom razgovoru je dosao kraj buduci da je vec bilo stvarno kasno,iako Anna nije zelela da ide.Pozdravili su se,a zatim je svako otisao svojim putem.Anna je citavo vece razmisljala o njemu i jedva je zaspala.Dok je Anna pohadjala nastavu,nju je odmenjivao drugi ucenik iz druge smene.Ucenici u biblioteci su primetili da nesto nije u redu sa njom.
'Sta mislis,sta se desilo Anni??..Potpuno je drugacija i cudno se ponasa..'-rekao je jedan ucenika prve godine koji je sedeo za stolom za jos dva ucenika.
'Mislim da se razbolela...Sta kazes da je odvedemo u ambulantu?'-upita drugi ucenik.
'Xaxax sto ste smesni...Ne postoji ambulanta koja moze izleciti tu 'bolest',ako je tako mozemo nazvati...Zar nije ocigledno??...Anna nam se zaljubila!..'-rece jedna ucenica koja je imala moc empatije.
Anna je sve to cula,ali je nije zanimalo.Non-stop je razmisljala o tom decku.Posle 'radnog vremena' uputila se ka zalivu u nadi da ce ponovo naici na tog decka.On se nalazio na istom mestu gde je juce lezala Anna.
'Nadao sam se da ces doci.'-rekao je osmehnuvsi se.
Anna se zacrvenela i sela pored njega.Dugo su pricali o svemu i svacemu,smejali se,a zatim su odlucili da odu u restoran u selu Dardenos koje je licilo na manji grad.Bas kada je htela naruciti jedan obrok i sampanjac,on ju je zaustavio recima da je on poneo sampanjac koji,jednostavno,mora da proba.Uzeli su case i sipali sampanjac.Kada ga je Anna probala malo je falilo da se ispovraca.Ukus je bio toliko los da je bio nepodnosljiv.
'Fuj,sta je ovo?...Tako mi je muka..Taj ukus...'-progovori Anna dok se drzala za stomak..
'Stvarno je toliko lose?..Ja nista ne osecam..'-rece Ryan ispijajuci casu sampanjca.
'Ne znam..Mozda je od jela..'-odgovori Anna vracajuci se u normalno stanje.
'Verovatno..Sta kazes da odemo odavde?..Imam nesto posebno da ti dam...'-rece Ryan zatvarajuci sampanjac i spremajuci se da ode.
'Vazi,idemo..'-odgovori Anna uhvativsi ga za ruku i zatim zajedno odose iz restorana..
Kada su stigli pred skolu magije,Ryan je iz dzepa izvadio jednu ogrlicu sa crvenim dragim kamenom.
'Ali..ali...tako je prelepa...ne mogu to da primim...'-rekla je Anna gledajuci u ogrlicu i vidno iznenadjenog izlgeda.
'Ma daj,tvoja je...Zasluzujes je...'-rekao je osmehnuvsi se,a zatim uze ogrlicu i okaci joj oko vrata.Bila je,jednom recju,kao zacarana njegovim gestom da nije imala vremena da se buni.Poljubili su se,a zatim joj je dao bocu sampanjca i rekao joj je da ga ispije do kraja.Nije ga pitala zasto,samo je uzela sampanjac i otisla.U skoli su sada vec svi primetili da se ponasa drugacije.
'Anna,verovatno si zaboravila,ali obecala si da ces mi pomoci oko domaceg iz 'Dobra i Zla magicna bica'..Sutra je rok za predaju,pa ako imas vremena..'-Mr.Hollow nije ni stigao da zavrsi recenicu,a Anna ga je vec prekinula.
'Sklanjaj mi se sa puta!'-rekla je drsko,a zatim otisla u sobu.Mr.Hollow je bio vidno iznenadjen i uvredjen njenim ponasanjem.Anna se sada vec svaki dan vidjala sa Ryanom i posle svakog vidjenja je postajala sve vise losija i zla.Cak je zapostavila i biblioteku kako bi bila sa njim.Mr.Hollow je bio zabrinut njenim ponasanjem.To nije bila ona.Narednog dana,u biblioteci,Mr.Hollow je cekao Annu da vidi da li ce se pojaviti buduci da se nije nalazila u sobi,a ni na casu.Cuo je ucenike za obliznjim stolom kako pricaju o njoj i njenim novim deckom o kom on nije imao pojma ni da postoji.Ucenici su je povezivali i sa sve cescim napadima na demone,zato sto jedan mestanin sela Dardenos tvrdi da je video mladu devojku kako munjom udara demona,a zatim uzima noz koji zabada u demona tako unistivsi ga.Prema njegovim recima se pored nje nalazio i jedan decko koji je uzeo noz i upio nesto iz njega.Verovatnu nekakvu vrstu moci.Posle ove izjave Mr.Hollow se veoma zabrinuo i odlucio da pronadje Annu pomocu kristala.Nasao ju je na plazi u blizini sume Mistik.Spremio se i otisao tamo.Kada je stigao,utisao je korak kako ga ne bi culi.Cuo je razgovor izmedju dve osobe.To je bila Anna i neki nepoznati decko crne kose i plavih ociju.
'Jesi li ispila sampanjac?'-upitao ju je decko.
'Ne,nisam jos..Ostalo je jos malo..Ne znam zasto ti je toliko vazno da ga ispijem?'-upita ga Anna drskim glasom.
'Zato sto mi je vazno!..Koliko puta sam ti rekao da me ne pitas to!'-odgovorio joj je grubim i glasnim tonom.
'Dobro,izvini..'-rekla mu je tihim glasom i snuzdenog lica..
'Kojeg cemo demona sledeceg unistiti...hej...ko je tamo?!-prodera se Ryan primetivsi necije prisustvo..Mr.Hollow je shvatio da ce uskoro biti razotkriven,pa je odmah potrcao ka skoli.Stigavsi tamo,sav zadihan od trcanja,upao je u Anninu sobu.Na stolu je primeto sampanjac,bas kao sto je Ryan rekao.Probao je malo,ali veoma malo,nije znao sta je to u stvari.Osetio je grozan ukus,mucninu u stomaku,a nakon 5 min.i naglu promenu raspolozenja.Osetio je bes i pomalo se osecao losijim,ali je taj osecaj nestao posle nekog kratkog vremena.Uzeo je sampanjac i malu sadrzinu sipao u bocicu u kojoj se sipaju napici.Odneo je sampanjac u bocici profesorki Lady u nadi da ce mu ona pomoci u razotkrivanju te nepoznate sadrzine.Profesorka je uzela bocicu i jedan mali gutljaj kako bi prepoznala napitak.Profesorka se nakon toga uhvatila za stomak.
'Gde si nabavio ovo?!..Ovo..ovo je tonik cistog Zla..Dobra bica cini zlim,a losa jos losijim...Nijedan ucenik ne bi smeo posedovati ovo..-rece profesorka zabrinutim i ozbiljnim glasom.
'Ja...Jao ne!..Nasao sam ovo u sumi Mistik...Moram da idem!'-rece Mr.Hollow i uzurbano izadje iz prostorije...Pre nego sto je ista mogao da uradi,prvo je morao da zna protiv cega se bori..Osecao se nekako odgovornim za to sto Anna postaje zla..Otisao je u biblioteku,ali su vrata bila zakljucana,sto je bilo veoma cudno buduci da su se iza vrata culi glasovi tj.razgovor.Udarao je u vrata,a zatim se setio rezervnog kljuca u Anninoj sobi.Otisao je do njene sobe,uzeo kljuceve,a zatim otkljucao vrata biblioteke.U biblioteci su se nalazili Anna i taj decko.Uzimali su veoma vredne i mocne knjige u nameri da ih ukradu i steknu moc.
'Ti...Ti si sigurno onaj 'spijun' iz sume...Reci laku noc!'-rekao je taj decko koji,iznenada,promeni oblik iz mladog decka u muskarca srednjih godina.Bas kada se pripremao da na njega baci vatrenu loptu,culi su se zvuci ucenika koji su culi razgovor i zvuk oborenih knjiga u biblioteci.Taj muskarac i Anna su,cuvsi to,ostavili knjige i brze-bolje nestali tj.teleportovali se u nepoznatom pravcu.Mr.Hollow je stajao nepomicno.Drugi ucenici su tek kasnije dosli i,kada su videli da se nista ne desava,otisli su svojim sobama.Mr.Hollowu je taj muskarac bio poznat.Kao da ga je negde vec video.Uzeo je staru i prasnjavu knjigu u nameri da sazna nesto vise o tom muskarcu.Trazio je i trazio,ali knjiga je bila tako velika i debela,a on nije imao vremena.Uzeo je knjigu iz 'Unistavanja' u nameri da pronadje nesto.Trazeci,naisao je na jednog demona koji je izgledao isto kao taj muskarac.Zvao se Anton i bio je poznat po tome sto zavodi mlade vestice i podvodi ih da budu zle.Sada je sve vec bilo jasno.Zaveo je Annu,nacinio je skoro zlom,iskoristio kako bi dosao do jacih demonskih moci,a kada mu ne bude vise trebala,ubice je i uzeti njenu moc.Nije bilo cini ili napitaka za njegovo unistavanje,ali,posto je demon nizeg ranga,mogao ga je ubiti i svojim mocima elektrokineze ili nekim obicnim napitkom.Spremio je napitak.Problem je bila zla Anna koja je bila pod njegovom kontrolom.Mr.Hollow je smislio cini u nadi da ce uciniti Annu ponovo dobrom.
Uzeo je mapu i kristal i trazio ih nepunih 10 min.Nasao ih je u blizini sela Dardenos.Spremio se i brzo otisao.Brzo je stigao buduci da se to selo nalazi blizu MS.Anton je izgledao vidno iznerviran,a Anna je samo stajala i slusala ga sta prica.Dok je Anton bio zaokupljen vikanjem,Mr.Hollow je stao iz jednog grmlja,a zatim izasao i gadjao ga napitkom.Nazalost,Anna je primetila napitak koji leti prema Antonu,stala pred njega i odbila ga svojom moci deflection.
'Opet ti?!..Uhh,uzivacu dok te ubijam...Cekaj,imam bolju ideju..Neka to uradi tvoja prijateljica Anna..Ipak,za sta sluze prijatelji,zar ne?!..Hahahah..-stao je iza Anne i poceo da se smeje dok je ona drzala energetsku loptu u ruci.Mr.Hollow je znao koliko je Anna spretna sa tim loptama sto ga je dodatno zabrinjavalo.Potrcao je ka gmrlju na koje je Anna bacila energetsku loptu.Grmlje se zapalilo,ali je ipak zastitilo Mr.Hollowa koji nije imao gde da pobegne.
'Anna,slusaj me!..Ovo nisi ti..Anton te samo iskoriscava kako bi dosao do jacih moci,a,kada to i uradi,ubice te posto mu neces biti potrebna...Moras se odupreti zlu kojim te je Anton otrovao...'-rekao je Mr.Hollow pomalo plasljivim glasom.
'Smesan si,Anna te nece poslusati..Sada je pod mojom kontrolom..'-rece Anton smejuci se.
Mr.Hollow poce da cita cini kako bi ucinio Annu dobrom.
'Zlo koje zaposedas
i svetlost duse zaklanjas.
Ovom rimom naredjujem ti
u telu te Anninom nece biti!'
Izgovorene cini,nazalost,nisu delovale.U trenutku kada je cin bacena,Annina crvena ogrlica je zasijala.Nista mu drugo nije preostalo.Preusmerio je elektricitet sa obliznje bandere u dovoljnoj kolicini da samo osamuti Annu kako bi dosao do Antona.Anna se nije branila.Samo je stajala i cekala.Mr.Hollow je preusmerio elektricitet.Ali,elektricitet je nestao cim je dosao u dodir sa Annom.
'Ta ogrlica cini Annu imunu na vesticiju magiju..Velika ti je bila greska sto si i pomislio da mozes da me sprecis!'-rekao je Anton zloglasnim tonom.
Anna je bacila energicnu loptu na Mr.Hollowa koji ju je unistio tako sto je na vreme preusmerio elektricitet sa bandere na loptu.Poceo je da bezi prema selu,a za njim i Anna.Stigao je do jedne prodavnice ispred koje su bila izlozena ogledala.Anna je bacila energicnu loptu na njega,a on je,u samoodbrani,uzeo jedno ogledalo i postavio ga kao stit.Energicna lopta se odbila o ogledalo i letela u nepoznatom pravcu.Bas u tom trenutku se pojavio,bolje reci teleportovao Anton.
'Ovo predugo traje,kazi svoje.....'-nije stigao da dovrsi recenicu.Pogodila ga je energicna lopta koja se odbila o ogledalo.Anton je poceo da gori,a zatim je nestao u vidu vatre.Anna je bila u soku sto je Mr.Hollow iskoristio kako bi skinuo ogrlicu sa njenog vrata.Poceo je da cita cini:
'Zlo koje zaposedas
i svetlost duse zaklanjas.
Ovom rimom naredjujem ti
u telu te Anninom nece biti!'
Nakon ovih cini Anna je dobila manju vrtoglavicu.
'Ss..Sta se desilo?!'-upita Anna kojoj je na trenutak nestalo secanje,ali koje se kasnije povratilo.
'Hajmo,ispricacu ti u skoli!'-rece Mr.Hollow sa osmehom,srecan sto je konacno sve gotovo.
U skoli su prepricavali sve sto se dogadjalo tih nekoliko dana.
'Hvala ti!..Ne znas koliko sam ti zahvalna!..Biti zao je nesto najgore sto se nekome moze destiti..Sve vreme sam se osecala kao u nekom kavezu!..Ne zelim da to ponovo dozivim..'-rece Anna zahvaljujuci Mr.Hollowu i ispijajuci caj.
'Hej,za sta sluze prijatelji?!'-rece Mr.Hollow osmehnuvsi se.
'E,sta bi ja bez prijatelja poput tebe..'-rece Anna,a zatim ga zagrli...


