Charmed Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 
 

 Crystal Cyrus

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Feb 20 2010, 23:20

Ime lika: Crystal (Anna) Cyrus
Godine: 16
Moći:Pirokineza- kontrola nad vatrom
Šta voli/ne voli:Volim vatru,extremne stvari,avanture,pravljenje napitaka,kuvanje(posebno mafine i palacinke) i prijatelje na koje mozes uvek da se oslonis.Ne volim lazove,prirodu,kukavice,lakoverne osobe i demone.Polako se privikavam na pink boju xD
Tip:Vestica
Slika lika:
Crystal Cyrus 330vaqd
O porodici
>Majka:Madylin-bila vestica,sada smrtnik koji ima veze sa magijom
>Otac:Erick-smrtnik
>Brat/Sestra:Amanda,polu belosvitac-polu vestica
>Baba/Deda:Dzordzija-vestica.Tom-belosvitac

Istorija:Mojoj baki i deki je bilo veoma tesko da odrze svoju vezu,jer je on belosvitac,a ona vestica.Nekako su uspeli i dokazali da je njihova ljubav jaka i iz nje su se rodile moja mama i moja tetka Lidia,koja za razliku od moje majke aktivno koristi svoje moci.Moja majka se odrekla svog dara,zarad mene i Amande da ne budemo izlozene tom svetu,ali veci razlog je bio njena potreba da bude i ima covek i normalan zivot.Posto je tu doslo do svadja i razaranja porodice,baka i mama su postigle kompromis da sa 16. godina moja sestra i ja dobijemo moci.Ja sam odlucila da ih zadrzim,kao i moja sestra i ona sada trenutno stiti svoje sticenike,a sam se upisala u ovu skolu zarad mog dobra i mojih moci.

I godinu sam zavrsila...pa ne bas po mojim ocekivanjima,ali potrudicu se u ovoj novoj godini.Stekla sam dosta prijatelja kao npr.Samantha Brown.
Uspela sam sa ocenama da unpredim svoju moc pyrokinesis na drugi stepen i veoma sam srecna.Suocila sam se sa nekoliko demona nizeg ranga i uspesno ih pobedila,oni jaci jos uvek cekaju!

OCENE
1.Mitologija:5, 5, 5, 5, 5, 5
2.Napici:
3.Cini: 5, 5, 4, 5,
4.Dobra i zla magicna bica:5, 5, 5, /5, 5
5.Unistavanja:4,4+,5
6.Moci:5,5,5+,5
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySre Mar 03 2010, 20:52

I lekcija iz Moći *Opšti pojmovi i uvod u moći*


Pitanja:
1. Sta su moci? (Na osnovu lekcije izvedi svoju definiciju).
Moći su sposobnosti ili darovi koje možemo koristiti/ispoljiti pomoću uma,tela ili nekim magijskim podvigom.Moći mogu služiti i u dobru i u lošu korist,tako da se ona deli na belu i crnu magiju.

2. Kakve moci mogu biti?
Moći mogu biti aktivne(Moći kojima možemo ostaviti posledice) I pasivne(Moći kojima se ne može ništa oštetiti ili načiniti nešto telesno).

3. Objasniti DNK magicnih bica,i reci nesto vise o tome.
DNK magičnik bića je zapisana samo u njemu/njoj,njegovim/njenim venama I ako magično biće da krv smrtniku,on u najčešćim slučajevima umire(ne magično biće već smrtnik).Ako dete ima magične roditelje,onda će ono poprimiti njihove moći.Moći mogu biti izbrisane iz tela,takodje mogu biti vezane pomoću posebnih čini I napitaka.

4. Koje sposobnosti poseduju vestice i sta se desi demonima kada ih ubiju?
Veštice mogu da pišu čini I prave/kuvaju napitke,mogu da pomoću kristala I mape traže odredjeno biće I imaju svoje moći koje potiču od njih samih.Kad ubiju demona,on odlazi na opstošeno mesto,na kome udarom od tlo bivaju zauvek uništeni I njihove ostatke(moći) pojede crv zvani *Zver* eng.*The Beast*.

5. Obajsniti podelu moci i navesti minimalno tri iz svake kategorije.
Ofanzivne:U ovu grupu spadaju moći kojima se može naškoditi I ostaviti posledice protivniku.Na neki način su I za odbranu.Tu spadaju moći kao što su-Pirokineza,molekularno sagorevanje,energetske lopte, electrkineza…
Defanzivne:U ovu grupu spadaju moći pomoću kojih se možeš odbraniti I ne možeš naškoditi nikome.Tu spadaju-nepobedivost, shielding,imunitet,molekularno usporavanj(freezing time)…
Transportne:Pomoću moći koje spadaju u ovu grupu možeš se teleportovati na neko drugo mesto.Teleportovanje može biti-orbing(belosvici),flaming(obično demoni),blinking…
Pasivne:Pasivne moći ne mogu da naude,ni da se pomoću njih odbaniš.One služe kao nešto dodatno u vidu podrške ili potrebe za informacijom.U ovu grupu spadaju-sesto culo,x-ray,vizije,empatija…



Prof. Ross White

Vidim da si se trudila,odgovori su ti tacni.
Esej je dovoljno dugacak,ali, ti su prepricala lekciju u glavnom, ali bilo je i trazenih informacija. Imas 17.9 poena i to je ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 06 2010, 01:00

I lekcija iz Moci *Opsti pojmovi i uvod u Moci*

-Esej

Moci su magicni darovi ili sposobnosti koje mi ispoljavamo pomocu uma,tela Ili jednostavno magijom.Magija moze sluziti I u dobru I u losu korist,zato postoji I crna i bela magija.Mocima se takodje moze zaposednuti neko telo.Takodje moci se dele na aktivne I pasivne.Aktivna moci pomazu nam da ostavimo posledice protivniku,a pasivne ne mogu da urade nista telesno.DNK magicnih bica se razlikuje od smrtnikovih,a ako dodje do tranzfuzije krvi magicnog bica u smrtnikove vene,smrtnik najcesce umire!Deca koja imaju magicne roditelje nasledjuju njihove moci,ali ako ih ne zele mogu ih vezati pomocu cini,napitaka I ritual,a I takodje moci se mogu izbirsati iz tela magicnog bica.Vestice/Vestci imaju pored svojih moci jos tri koje im pripomazu u njihovom ‘poslu’.Trazenje bica pomocu kristala I mape,sravljanje napitaka I pisanje cini.Sve ove stvari im pomazu u zastiti nevinih ljudi I to je jedna od najboljih stvari kad si na magicnoj strani dobra,kad imas moci kojima cinis dobro.Postoje I zle moci koje pomazu demonima I vorlocima I oni spadaju u losu stranu.Postoje stvari koje te nerviraju kad si razlicit I nisi na neki nacin kao I drugi,ali MOCI nam daju snagu I samopouzdanje I sto je najvaznije cine dosta dobrog.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyNed Mar 07 2010, 22:40

I domaci iz Mitologije

Pitanja za domaći:

1.Šta je mitologija?-1 bod

Mitologija je “nauka” koja proucava razne fantasticne price u kojima su glavni junaci bogovi,polubogovi,heroji,neka bica(npr.minotaur) i ponekad smrtnici koji cine velike stvari.Mitlogija belezi mitove,legende razne,usmena predavanja i sl.Takodje mitlogiju je i skup mitova neke religije, etničke skupine ili geografskih celina. 1 bod

2.Šta je mit?-1 bod]