Edit by Pedja:Sastav je opsiran,mnogo mi se svidja i mnogo je zanimljiv.Ocena 5+
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Mar 20 2010, 00:07

3.Domaci iz 'Moci'/Aktivne moci II deo

1. Kakve su moci Blowing i Blood Boiling?
-Blowing je moc koju je u seriji posedovala Freckles,jedna od dece-demona.Ova moc se aktivira duvanjem u ruku i omogucuje vlasniku da odbaci sve neprijatelje oko sebe,cak i da ih digne u vazduh.Ova moc nastaje od moci Aerokinesis.
-Blood Boiling je moc koju poseduje vorlok Nicholas.Ova moc se aktivira pomocu blagoslovenog prstena od rubina koji omogucuje vlasniku da upravlja krvotokom vestica.Tacnije,on moze ugrejati organe vestice,ukljucujuci i krvotok,do te tacke gde je 'sprzi' iznutra.


2. Sta se moze desiti pocetnicima, vlasnika moci Clingnig
-Pocetnici,koji poseduju moc Clinging,mogu da zelepe neke predmete za sebe.

3. Sta je Cryokinesis ? Uporedi dva najpoznatija vlasnika ove moci (u cemu se razlikuju)
-Cryokinesis je jaka elementarna moc koja omogucuje vlasniku da stvori led ili veoma veliku hladnocu koristeci samo vlagu u vazduhu.Takodje se mogu stvarati i sneg,mraz i druge ledene cestice.Najpoznatiji vlasnici ove moci jesu P.Bowen i Ludlow.
P.Bowen je vestica iz pocetka 20.veka koja potice iz loze Halliwell-ovih.Aktivirala je svoju moc duvanjem u dlan,tako stvarajuci ledene cestice koje bi mogle lako da ugase vatru.
Ludlow je demon koji je,za razliku od P.Bowen,ispaljivao male ledene eksplozije na svoje zrtve sto je mnogo efikasniji nacin od stvaranja ledenih cestica.Takodje je imao i snazniju i napredniju moc Cryokinesis od nje.


4. Kakve su i u cemu se razlikuju Chrono - Telekinetic Orbing i Crhono - Telekinesis?
-Chrono-telekinesis je mogucnost pomeranja stvari i ljudi za vreme kontrolisanja vremena.Moc se koristi tako sto se veoma uspori,pa cak i zaustavi vreme,a zatim se pomeraju predmeti ili ,u nekim slucajevima,mesta ljudi.Aktivira se pomocu ruku ili pomocu uma.Ovo je jedna veoma jaka i retka moc koju poseduju svega nekoliko magicnih bica,a neki imaju i izmenjeni oblik ove moci.Poznati vlasnik ove moci jeste Necromancer.
-Chrono-Telekinetic Orbing je izmenjena verzija moci Chrono-Telekinesis.Tok vremena se svodi na minimum,a zatim se premestaju objekti u vidu orbinga.


5. Reci nesto o moci Combustice Orbing
- Ova moc je slicna mocima Telekinetic Orbing i Molecular Combustion.Vlasnik ove moci kanalise svoju moc u protivnika u vidu orbinga kako bi izazvao sagorevanje zrtve.Kanalisanje ove moci u protivnika ne podrazumeva predaju moci.Razlika izmedju Combustive Orbinga i Molecular Combustion jeste ta sto Combustinve Orbing sagoreva zrtvu,a Molecular Combustion ubrzava molekule do tacke eksplodiranja.Napredniji oblik ove moci mogao bi omoguciti vlasniku da se premesti u telo zrtve i tako ga unisti,slicno astralnoj projekciji.