Mit je tvorevina u nekoj pesmi ili prici.Stari narodi nisu znali da obijasne neke stvari pa su pomocu svoje maste,nekih stvari koje su shvatili,i pomocu njihovog verovanja na neki nacin izmislili(ali su oni za to mislili da je tacno) te price koju su usmenim predanjem najcesce iskazivane.Magija I religija su najcesce zastupljenje u mitovima. 1 bod

3.Napiši nešto o Sumeranima.-2 boda

Sumerani su ziveli na podruciju Mesopotamije(oni su je zvali Sumer) i oni su bili prvi narodi/civilizacija.3500 g.p.n.e naseliliii su se na ta podrucija.Takodje sumeri su bili prvi pismeni ljudi(klinasto pismo) i o njihovom zivotu I verovanjima sada ima dosta pokazatelja-1000 plocica.Sumerovu kulturu nasledilo je carstvo Bliskog Istoka- Babilon.U to vreme pocinju da se u mitovima velicaju bogovi I drazava.Najpoznatiji mitovi su:
- Mit o potopu (koji će dosta uticati na kasnije monoteističke religije)
- Mit o Gilgamešu (o kralju grada Uruka koji je bio 2/3 bog a 1/3 čovek) 2 boda



4.Nabroj primere moderne mitologije.-1 bod

Danas,u ovo vreme ima dosta pimera moderne mitlogije I ona se iskazuje na nacin na koji je trenutno najpopularniji-tehlonogijom(filmovi I serije).Najpoznatiji crtani filmovi u kojima je veoma iskazana mitologija su filmovi Walta Diznija:
-Kralj Lavova
-Legenda o medvedu
Od knjizevnosti posebno je istaknuta trilogija Gospodar Prstena.
A od serijala:
-Star Wars
-Star Trek.
1 bod

5.Koja je/su poruka/e Gospodara prstenova?-2 boda

Pouka gospodara prstena je da nikad ne menjamo prijateljstvo,ljubav I porodicu za moc,koja je u filmu iskazana u vidu prstena.Moc ne traje zauvek,ali neka prijateljstva I ljubav da. 2 boda

*Od nabrojanih primera moderne mitologije (pitanje br. 4) izaberi jedan i analiziraj ga(kratko prepričavanje,poruka,glavni likovi i njihove osobine...)-3 boda

Kralj lavova je film Walta Diznija.Glavni likovi su mali lavic Sinba I njegov pokvareni stric.Prica se vrti oko malog lavica ciji otac umire tako sto ga njegov brat ubija.Stric govori malom lavicu da je on kriv za smrt I Sinba bezi daleko.Na jednom mestu upoznaje dva prijatelja I sa njim odrasta dok konacno ne shvati da je prevaren I da njegov strica sada vlada Sinbinim kraljvstvo.Lav se vraca I oslobadja svoju porodicu od zla i svi su ziveli zauvek srecno .
Pouka ove price je da je porodica najvaznija i da hrabrost i prijateljstvo mogu sve prepreke pobediti.
:Happy!!:
3 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 10/10
Ocena: 5
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyUto Mar 09 2010, 23:19

I lekcija iz Napitaka



Pitanja za domaći:

-Definiši pravljenje napitaka.
Pravljenje napitaka je jedna od osnovnih moci vestica,vorloka,ponekih demona poput Zanku I Seer I snaznih magicnih bica.

-Da li bilo koje drugo biće može mešati napitke osim vorloka i veštica? Zašto?
Svako bice moze mesati,dodavati sastojke,ali ono nece napraviti nikakav efekat/nece biti dejstva.Oni koji imaju moc za izgovaranje/pisanje cini,moze I da pravi naiptke.Bez moc takodje nece bti efekta kod napitka.

-Šta je Napitak?
Napitak je tecnost koja prozivodi razne efekte.Napitak moze da ubije demona,da sluzi u licne svrhe(nije preporucljivo),da pretvori neku stvar u drugu.Za unistenje demona napitak se mora baciti na njega,odnosno tecnost mora biti prosuta po njemu.

-Kako se koristi?
Za unistenje demona napitak se mora baciti na njega,odnosno tecnost mora biti prosuta po njemu.Napitak se takodje moze popiti da bi imalo dejstvo.


-Od čega je napitak obično izrađen?
Napitak je obicno izradjen od zivotinjskih delova tela(noge,usi,oci,srce…) I od raznih trava.

-Šta je potrebno kao važan sastojak za uništenje nekog demona?

Najvaznije za unistenje nekog mocnog demona poput npr.Baltazara je delic njegove koze.Koza se zadnja stavlja u napitak I pravi malu eksploziju iznad cinije.

Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySre Mar 10 2010, 17:27

PRVI DOMACI ZADATAK IZ DOBRA I ZLA MAGICNA BICA

Domaci zadatak:

1.Ko su crnosvici?
Crnosvici su magicni neprijatelji belosvitaca.Njihov zadatak je da ubiju belosvica i zlim bicima ostave vestice ranjive.

2.Ko su potencijalne zrtve crnosvitaca?
Potencijalne zrtve crnosvitaca su njihovi neprijatelji belosvici(belosvica samo crnosvici mogu ubiti) I buduci belosvici.

3.Objasni njihovu klasifikaciju.
Pored standardnih crnosvitaca koji ubijaju belosvice,postoje jos tri tipa ovih magicnih bica.
1.U prvu kategoriju spadaju crnosvici koji zavode zene I ostavljaju ih u drugom stanju.Potomak je zao.
2.U drugu kategoriju spadaju crnosvici nazvani *Spirit Killers*.Oni nalaze ljudi koju su u depresiji I ulaze im u njihom um na neki nacin I nagone ih na samoubistvo.Cesto nalaze I ljude koji treba da postanu belosvici,ali crnosvitac ih nagoni na smrt I kad izvrse samoubistvo,krila nece dobiti.
3.Treci tip crnosvitaca su Trackers.Oni napadju belosvice koji sun a putu da izgube krila.Takodje imaju jace moci I vise ih cene.

4.Sa kojim magicnim bicima saradjuju crnosvici i zarad cega?
Crnosvici saradjuju sa demonima I vorlocima tako sto ubijaju belosvica koji stiti vestice.Vestice su tada ranjive I zlim bica je otvoren put d aim nanesu bol.

5.Navedi moc koja je karakteristicna samo za ovu vrstu magicnih bica.
Touch of dead je moc suprotna od moci healing I pokretac ove moci je mrznja.

6.Opisi vrstu oruzja koju crnosvici koriste.
Crnosvici koriste samostrel za oruzije.Samostrel su strele,otrovne koje smrtno rane belosvica ili polubelosvica.

* Koji status imaju crnosvici?
Crnosvici imaju dva statusa,a to su deceased I alive


Edit by Pink:
Sve je tacno, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyČet Mar 11 2010, 20:01