6. Sta se moze dozvati Elementarnim mocima?
-Elementarnim mocima se mogu dozvati svi oblici drevnih elemenata:Vatre,Vazduha,Zemlje,Vode,Elektricititeta i Svetlosti.Pored Titana i Bogova,ovu moc je posedovala jos i Evil Enchantress,prosli zivot Paige Matthews.

7. Koje najosnovnije elementarne moci?
-Najosnovnije elementarne moci jesu:Hidrokinesis,Pyrokinesis,Electrokinesis,Geokinesis,Photokinesis,Aerokinesis i Cryokinesis...Takodje se podrazumevaju i njihovi oblici i jos neke moci..

8. Navesti deset vlanika nekih elementarnih moci i napisati koju poseduju!
Shax-Aerokinesis
Billie Jenkins-Pyrokinesis
Freckles-Aerokinesis
Tyler-Pyrokinesis
Phoebe Bowen-Cryokinesis
Elders-Electrokinesis
Ludlow-Cryokinesis
Water demon-Hidrokinesis
Demitrius-Electrokinesis
The Triad-Pyrokinesis



Prof. Ross White


Sve je tacno,imas i maksimum poena ,ocena 5+.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPon Mar 22 2010, 20:37

3.Domaci iz 'Mitologija'/Dvanaest vrhovnih bozanstava Olimpa

1.Nabroj koji su svi bogovi bili na Olimpu.-1 bod
-Na Olimpu su ziveli 12 najvaznijih grckih bogova.U istoriji se na Olimpu nalazilo 14 bogova,ali ih nikada nije bilo vise od 12 u isto vreme.
Na Olimpu su se oduvek nalazili Zevs,Hera,Afrodita,Posejdon,Ares,Hermes,Hefest,Apolon,Atina i Artemida,dok su Dionis,Had,Hestija,Demetra samo bili pridodavani ovoj grupi.
1 bod

2.Ko se rodio iz Zevsove glave,ko iz morske pene,a koji bogovi su bili braca i sestre?-1,5 bodova
-Iz Zevsove glave se rodila boginja Atina,a iz morske pene boginja Afrodita.Zevs,Hestija,Hera,Demetra,Posejdon i Had su braca i sestre ciji su roditelji Kronos i Reja. 1,5 boda

3.Ko je bio vrhovni bog Olimpa?I napisi par recenica o njemu-2 boda
-Vrhovni bog Olimpa jeste bio Zevs.On je bog munja i gromova,a ujedno i najvisi i najjaci bog na Olimpu.Otac mu je Kronos,a majka Reja koji su bili titani.Njegov otac je jeo svoju decu po rodjenju u strahu da mu neko od njih ne preuzme vlast.Reja je Zevsa po rodjenju sakrila na planini Idi,a Kronosu je dala kamen da pojede govoreci mu da je to Zevs.Postoje razne price o tome ko je podigao Zevsa na toj planini,a jedna od njih jeste ta da ga je odgojila Geja.Kada je dovoljno odrastao,on se suprotstavio svom ocu Kronosu i naterao ga da izbaci njegovu bracu i sestre,decu koju je progutao.Nakon toga se odvila velika borba izmedju bogova i titana gde su na kraju bogovi pobedili,a titani zakljucani u Tartar.Tako je Zevs postao vrhovni bog na Olimpu.Njegova zena jeste Hera,ujedno i njegova sestra sa kojom ima troje dece,ali i sa svojim ljubavnicama koje je imao u veoma velikom broju. 2 boda

4.Ko je bila Hera?-0,5 bodova
-Hera je bila Zevsova supruga i tako je dobila polozaj najvise boginje.Bila je zastitnica braka,zrtvovanja i vernosti.Bas zbog toga nije mogla da podnese Zevsove stalne preljube,pa je cesto kaznjavala njegovu decu sa drugim zenama.Imala je ceste svadje sa Zevsom zbog kojih se tresao Olimp,a na Zemlji udarali gromovi.Sa Zevsom je imala troje dece:Aresa,Hefesta i Hebu. 0,5 bodova
5.Napisi par recenica o Olimpu.-2 boda
-Olimp je dom 12 najvaznijih bogova grckog Panteona.Veruje se da je na njemu sagradjen kristalni dvorac u kome zive bogovi.Kako bi se uslo u taj dvorac,mora se proci kroz vrata sacinjena od oblaka. 1 bod

*Izaberi jednog Boga i napisi sve sto znas o njemu,ne sme da bude vrhovni bog Olimpa.-3 boda
-Atina je boginja mudrosti, umetnosti, unutrašnje lepote, obrazovanja i rata.Veruje se da su njeni roditelji Zevs i Metida,boginja mudrosti.Kada je Metida zatrudnela,Zevs je bio veoma uplasen buduci da je staro prorocanstvo reklo da ce Metida imati dvoje dece,jedno najodanije Zevsu,a drugo nasilnik koji ce ga zbaciti sa vlasti.Zevs ju je,u strahu od toga,pretvorio u muvu i pojeo je.Metida je unutar Zevsa pravila oklop za svoju cerku Atinu.Zbog udara cekica,Zevsa je cesto bolela glava i zato mu je Hefest jednog puta otvorio glavu.Iz njegove glave je izasla Atina,vec odrasla,obucena i sa oklopom i ratnom opremom na sebi.Ona je bila Zevsova omiljena cerka.Bila je zastitnica mnogih heroja kao sto su Odisej i Herakle,a zivotinja i biljka sa kojim je povezuju jesu sova i maslina.Njena najbolja drugarica je bila Nika,boginja pobede.Sa Posejdonom se takmicila ko ce biti glavno bozanstvo u Atini.Posejdon je ljudima poklonio vodu,ali je ona bila slana.Atina im je poklonila maslinovo drvo koje im je davalo ulje,hranu i drvo,pa su zabog toga ljudi izabrali nju kao zastitnicu i vrhovno bozanstvo tog grada,Atine.Grad Atina je dobio ime po svojoj zastitnici,boginji Atini. 3 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova:9/10
Ocena:5

Mogla si malo vise o Olimpu, ali je ostalo sve dobro.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyČet Mar 25 2010, 00:15

3.Domaci zadatak iz 'Dobra i Zla magicna bica'/Kupidon

1.Ko su Kupidoni?
-Kupidoni su dobra magicna bica koja pripadaju jednoj vrsti andjela.Njihov glavni zadatak jeste da spoje ljude kojima je ukazana sansa za ljubav.Kupidone smatraju slicnim empatama i belosvicima.Kao i belosvici,imaju svoje sticenike o kojima brinu i pomazu ima da nadju ljubav,ali razlika u tome jeste ta sto oni imaju samo 40-50 dana da izvrse svoju misiju.

2.Koje moci su poverene Kupidonima?
-Kupidoni poseduju nekoliko moci,a najvaznije jesu besmrtnost i empatija.Svaki kupidon poseduje Kupidonov prsten pomocu kojeg imaju moc manipulacije vremenom pomocu koje se bukvalno krecu kroz vreme ili ga zaustavljaju.Iako mogu da se krecu kroz vreme,ne mogu da menjaju dogadjaje iz proslosti.Imaju moc i da drugim ljudima usade odredjene misli u glavu tj.sugestije.Koriste i moc teleporta na sebi svojsten nacin,ali nije poznato da li ga koriste samo ako su u potrazi za prstenom tj.u gradu Slomljenih srca.Kada su povredjeni,mogu se sami zaleciti pomocu moci self healing,

3.Sta moze unistiti Kupidona?
-Kupidona moze jedino unistiti to ako neko prekine ljubav para,koje je taj kupidon spojio,i pretvori je u mrznju.

4.Koji je njihov osnovni cilj postojanja?
-Njihov osnovni cilj jeste da spoje osobe kojima je ukazana sansa za ljubav.
.
5.Pomocu cega Kupidoni izvrsavaju svoje misije? Objasni.
-Kako bi izvrsio svoju misiju,Kupidonu je neophodan njegov Kupidonov prsten pomocu kojeg on najpre zaustavi vreme,a zatim odredjenim ljudima usadi odredjene misli u glavu koje ucrvscuju vezu ljubavi medju njima.Kada ti ljudi postanu par,njihova misija je zavrsena.Pored Kupidona,pristup tom prstenu imaju i vestice,ali one nisu u stanju da kanalisu njegovu moc.Mnogi demoni pokusavaju da dodju do tog prstena.Prsten zasvetli odredjenom bojom kada se koristi.Kada je u posedu demona,prsten svetli zelenom bojom,a kada je u posedu Kupidona,crvenom.