Prvi domaci iz Unistavanje

Bilo je to jednog kisnog dana.Taman sam usla u skolu,sasvim mokra.Potrcala sam prema svojoj sobi da uzmem fen i suvu odecu.Zacuo se krik koji je trajao svega 3 sekunde.Mislila sam da mi se mozda ucinilo,ali krik se pojavio ponovo.Krenula sam prema kuhinji odakle je dolazio taj glas.Stala sam ispred vrata i ugledala Samanthu.Izgledala je oduzeto.Stalno je nesto mrmljala i unistavala stvari sa nekom moci.Nizam znala da je poseduje.Stojala sam ukipljena i onda me je pogledala.Oci su joj se zacrnele i oduvala me je.Pala sa i slomila orman.Krenula je prema meni sa namerom da me ubije.Smogla sam snage da ustanem.Trcala sam po celoj skoli i na kraju otisla do biblioteke.Stavila sma ruke preko jedne knjige i ne znam kako ali ona mi je otvorila stranu na kojoj je piselo o demonu Alhemicaru.Nasla sam i cini za njegovo unistavanje.Ubrzo se Sam pojavila.Bacala sam vatru na nju,bolje reci pored nje.Nisam zelela da joj naudim.Izgovorila sam cini:
Svako zlo koje vreba
u telu coveka
unisti sada i proteraj ga
tamo gde pripada!
Crni oblak se pojavio u usao u mene.Osecala sam sebe,ali me je neki nagon terao da mislim kad zlo bice.Pokusavala sam da se oduprem,ali izgledalo je nemoguce.Imala sam osecaj da polako gubim sebe.Demon u mom telu je zloupotrebio moju moc i napravio veliki pozar u biblioteci.Nalazila sam se u vatrenom krugu.Znala sam da,ako nesto ne preduzmem umrecu,izgoreti.Sam je jos uvek bila u nesvesti i nije bila od neke pomoci.Jedino cega sam se setila je bilo da pokusam da mislim na cin koju sam izgovorila.Ponavljala sam i osecala da gorim.Demon je izlazio iz mene.Pre nego sto sam se onesvestila ugledala sam grozne zute oci.
Probudila sam se ujutru.Ugledala sam Sam.Bila je jako ljubazna.Znala je sta se desilo je rekla je da cemo unistiti ovu pretnju.Ustala sam i upalila nekoliko sveca.Prizvale smo demona.Ona ga je oduvala,a ja sam ga sprzila na nekoliko mesta.Procitale smo cin koju smo izmislilte i demon je goreo.Napravljena je eksplozija i obe smo udarile u zid.Prva sam se probudila i osetila ogroman bol u glavi.Pogledala sam svoju drugaricu,lezala je gotovo mrtvo.Posegla sam za alkoholom i ona se na svu srecu probudila.Pomogla sam joj da ustane i odvela je kod belosvica.Nakon izlecenja otisle smo da prijavimo direktoru nas hrabar podvig.Nagradjene smo jednim danom odsustva sa casova.

Edit by Milanče


E ovako.. moram da naglasim da je ovo bolje od PEDJINOG rada, pošto je bilo malo više akcije, i lepo si počela.. e sada.. ne mogu ti dati peticu, jer je petica kod mene nešto slično da uradite kao što je to Craper Devil.. to je pravi primer kako se treba uraditi neki domaći.. inače.. 4...
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyČet Mar 11 2010, 20:44

Drugi Domaci zadatak iz Moci

I deo


1.Reci nesto o moci - Acid Generation?
Acid Generation je aktivna,demonska i u velikim slucajevima smrtonosna moc.Oni koji imaju ovu moc ispoljavaju je kroz dlanove,prste i u nekim slucajevima kroz usta zadajuci ogromne opektivne.Ovu moc poseduju izvesni demoni poi menu Scabbar.


2.Reci nesto o moci - Aerokinesis?
Aerokineza je elementarna moc.Ona spade u *Weather Manipulation* grupu moci.Pomocu ovog dara moze se stvoriti oluje,vetar,vazdusne udarove(ovu moc poseduje demon viseg ranga Shax),jaki tornadoi koji mogu ubiti vesticu.


3.Reci nesto o moci - Aura Choking?
Ovu moc poseduju samo demoni pod imenom Grimloci.Pomocu ove moci oni kradu/uzimaju vid deci da bi bolje videli/pronasli dobre aure.Pomocu ove moci takodje pogu potisnuti disajne puteve I tako ugusiti protivnika.

4.Koja moc ima sposobnost podmladjivanja,ko je poseduje i navesti jos neke cinjenice vezane za nju!
Moc koja moze da podmladi nekog je moc nazvana Age Shifting!Pomocu ove moc demoni Cryto mogu podmladiti ili ubrzati starenje kod nekih osoba.Ako se suvise ubrza starenje ova moc moze protivnika pretvoriti u pepeo.


5.Povezati pojmove:

1.Sea Hag ...................................__Hydrogenism
2.Weather Manipulation.................__Aerokinesis
3.Aura Choking.............................__Cula
4.Udarna baklja............................__Advanced Fire Throwing
5.Scabbar Demons........................__Acid generation




Prof. Ross White
Sve je lepo uradjeno samo si mogla navesti jos neke vlasnike moci Aerokinesis.
Esej nemas zato imas 15.3 poena i to je ocena 4-.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyČet Mar 11 2010, 21:04

I domaci iz Cini


Domaci zadatak:

Odgovori na sledeca pitanja:

1. Recite sve sto znate o Baltazaru. Nemojte da se zadrzavate samo na ovome sto sam vam ja rekao. Pricajte sve sto znate! (10 bodova)
Baltazar je demon viseg ranga.On ima ljudski oblik I demonski oblik,jer je polu covek-polu demon.Baltazarov otac je bio normalan covek/smrtnik,a majka cisto zlo.Baltazar se smatra jednim od najjacih demona.Ima puno moc,ali I cesto ubija posebnim bodezom.Spisak njegovih moci:
-Energy balls
-Sensing
-Adjusting
-Spell Casting
-Potion making
-Super strength
-Immortality
-Shimmering
-Telekinesis
-Incineration (Pyrokinesis)
-Conjuring Athames
-Apportation
-Summoning
-High Resistans
Baltazarovo ljudsko ime je Kol Tarner.Njegova misija je bila da unisti The Charmed ones.Za Baltazarovo unistenje potreban je delic njegove koze.Postoje posebne cini za prizivanj i unistenje

2. Nabroj bar 3 moci koje poseduje demon Baltazar. (3 boda)
-Telekinesis
-Conjuring Athames
-Apportation
-Energy balls
-Sensing
-Adjusting

3. Kako glase cini za prizivanje Baltazara? (1 bod)
Cin za prizivanje glasi:
Magic Forces
Black and White
Reaching out Through
Space and Light
Be He Far Or
Be He Near
Bring Us the Demon
Belthazor Here.



4. Kako glase cini za unistenje Baltazara? (1 bod)
Spirits of Air
Forest and Sea
Set us of this
Demon free;
Beasts of hoof
And Beasts of shell
Drive this evil



5. Da li je Baltazara moguce unistiti samo sa cinima? - Ako nije, kazi sta je jos potrebno... (5 bodova)
Baltazara nije moguce unistiti samo cinema.Potreban je poseban napitak sa delicem njegove koze.


Edit by Edard Stark

Sve je tacno!
Bodovi: 20 (maksimum)
Ocena je 5!
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 13 2010, 01:28

II domaci zadatk iz Moci

*Advanced Fire Throwing*


Naglo sam ustala.Bila sam oblivena znojem.Nocna mora me je stvarno umorila.Pridigla sam se brzo i videla kako mi se crna senka pojavljuje pred oci.Uhvatila sam se sa sto i mirovala dok mi se vid nije povratio.Sat je otkucao 6:00h.Skuvala sam sebi kafu i sela na sofu.Verovatno me je sve to umorilo pa sam ponovo zaspala.Zaculo se kucanje.Mrzelo me je da otvaram zato sam tihim korakom se vratila u krevet i ponovo sanjala isti san.Ovog puta sam izgleda imala kontrolu nad njim.Oduve sam zelela moc Advanced Fire Throwing,koja je moja moc samo ispoljena u vidu svetlosti.Svuda oko mene je bila pustinja.Setala sam njom.Iznenada pojavila su se tri demona.Uspesno sam ih porazila.Ova moc je stvarno bila super,ali sam je jedva kontrolisala.Otisla sam na jedan deo da malo vezbam,ali to jednostavno nije islo.Moc je bila prevelika za mene.Glava mi je gorela.Mislila sam da cu puci.Rasirila sam ruke i prozivela neverovatan efekat...
...Trcala sam sve dok nisam mogla da disem.Bojala sam se.Mozda sam mogla povrediti nekog ovim postupkom.Pozelela sam svoju moc nazad,pirokinezu.Suze su oblivale moje lice.
-Mozda je ovo delo nekog demona?-upitala sam samu sebe.Licilo je na nesto demonsko,ali mozda me je ovde moja zelja dovela da mi pokaze da je moja moc sasvim u redu i da mi pristaje.Da ne treba da tragam za necim,sto se u neku ruku i nalazi u meni.Cvrsto sam zatvorila oci.Ostala sam tako 2 minuta dok ih nisam lagano otvorila.Pogledala sam oko sebe i videla da j sve bio samo san.
Naucila sam veliku lekciju,mada jos uvek potajno zelim ovo usavrsenje.