Edit by Pink:
Tacno je sve, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPet Mar 26 2010, 00:29

3.Domaci iz 'Unistavanja'/Bosk

Bosk

Nakon veoma dugog i napornog dana,dosao je vikend koji je bio poseban za Annu.Naime,taj dan je trebala Annina sestra da napokon dodje kod nje u posetu i upozna Magicnu skolu o kojoj joj je ona toliko pricala.Posle svih obaveza i domacih zadataka,jedino sto je Anni preostalo jeste da ceka.Kada je sat otkucao 7h,spremila se i krenula ka ulazu MS-a da doceka sestru.Dosla je tacno na vreme,sto je za Annu bila prava retkost buduci da uvek kasni.Ispred Anne su se pojavile bljestece plave kuglice.To je bila njena sestra Emma..
'Emma!..Tako mi je drago sto te opet vidim,bas si se promenila...Nova frizura?'-upita je Anna osmehnuvsi se..
'Ahm,drago mi je sto si primetila :happy: ...Ima nesto novo kod tebe?'..Kako ti je u skoli?-upita je Emma zagrlivsi je.
'Super mi je,svaki dan nesto novo,neka akcija..Znas vec,demoni i tako te stvari..Sto bi neki rekli 'Survivor'.'-odgovori joj Anna osmehnuvsi se..
'Dokle god ne jedete one insekte sve je OK.'-rece Emma smejuci se.
Uzele su Emmine stvari i krenule ka sobi.Ostatak dana su provele obilazeci skolu,smejuci se i uzuvajuci.Kada je pao mrak,Anna je izasla iz sobe i krenula ka kuhinji.Prolazeci pored podruma,cula je glas nekog ucenika kako dopire iz njega.
'Hej,ima li koga?'-upita silazeci niz stepenice.
U podrumu se nalazila ucenica prve godine koju je Anna poznavala iz biblioteke.Drzala je neko pismo.Verovatno je pokusavala da dobije viziju,buduci da je to njena moc.Izgledala je kao da je u transu,buduci da se nije pomerala.Anna joj je prisla i uhvatila je za ruku u nameri da je probudi iz tog 'transa' u kome se nalazila.Odjednom se pred Anninim ocima pojavila neka slika dogadjaja,licilo je na viziju.
'Anna,jesi li dobro?...Nisam te primetila dok si dolazila ovde..'-rece joj ucenica.
'Ja..dobro sam...izgledala si kao da si u transu.'-rece joj Anna.
'Meditirala sam...U poslednje vreme nemam vizije,pa mi je profesor to predlozio..Trebalo bi da mi pomogne..'-odgovori ucenica.
Anna se pozdravila sa ucenicom i izasla iz podruma.Uznemiravala ju je vizija koju je imala.Videla je demona kako napada neku zenu.Videla je i neke piramide iza nje,slicno Egiptu.Rekla je to Emmi koja je bila zacudjena zbog svega toga,ipak,Anna nema moc vizije.
'Verovatno sam je kanalisala tj.uzela od one devojke u podrumu....Mozda je ta vizija namenjena meni,mozda mi je sudjeno da spasem onu devojku..'-rece Anna zabrinutim glasom.
'Sta god da je,moze li da saceka do sutra?...Umorna sam..'-odgovori joj Emma.
'Ne,idemo!..Nemamo vremena..Hajde Emms,zalila si se kako bi zelela vise akcije..Ovo ti je prava prilika za to..'-rece joj Anna oblaceci se.
'OK,idem,idem...'-odgovori joj Emma koja uze Annu za ruku i teleportovala ih negde u Egiptu.Nisu znale gde se nalaze.Malo su setale dok Anna nije ugledala piramide iz svoje vizije.Potrcale su ka piramidama.Bas u tom trenutku se pojavila misteriozna devojka i dva demona drzeci neku lampu u koju su 'uvukli' devojku.
Anna je svojim mocima elektrokineze unistila jednog demona,a drugog demona je samo okrznula,nakon cega je taj demon 'uzjahao' leteci tepih i odleteo.
'Da li je ono bilo sto ja mislim da je bilo?...Tepih?!...Leteci tepih?!'-rekla je Emma zacudjenim glasom.
'Nije to nista cudno kada se naviknes na te stvari..'-rece joj Anna uzimajuci lampu koju potom protrlja u nameri da je ocisti od prasine.Iz lampe je izasla ta devojka.Pretstavila kao Rea i bila je duh iz boce.
'Hvala vam sto ste me oslobodile tog demona...Ti si sada moj novi gospodar.'-rece Rea pokazujuci prstom na Annu.
'Ali..ja...ja ti nisam gospodarica..ne zovi me tako'-rekla je Anna zbunjenim glasom.
'Tebe sam prva ugledala moja gospodarice.'-rece Rea.
Anna i Emma su se,zajedno sa Reom,teleportovale do skole magije.
Rea im je objasnila kako se taj demon zove Bosk,njen bivsi gospodar, i kako namerava da ,pomocu nje,ozivi davno izgubljeni grad Zambar,grad Zla,sto Anna i Emma nisu smele da dozvole.Svoju zelju jos uvek nije ostvario u strahu da mu neki drugi demon ne preotme grad,buduci da ni on sam ne zna gde se nalazi.Anna i Emma su znale da ce se kad-tad vratiti po Reu i zato su morale brzo da reaguju.Problem je bio taj sto nisu znale sta da rade.Emma je izvadila jednu staru knjigu cini koju joj je poklonila njena baka,vestica.Otvorila je knjigu i pocela da trazi bilo sta o duhovima(iz boce) i o tom Bosk-u,dok se Anna u drugoj sobi nalazila sa Reom.Rea je rekla Anni da ce Bosk-a i njegovu nameru spreciti jedino ako ona ne bude vise duh.To se jedino moglo ostvariti ako bi Anna to isto i pozelela.Emma se vratila iz druge sobe.Rekla je da je nasla tekst o tom Bosk-u i kako je on demon nizeg ranga.Anna ce ga lako savladati svojim mocima elektrokineze.O duhovima(iz boce) je nasla samo to da su prevrtljivi i da im ne treba verovati.Anna je,nakon ovog sto joj je Emma rekla o duhovima,odlucila da ipak ne uradi ono sto joj je Rea predlozila.
'Moramo ga naci..'-rekla je Anna.
'Ali kako?...Cak ne znamo ni gde je..'-odgovorila joj je Emma.
'Mozemo pomocu mape i kristala,jedini problem je to sto nemamo nista sto je pripadalo njemu..'-rekla je Anna.
'Imamo lampu!...Mislim,ipak je dugo bila u njegovom posedu.'-rekla je Emma.
'U pravu si!....Idem po mapu i kristal.'-rekla je Anna.
Trazile su kristalom nekih 15min.,a zatim su ga nasle.Nalazio se u blizini Krvavih planina.Izgleda da je trazio Annu i Emmu.Rei su rekli da ostane u MS-u zato sto je tu najsigurnija,a zatim su se teleportovale do Krvavih planina.Nisu primetile da je Rea uzela lampu i stavila u Emminu torbu dok nije gledala,a zatim se 'uvukla' u lampu.Kod Krvavih planina su susrele Bosk-a.Gadjao ih je nekim zelenim zracima i zahtevao da mu vrate Reu.Nisu pristale na to.U toku borbe,Bosk je jednim zrakom pogodio kais Emmine torbe koja je zatim pala na pod.Iz tasne je izasla lampa,a iz nje potom Rea.
Bosk je pogodio Annu zrakom,koja je potom pala na pod,a zatim krenuo po lampu.Anna je znala kako ne bi smela da dopusti da Rea bude ponovo u Bosk-ovom posedu.U zadnjem trenutku je svojom zeljom oslobodila Reu.Rea je zatim stvorila vatrenu loptu i pogodila Bosk-a koji je nestao u manjem prasku.
'Naivne male vestice...Moram vam se zahvaliti na svojoj slobodi i na svemu onome sto ce se desiti kada ja budem kraljica Zambara...Verujem da je ovo moje..'-rekla je Rea uzimaci lampu iz koje je potom izasla Anna.Bila je duh iz boce!
Cak je Reu nazvala svojom gospodaricom!
Rea se,zajedno sa Annom,teleportovala u nepoznatom pravcu.Emma je ostala zatecena.Morala je brzo nesto da smisli.Otisla je u biblioteku u nadi da ce saznati nesto o njoj,ali nista.Jedina nada joj je bila da Reu ponovo vrati u lampu,samo sto nije znala kako.Odlucila je da je najbolje da uzme lampu Rei,nacinivsi se tako Anninom gospodaricom,i zatim oslobodi Annu koja ce znati sta da radi i kako da unisti Reu.Teleportovala se do onih istih piramida koje je Ana videla u viziji i gde su prvi put upoznale Reu.Verovatno se tamo nalazi.Teleportovala se.U daljini je videla mnostvo ljudi kako iskopavaju nesto.Priblizila se,ali veoma tiho kako je nebi culi.Kada je malo bolje videla,shvatila je da su to demoni.Jedan od njih je izvadio parce zlata.
'Nasao sam ga!Nasao sam ga!Ovde je!'-povikao je.
'Idem da javim gospodarici Rei.'-rekao je jedan od demona.
Demon je isao,a Emma ga je pratila.Napokon je dosao do Ree saopstivisi joj vest.
'Savrseno!...Vreme je da probudim ovog duha..Izadji,ceka te posao!'-povikala je Rea trljajuci lampu iz koje je izasla Anna.Emma je tada uvidela svoju priliku.Izasla je pred Reu i svojom moci telekinetic orbing bacila na nju jedan stari,prasnjavi sto koji se tu nalazio.Uzela je lampu posle cega je postala Annina gospodarica.Pozelela je da Anna bude slobodna!
U tom trenutku,Emma se pretvorila u duha i vratila u lampu,a Anna je postala slobodna.Rea je vidno besna ustala i gadjala Annu vatrenom loptom.Anna se izmakla,ali je zato Rea uzela lampu i naredila Emmi da izadje.
'Pa,bolje ista nego nista..Ipak,ne zelim prepreke na putu da postanem kraljica!...Zelim da Anna umre!'-rekla je,posle cega je Emma pljesnula rukama,a Anna pala mrtva!
Njen duh je izasao iz tela i poceo da lebdi ka gore.
'A sad,zelim da se uzdigne grad Zambar!'-rekla je,posle cega je Emma ponovo pljesnula rukama i poceo je lagani zemljotres.Veliki grad se uzdigao iz zemlje.
'Napokon!'-rekla je Rea.
Anna je i dalje lebdela u vazduhu iduci ka gore.Nije bilo vremena!Samo kada bi mogla da natera Reu da oslobodi Emmu kako bi je ona izlecila pre nego sto predje na 'drugi svet'.Razmisljala je,a zatim se dosetila.Odlucila je da je zaposedne i natera je da to i uradi.
Krenula je ka Rei i usla u njeno telo.Bilo je naporno,ali je na kraju ipak stekla kontrolu nad njenim telom.
'Duhu iz boce,oslobadjam te!'-rekla je posle cega se preobratila u duha,a Emma ponovo biva slobodna.Anna je na vreme izasla iz Reinog tela.Kada je izasla,ponovo je pocela da lebdi ka gore.Emma je uzela bocu i naredila Rei da izadje i pozelela da Anna opet bude ziva.Annin duh se zatim spustio ka dole i vratio se u svoje telo.Emma je zatim pozelela da se izgubljeni grad ponovo pretvori u zakopane rusevine sto se i desilo.
'Moja glava...Jaoj...Emma super si to odradila....'-rekla je Anna drzeci se za glavu.
'Sta da kazem,ucila sam od najboljih :p..'-odgovori joj Emma smejuci se.
'Jaoj..Emma...nije mi lako...Sta cemo uraditi sa lampom?-upita je Anna.
'Mislim da znam gde joj je mesto..'-rece Emma,a zatim teleportova sebe i Annu u MS.


Edit by Pedja:I ovaj domaci zadatak mi se veoma svidja i veoma je zanimljiv.Dobro si ga osmislila,ocena 5+.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyNed Mar 28 2010, 16:57

3.Domaci iz 'Cini'/Vavaroga

1. Kazite sve sto znate o Nexus-u! (10 bodova)
-Nexus je izvoriste moci koje je podjednako odvojeno od drevnih 5 elemenata(vatre,vode,zemlje,vazduha i metala).Veruje se da postoji vise portala do Nexusa,a jedan takav se nalazi i u podrumu kuce porodice Halliwell.U Nexusu zivi demon,Vavaroga,koji je u stanju da dobra i neutralna bica preobrati u zle.Demoni su mnogo puta zeleli da ukradu moc Nexusa,ali su ih zato Carobnice sprecile u njihovoj nameri.Jedni od tih demona jesu Cole Turner i Zankou.

VAVAROGA
-Vavaroga(eng.Woogyman)je demon koji se nalazi u Nexusu.Njegov glavni cilj jeste da dobra i neutralna bica preobrati u zle.To radi tako sto paralise zrtvu pricaci joj beznadezne reci i cineci je uplasenom.Tada ulazi u njeno telo i zaposeda je.Ako ne uspe u tome,Vavoroga svoju zrtvu ugusi crnim dimom.Srecom,Vavoraga je veoma spor demon i treba mu mnogo vremena da on zaposedne zrtvu ili napravi dovoljnu kolicinu dima koji bi je ugusio.Zbog crnog dima kojim je obavijen,cesto ga nazivaju Senka.
Anna Stefany Darling 797px-WoogymanBasement
Cini za proterivanje Vavaroge je u knjizi Senki napisala Phoebe zbog toga sto se ona jedina secala pesmice koje ju je baka naucila kad je bila mala.
Naime,mala Phoebe ga je videla u podrumu i brzo potrcala svojoj baki Penny kako bi joj rekla za to 'cudno stvorenje'.Penny je otisla do podruma i pocela da cita cini za proterivanje Vavaroge zato sto je tog demona skoro nemoguce unistiti.Mala Phoebe je sve to videla.Penny ju je,videvsi da gleda,poslala u svoju sobu.Posle proterivanja,Penny je devojcicama(Prue,Piper i Phoebe)cini za proterivanje Vavaroge ispricala kao pesmicu koja bi im kasnije sluzila ako bi se opet sreli sa tim demonom.Phoebe je ispricala Prue i Piper za to stvorenje u podrumu,ali joj one nisu verovale.
Kasnije,zemljotres u San Francisku je omogucio Vavarogi da pobegne iz Nexusa.Prvo je zaposeo majstora kako bi namamio Phoebe u podrum rekavsi joj da je povredjen.Phoebe nije mogla da uradi nista sem toga da mu pomogne.U podrumu ju je zaposeo Vavaroga koji joj je naredio da ubije svoje sestre.Piper i Prue su kasnije shvatile da je Phoebe zaposednuta Vavarogom.Kada su dosle kuci,nisu mogle da udju zbog zastitnog polja koje je stvorila Phoebe.Na kraju se Phoebe izborila sa Vavarogom probudivsi dobro u sebi,a zatim ga proterala nazad u Nexus 'pesmicom' koju joj je baka ispricala.
Kada je demon Zankou uzeo moc Nexusa,Carobnice su morale da uniste Nexus,a sa njim je unisten i Vavaroga.
Cini za proterivanje glase ovako:
I...I am light,
I am light,
I am one too strong to fight,
Return to dark where shadows dwell,
You can not have this Halliwell!
Now go away, and leave my sight,
And take with you this endless night
Poznato je da je Vavaroga otporan na moci Carobnica.


Edit by Edard Stark
I deo zadatka: Dobro je.. Moze 10 bodova
II deo zadatka: Fali ti poslednji pasus.. Odnosno, tvoj zakljucak na datu temu! 6 bodova
Ukupno: 16
Ocena: 4
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyNed Mar 28 2010, 23:29

4.Domaci iz 'Mitologija'/Herakle

1.Ko je bio Herkul?(u jednoj recenici)-1 bod
-Herkul(Herakle) je bio polubog i heroj,sin vrhovnog boga Zevsa i smrtnice Alkmene.

2.Napisi nesto o vremenu pre nego sto se rodio Herkul.(kako je zatrudnela njegova majka,kako ga je rodila i sve sto je bitno)-2 boda
-Hera je Heraklova maceha i njegov najveci neprijatelj.Zevs,njegov otac,je oplodio njegovu majku Alkmenu na prevaru uzeci oblicije njenog muza Amfitriona.Iste te noci se vratio njen muz,te je spavala i sa njim zanevsi tako dva decaka.Hera,saznavsi za Zevsovu prevaru,naterala ga je da se zakune da ce dečak,koji se rodi te noći članu Persejeve kuće,biti veliki kralj.Buduci da se te noci trebao roditi Herakle,Hera je ubrzala Euristijovo rodjenje,a Alkmenine noge je svezala u cvor kako bi usporila rodjenje.Heru je prevarila Alkmenina sluskinja Galantida rekavsi joj da se Alkmena vec porodila.Zbog svoje lazi,Hera ju je pretvorila u lasicu.Alkmena je potom rodila dva decaka:Herakla i Ifikla.Herakla su prvo nazvali Alkid,ali su mu kasnije ime promenili u Herakle(sto znaci Herina slava)kako bi ublazili Herin gnev.Kada je bio mali,Hera mu je poslala dve zmije u kolevku kako bi ga ubila,ali ih je Herakle zadavio rukama i igrao se sa njima kao da su igracke.

3.Koji je bio uslov da Herakle ode na Olimp i bude besmrtan-1 bod
-Da bi Herakle otisao na Olimp,morao je da ispuni svih 12 zadataka koje mu je zadavao kralj Euristej.

4.Nabroj svih 12 zadataka koje je Herkul trebao da ispuni-1 bod
-12 zadataka ,koje je Herakle trebao da ispuni, jesu:
Nemejski lav,Lernejska hidra,Kerinejska kosuta,Erimantski vepar,Augijeve stale,Stimfalske ptice,Kritski bik,Diomedovi konji,Hipolitin pojas,Gerionovo stado,Jabuke Hesperida,Kerber.
Zapravo,Herakle je trebao izvrsiti samo 10 zadataka,ali Euristej nije priznao dva zadatka(Auginijeve stale i Lernejska Hidra)pa je zato Herakle morao uraditi jos dva zadatka kako bi ih bilo ukupno deset.


5.Napisi par recenica o Herkulu.-2 boda
-Herakle je bio polubog,sin vrhovnog boga Zevsa i smrtnice Alkmene.Kao sin boga,imao je natcovecanske sposobnosti.Bio je veoma jak,snalazljiv i hrabar.On je,takodje,nazvan i najvecim herojom od svih heroja grcke mitologije.Iako se cesto sluzio svojom snagom,bilo je i trenutaka kada je umesto nje koristio svoju pamet.Postao je poznat po mnogim delima koje je ucinio,a ,izmedju ostalih, i po 12 zadataka koje je ispunio kralju Euristeju u nameri da ode na Olimp i postane besmrtan.

*Izaberi jedan od 12 zadataka i objasni ga,kao sto sam ja uradio za Nemejskog lava.-3 boda
-Herkulov deveti zadatak je bio da uzme pojas koji poseduje Hipolita,kraljica zenskog ratnickog plemena-Amazonki,i da ga preda Euristejevoj cerki.Naime,to je bio magicni pojas koji je Hipoliti dao Ares,njen otac.Prica se da je Hipolita,ocarana Herkulovom snagom,sama dala Herkulu pojas bez ikakve borbe.Druga verzija price je da je Hera,prerusena u amazonku,ispricala drugim amazonkama da Herkul namerava da ukrade njihovu kraljicu.Zbog toga su ga amazonke napale,a Herkul je,besan misleci da ga je Hipolita izdala,ubio Hipolitu.Treca verzija price je da je Hipolita uspela da pobegne i da ju je ozenio Tezej.

Edited by Mr. Wyatt

Ocena:5
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPon Mar 29 2010, 17:59

4.Domaci iz 'Cini'/Wendigo

Vikend i prelepo subotnje jutro je izmamilo sve ucenike MS-a napolje.Uzivali su,smejali se.Neki su se uputili ka obliznjoj plazi,dok su drugi proveli svoje vreme u magicnom selu Dardenos koje se nalazi blizu skole.Anna je sa nekoliko svojih prijatelja iz MS-a planirala dvodnevno kampovanje.Spremili su sve potrebne stvari,satore,vrece za spavanje...a zatim su se uputili ka obliznjoj sumi Mistik koja je,jednom recju,bila prelepa,pravo mesto za odmor.
Setali su neko vreme kroz sumu,a zatim su pronasli savrseno mesto za kampovanje.
Naime,njihovo mesto,u stvari,nije bilo u sumi vec odmah pored nje.Bilo je na plazi prelepog mora ciji su talasi udarali o peskovitu obalu.Postavili su satore i poceli kampovanje.
Njih dvoje je otislo po drva za vatru,jedni su vadili iz torbe sve preostale stvari,dok su ovi preostali pravili sendvice za jelo.Ostatak dana su proveli istrazivajuci sumu,smejuci se i uzivajuci.
Kada je pao mrak,pokusavali su da upale vatru.
'Ovaj upaljac ne radi!....Uff,zna li neko kako da upalimo vatru bez njega?!...Postaje hladno..'-rekla je Anna pokusavajuci da upali vatru.
'Sto ne pogodis drva jednom manjom munjom?...Mogla bi da ih upalis..'-rece Craper koji je sedeo na jednom cebetu.
'Ne znam..Pokusacu...'-rece Anna,a zatim se pripremi da kanalise manju kolicinu struje na drva.
Umesto manje,Anna je drva pogodila vecom kolicinom elektricne energije nego sto je to trebalo.Pojedina drva su odletela od jacine udarca.
'Sta??'-rekla je Anna zacudjeno.
'Gledaj to sa vedrije strane..Drva gore!'-rece Craper smejuci se i pokazujuci prstom na zapaljeno drvo pored satora.
Brzo su pokupili zapaljena drva i stavili ih na njihovo mesto.Jedno vreme su proveli sedeci oko vatre.
'Mesec je prelep!'-rekla je Anna gledajuci u pun Mesec oko kojeg se nalazilo bezbroj bljestavih zvezda.
Svi su se slozili sa njom.Ipak,kako je noc postajala sve veca,nisu vise mogli da ostanu budni pa su legli da spavaju.
Kako bi odrzavali vatru,jedan od njih je morao ostati budan,pa su se menjali na svakih pola sata.Svi su zaspali.
Anna je pokusavala da zaspi,ali nikako joj nije islo za rukom.Na kraju je izasla iz satora na svez vazduh.Napolju je bio Craper koji je,navodno,trebao da cuva vatru ali se uspavao.
Anna je stavila jedno drvo na vatru i ostavila Crapera da spava zato sto nije htela da ga budi.
Krenula je da se seta duz plaze,ali je u blizini cula cudne zvuke i pokrete koji su dopirali iz sume Mistik.Uplasila se ali joj znatizelja nije dala da ode.
'Hej,ko je tamo?!'-upita Anna bojazljivim glasom.
Zvuci su se opet culi.Anna se odlucno priblizila sumi u nameri da otkrije ko je to.Videla je neciju senku u daljini,ali zbog mraka nije videla nista.Kada se dovoljno priblizila,u gustom granju je videla vukoliko,krupno stvorenje.Pocela je da vristi iz sve snage dok je to stvorenje trcalo ka njoj.Napalo ju je i oborilo na zemlju.Annin vrisak je cuo Craper koji se nalazlo pored vatre u blizini.Brzo je potrcao ka mestu odakle je dolazio vrisak.Kada je stigo,ispred sebe je ugledao cudnoliko stvorenje,ali ga nije video dovoljno jasno zbog mraka.To stvorenje je pobeglo i nestalo u mraku.Anna se nalazila na zemlji.Craper joj je dao ruku da ustane.Kada mu je Anna dala ruku,uvideo je da je ona sva izgrebana.Valjda zbog toga sto ju je Anna postavila ispred sebe u samoodbrani.
'Anna,tvoja ruka...Jesi li dobro?'-upitao je Craper.
'Ne znam..Valjda sam...Ono stvorenje je bilo bas zastrasujuce..Mislim da jedno duuugo vreme necu posecivati ovu sumu..'-rece Anna drzeci se za ruku koja je krvarila.
'Hajde,idemo do kampa da ti previjemo tu ranu..Znas li sta je bilo ono sto te je napalo??'-upitao je Craper zabrinutim glasom zato sto,iako mu nije jasno video lice,cinilo mu se poznato..veoma poznato..
'Valjda neki vuk ili medved...Nisam dobro videla u onom mraku..'-rece Anna koja je i dalje bila u soku zbog napada.
'Najbolje bi ti bilo da se odmoris...Cuvacu strazu citavu noc u slucaju ponovnog napada tog stvorenja...'-rece Craper uzimajuci kutiju prve pomoci.
Anna je previla ranu,a zatim otisla na spavanje.Ujutru je izgledala bas bledo.Rekla je drugim ucenicima iz kampa za napad te nepoznate zivotinje i oni su odlucili da je najbolje da obustave kampovanje.
Anna se taj citav dan nalazila u svojoj sobi,a povremeno i u biblioteci kako bi prekinula dosadu i citala nesto.Doktorka koja je radila u ambulanti rekla joj je kako ne bi trebala da mnogo pomera tu ruku i kako bi najbolje bilo da tih nekoliko dana provede u krevetu.Nazalost,svi belosvici koji su u slobodno vreme radili u ambulanti su bili zauzeti svojim sticenicama,tako da su ostali samo 'obicni' doktori.
U biblioteci je Anna naisla na Crapera koji je listao neku veliku knjigu.Izgledao je kao da trazi nesto.
'Cao Crapere..Sta citas?'-upitala je Anna sedajuci za njegov sto.
'Neku knjigu o demonima i...cekaj..zar ti ne bi trebalo da si u krevetu?'-upita je Craper.
'Nah,postalo mi dosadno..Ipak,nije ovo neka toliko teska povreda...Prezivecu.'-odgovori Anna smeskajuci se.
'Ipak,mislim da bi ti bilo bolje da poslusas savet doktorke...Verovatno postoji razlog zasto ti je to rekla..Mislim,zbog soka..'-rece Craper listajuci knjigu.
'Ma daj Crapere..Napadale su me i gore stvari od jednog obicnog vuka..A tad mislim na demone..'-rece Anna listajuci neki svoj casopis koji je nedavno kupila u 'smrtnom' svetu.
Craperov izraz lica se odjednom promeni kada je ugledao sliku jednog demona iz knjige.
'Kad smo vec kod demona...Pogledaj ovog..'-rece Craper i pokaze sliku i clanak o jednom demonu iz knjige.
'To je Wendigo,ali zasto mi ga pokazujes?..Cini mi se da smo ga vec jednom unistili u prvoj godini..'-rece Anna zacudjenim glasom.
'Zar ti nije poznat?...Anna,mislim da je to cudoviste iz sume!'-rece Craper zabrinutim glasom.
'Cekaj,ti mislis..mislim..nema sanse..nije me zarazio Wendigo!...On lovi samo 3 dana u mesecu...koja je verovatnoca za to?...Crapere to je bio vuk...'-rece Anna zabrinutim ali i negirajucim glasom.
'Razmisli...Bas to vece je bio pun mesec-vece kada oni love i..'-rece Craper,ali ga Anna odmah prekinu:
'To je bio vuk!...Iako ga nisam bas dobro videla,mogla bih da prepoznam razliku izmedju vuka i Wendiga...Nema razloga za brigu,sasvim sam dobro..Uostalom,to je ipak suma-mesto gde oni zive..'-rece Anna,a zatim potapsa Crapera po ramenu,pozdravi se sa njim i izadje iz prostorije.
Kada je doslo vece,Anna je osecala neopisivu jezu.Odjednom vise nije bila svoja!
Craper je,u medjuvremenu,dosao do njene sobe da je poseti.Vrata su bila otvorena,ali unutra nije bilo nikoga.Prozor je bio otvoren i on je posao da ga zatvori.Zatvarajuci prozor,video je kroz njega u daljini Annu pored jedne klupe.Zatvorio je prozor,izasao iz sobe i krenuo ka njoj.
'Anna trazio sam te u sobi,vrata su bila otvorena,ali...Anna?..Slusas li me?'-upita Craper sa malom kolicinom jeze.
Uhvatio ju je za rame,ali to vise nije bila Anna..Izgledala je kao..kao..Wendigo!
Craper se uplasio i stvorio magicni stit cija je svetlost,izgleda,uplasila Annu i ona je otisla u nepoznatom pravcu.
Craper nije mogao da je nadje.Jedino sto mu je preostalo jeste trazenje kristalom i mapom,mada nije bio siguran hoce li mu to pomoci.
Nakon 10-ak min.trazenja,kristal se zaustavio na jednom mestu u blizini sela Dardenos.Ipak mu je kristal pomogao!
Na jednom papiricu je napisao cini za oslobadjanje Wendiga i brze-bolje krenuo.
Dok je isao ka tom mestu,u blizini je cuo nekakve zvuke i pokrete.Iznenada su mu put preprecila dva cudnolika stvorenja,Wendiga.Izgledali su potpuno isto sto je Crapera dodatno zbunilo buduci da ne zna koji od njih je Anna.Napali su ga.Craper je krenuo da bezi kroz sumu.Krio se cas iz drveca,cas iza stita koji je,nazalost,i dalje bio slab da ga zastiti od udara Wendiga.Sakrio se iza jednog gustog grmlja sto mu je dalo vremena da iz dzepa izvadi papiric sa cinima.Jedan od Wendiga je energetskom loptom pogodio grm koji se,potom,zapalio.To je bila Anna.Iza tog grma je izasao Craper,sakrio se iza jednog drveta i poceo brzo da cita cini:
Destroy the Wendigo by melting
his heart of ice. Fire is the key
Show no mercy, he will show
none to you. If a person has
been injured but not slain by the
Wendigo, said person will only
be made whole by the complete
destruction of the Wendigo.
Nakon ovoga,taj drugi Wendigo,je iznenada promenio oblik i Anna se vratila u svoje staro oblicje.
'Ahh,moja glava!..S...s...sta?!'-rece Anna po povratku.
Wendigo joj je skocio iza ledja dok je ona dolazila sebi.
'Anna pazi!..Iza tebe!'-uzviknu Craper.
Anna se okrenula i,iz straha,pustila jak mlaz struje na Wendiga koji je pao na zemlju i lezao nepomicno.
'Cekaj...Koliko ja znam,Wendiga moze unistiti samo vatra koja mu,najpre,mora spaliti srce..'-rece Anna zacudjenog izgleda.Znali su da moraju da mu izvade srce.Tada je Craper stvorio jednu iluziju noza.
'Ko ce od nas dvoje to da uradi?'-upita zgrozenim izrazom lica.
'Evo,ja cu...ali ti ces da ga izvadis.'-odgovori Anna,uze noz,zatvori oci i zabode ga Wendigu na mesto gde mu se nalazilo srce.Craper ga je izvadio,a zatim ga brzo bacio u vatru koju je Anna stvorila zapalivsi grm dok je bila Wendigo.Zapalili su i njegove ostatke,a zatim ugasili vatru i brzo krenuli ka MS gde su dugo prepricavali ovaj dogadjaj koji ce verovatno dugo pamtiti
.

Edit by Edard Stark

Svaka cast za rad!
Odlicna prica i imas sve elmente!
Ocena je 5!
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptySub Apr 03 2010, 00:53

4Domaci iz 'Cini'/~ Active Powers - Aktivne moci ~ part 3. [D,E]

#Demon Beam
-Demon Beam je sposobnost emitovanja zraka iz ruku i ociju koji su dovoljni da naude nekome ili da ga uniste.Ovu moc je posedovao demon Javna koji je ovu moc koristio pomocu ociju i upotrebljavao je za kradju mladosti.Drugi poznati vlasnici ove moci su Orin i njegov sin Cree,demoni koji su lovili cigane.Oni su ovu moc koristili pomocu ruku.Ova moc moze proizvesti efekat kombuzacije.
Mozemo primetiti da ovu moc poseduju uglavnom demoni sto je cini demonskom i spremnom da naudi dobrim bicima i nevinima.

#Elektrokinesis
-Elektrokineza je jaka elementarna moc koja omogucava vlasniku da projektuje elektricnu energiju u razlicitim oblicima,kao sto su to energetske lopte,gromovi,munje itd.Spada u veoma jaku i razornu grupu moci Weather Manipulation zajedno sa pyrokinezom,hidrokinezom,geokinezom i drugim.Mnoga magicna bica poseduju ovu moc kao sto su to Elders,Avatars,The Source,Demons itd.Phoebe Halliwell je videla sebe u buducnosti kako stavlja svoje ruke oko glave nevinog(tacnije predela usiju)i ispaljuje male,elektricne zrake koji ga ubijaju.Ali,dobijanjem njene moci Empathy ne moze se odredtiti odakle je dobila ovu moc,ali se veruje da je to napredak iste.
Elektrokineza je jaka moc samim tim sto spada u grupu moci Weather Manipulation.Ona je razorna ofanzivna moc koja moze pomoci u borbi svim magicnim bicma,bilo dobrim ili zlim.

#Electrokinetic Blasts
-Electrokinetic blasts je jaka moc koja nastaje od moci Electrokinesis.Omogucuje vlasniku da emituje uzastopne mlazove elektricne energije koji unistavaju zrtvu.Ovu moc su posedovale Carobnice nakon sto su uzele Hollow kako bi pobedile Trijadu.
Prednost ove moci je ta sto emituje jake mlazove elektricne energije,dovoljne da uniste zrtvu i trajno osteti neki objekat.Predstavlja prednost i za dobra i za zla bica.

#Energy Beam
-Energy Beam je moc koja nastaje iz magicnog oruzjia.Emituje jake snopove elektricne energije,dovoljne da uniste nizerangiranog demona,dok viserangirani demoni mogu da mu se odupru i prodju sa manjim ili vecim povredama.
Ovo je jaka moc koja koja nastaje iz magicnog oruzija i moze ujedno i zastititi vlasnika i omogucuje mu napad na neko magicno bice.
Ovo oruzje tj.moc je koristio demon Litvak

#Energy Magic
-Energy magic je mogucnost projektovanja energije koja,za razliku od drugih moci,nije elektricitet.Aktivira se pomocu ruku u vidu blokova koji vlasnik moze da projektuje u razlicitim oblicima.Najpoznatiji vlasnici ove moci jesu Rat Demons koji je projektuju u vidu prstena.
Oni ovu moc,uglavnom,koriste kako bi uplasili svoje zrtve ili im naudili stezajuci ih prstenom oko vrata do tacke gusenja.




Prof. Ross White

Lepo Odradjeno,mada u prvom nisi napisala prednosti,mozda i jesi ali ja ne vidim sta bi tu bila prednost. U drugom ima greska,napisala si da od Electrokinesis nastaje Energy Balls,to je delimicno tacno jer Energy Balls nastaje od posebne energije ali i elektricitetea,i Energy Balls se ubraja u grupu Energy Projection moci. Imas 18.8 poena i ocenu 5.
Nazad na vrh Ići dole
DramaQueen
DramaQueen
*Valhalley of the Dolls*

Ženski
Broj poruka : 1262
Godina : 30
Lokacija : With my book of shadows.. <3
Reputacija : 1612
Datum upisa : 21.11.2009

Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling EmptyPon Apr 05 2010, 00:18

5.Domaci iz 'Mitologije'/Domaci za +

Oh My Goddess

Nakon saznanja da su grcki bogovi pusteni na slobodu,Carobnice su morale nesto da preduzmu.Njihove namere su bile zle i znale su da predstavljaju veliku pretnju svetu kojem poznaju.Nazalost,cak i one su bile isuvise slabe nasuprot njima,mocnim bogovima.
Nije bilo nikakvih napitaka,cini koje bi mogle da ih zaustave.
Dok su Carobnice razmisljale,bogovi su vec uveliko sprovodili svoj opaki plan.Unistavali su sve sto su videli pred sobom,svaku biljku koja se tu nalazila,svaku zivotinju,krenuli su i u podzemlje,pa cak i na Nebesima gde su ubijali demone,belosvice ali i Staresine koji su cinili sve u svojoj moci da ih zaustave,ali bezuspesno.Mnogi su poginuli u toj bitci.
Polako su se kretali ka civilizaciji,ljudima,gde bi izazvali opsti haos.Carobnice su tu bile nemocne,ali postojao je neko ko nije-Leo,njihov belosvitac.Nalazeci se na Nebu,domu mocnih Staresina,belosvica i sveopsteg dobra,drzao je u ruci kutiju koja je imala kljuc za resenje njihovih problema,grckih bogova.
Naime,to nije bila bilo koja kutija,vec kutija koja je u sebi sadrzila moci svih grckih bogova.Znao je da postoji veliki rizik i da su sanse za uspeh 50%,ali to im je bila jedina nada.Medjuostalom,verovao je u njih,u Carobnice.
Otvorio je kutiju iz koje je izasla velika kolicina svetlosti i spustila se ka dole.
Carobnice,koje su se nalazile u svojoj kuci vidno zabrinute,tog istog trenutka bile su obavijene tom istom svetloscu koju je Leo oslobodio.U samo jednom delicu sekunde,koliko je sve to trajalo,desilo se nesto neverovatno.Carobnice su od tog trenutka nosile potpuno drugaciju odecu od one koju su nosile pre samo nekoliko minuta.To su bile dugacke,leprsave haljine snezno bele boje.Piper je,za razliku od Phoebe i Paige,na glavi imala zlatnu krunu jakog odsjaja.Phoebe je u ruci drzala upaljenu baklju,a Paige luk i strelu.
Zanemele su i nisu znale sta se desava.U tom trenutku se pojavio Chris koji ima je objasnio da su one,u stvari,boginje iz grcke mitologije.Piper-Hera,Phoebe-Hestija i Paige-Artemida.
Nisu mu verovale,ali su se ubrzo i same uverile u to.
Chris je zamolio Piper da raznese vazu sa cvecem,ali je ona,medjutim,stvorila munju i tako je raznela.Phoebe je zamolio da dobije viziju i dotakne parce zemlje.Ona je zatvorila oci,dotakla zemlju,ali nista se nije desilo.Kada je otvorila oci,ugledala je biljku koja je za cas nikla iz zemlje i razvila se.Paige je zamolio da lukom i strelom pogodi jedno zrno grozdja koje se nalazilo u susednoj sobi.Bila je zacudjena i nije htela to da ucini buduci da nikada nije gadjala strelama i plaseci se da ne povredi nekoga.Chris ju je tada napao sa ledja,ali se ona,iznenada,okrenula i udarila ga pesnicom.Poceli su kracu borbu u kojoj je Paige vidno pobedjivala.Zanemila se zbog svojih borilackih vestina koje nije ni znala da poseduje.Chris joj je u borbi rekao da pogodi malo zrno grozdja,ona je uzela luk i strelu i pogodila ga iz prve.Sve tri su bile zacudjene svemu ovome sto se dogadja.
Nakon kraceg vremena,kada su polako pocele da realnije gledaju na sve sto se dogadja, shvatile su da su dobile nove moci koje im mogu pomoci u borbi za titanima.Nazalost,te moci su bile veoma jake i nekoliko minuta im nije bilo dovoljno kako bi shvatile kako da upravljaju njima.
Bogovi su,u medjuvremenu,odjednom dobili neki neobjasnjiv osecaj.Osecali su prisustvo novih magicnih bica,novih bogova.Zbunjeno su se pogledali,a zatim se uputili ka tom mestu.U kuci u San Francisku,gde je osecaj dopirao,ugledali su tri devojke koje su zaista bile bogovi.
'Vi?!...Ko ste vi?!'-upitao je jedan od bogova.
'Isto sto i vi bojim se....Hocete li se predstaviti?'-upitala je Paige i bojazljivim i odlucnim glasom u isto vreme.
'Kronos i Dimitrije...Ionako nije vazno...Svejedno cemo vas ubiti..'-rekao je Kronos smejuci se.
'Pipe...Piper??..To su titani...titani iz grcke mitologije...'-rekla je Phoebe tihim glasom.
'Nesmemo se uplasiti...Moramo verovati u sebe ako zelimo da ovo uspe..Nase moci su povezane sa nasim emocijama,secate se??'-rekla je Piper udaljavajuci se.
Kronos je potom pustio jak mlaz struje na Piper,Phoebe i Paige.Nisu mogle nista uraditi sa svojim mocima,nisu mogle da ih koriste.Od jacine udarca odletele su unazad.Piper i Phoebe su udarile od zid,a Paige je od jedan drveni sto koji se tu nalazio.Bila je bas povredjena,onesvestila se i krv je pocela da joj se sliva niz usta.
'Paige!!'-povikala je Piper.
Titani su se priblizavali sve vise,spremajuci se da napadnu.
Piper je u besu pustila veoma jak mlaz struje na njih i sada su oni bili ti koji su se nalazili na podu.
'Ko vam daje pravo da mi napadate sestru??!!...Necu vam dozvoliti da unistite sve ono sto poznajem i volim!!'-govorila je Piper vidno besna.
Ipak,njen mlaz struje nije bio dovoljan da zadrzi titane.Phoebe je ustala i rukama pokazala na zemlju,a zatim ih digla uvis.Velike loze su se digle iz zemlje i obmotale titane.Loze su bile cvrste kao olovo i bilo je veoma tesko unistiti ih.Ipak,Kronos je uspeo da oslobodi ruku i udari Piper jednom munjom,dovoljnom da je baci na pod.Paige je tada osecala da krv u njoj kljuca,ustala je i strelom Kronosa pogodila tacno u srce.Phoebe i Paige su potrcale ka Piper da joj pomognu da ustane.Piper je pustila jak mlaz struje na titane,Phoebe ih je stezala svojim lozama,a zatim ih je Paige dokrajcila svojim strelama.Poceo je jak zemljotres i velika pukotina se prostirala na mestu na kojem se odvijala borba.
'Brzo!!...Sklonimo se!'-povikala je Phoebe.
Pukotina se otvorila u vidu ogromne rupe u koju su upali titani.
Phoebe,Paige i Piper je tada obavila ona svetlost posle koje su ponovo bile one stare.Njihove haljine su nestale zajedno sa njihovim bozanskim mocima.
U tom trenutku su se pojavili cistaci koji su im zahvlalili i rekli da ce se oni pobrinuti za sav nered koji su napravili titani.
Nakon kraceg vremena,sve je ponovo bilo po starom.
Nazad na vrh Ići dole

Sponsored content



Anna Stefany Darling Vide
PočaljiNaslov: Re: Anna Stefany Darling   Anna Stefany Darling Empty

Nazad na vrh Ići dole
 

Anna Stefany Darling

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Charmed Serbia :: II godina :: Učenici-