Prof. Ross White

Sama smisao price i tema mi odgovara,ali nisi ga uardila na vreme,zato si sad imala malo vremena da ga uradis,nije los,uzbudljiv je,ali si ga mogla i malo jos dopuniti. dobijas jos 3 poena te imas 18.3 i ocenu 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 13 2010, 22:20

II Domaci iz Mitologije

Pitanja za domaći:

1.Grcki bogovi su izgledali kao sav ostali narod,imali su svoje mane i vrline.Jedina stvar koja ih je cinila bogovima je besmrtnost.Olimp je mesto gde su Bogovi ziveli. 1 bod
2.Grcka religija se satojala od ljubavi li bolje reci obozavanja prirodnih pojava kao sto su drvece,zivotinje,biljke...Homersko doba sastojalo se od verovanja u Bogove.(narodi su izmislili puno bogova za skoro svaku npr. prirodnu pojavu po jednog.Imali su ljudski lik,vrlinu,mane i besmrtnost) 1 bod
3.Svet je nastao po grckom mitu ovako:
Svet je isprva bio izmesan(nebo i zemlja) i iz njega su se izdvojili Geja i Uran.Oni su dobili decu/bogove-titane.Uran se plasio da bi mu njegova deca oduzela presto zato ih je zatvorio pod zemlju.Jedan od titana Hronos se izvukao i oslobodio ostalu bracu i sestre i uzeo vlast ocu.Njegov mladji brat Zevs kad je zbacio sa prestola. 2 boda
4.Izpocetka verovanje je bilo da su ljudi iznikli iz zemlje poput biljaka.Ali tada se javilo novo verovanje da je Prometej napravio ljude od gline i da im je Atina udahnula dusu.Prometej je ljude ucio iukrao vatru od bogova za njih,zato je Zevs naredio da se Prometej okuje lancima na pl. Kavkas.Tu je stalno sletao orao i grickao mu jetru sve dok ga Herkules nije spasio. 2 boda
5.Tezej(i minotaur),Herkules,Jason,Odisej,argonauti(pratioci Jasona)... 1 bod
*Tezej je bio mladic,ribar,siromasan koji saznaje da mu je otac kralj koji mora svakog meseca da salje odredjen broj devojaka i momaka kritskom kralju Minosu.Na minosovom *posedu* nalazilo se cudoviste Minotaur koji se hranio ljudskim bicima i ziveo je u lavirintu.Tezej je posao sa ostalim zrtvama i tamo uz pomoc Minosove cerke ubio Minotaura.Kad se vracao kuci zaboravio je da okrene zastavu koja je bila crna,a dogovor je bio da ako kraljev sin prezivi zastava se okrene na belo.Kralj je video zastavu i od tuge zbog pomisli na smrt sinovljevu udavio se.Tezej se osecao krivim,ali ne toliko da ne postane kralj
2 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 9/10
Ocena: 5

Mogla si poslednje pitanje sa * malo opsirnije,ali sve u svemu dobro je.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyUto Mar 16 2010, 21:24

II domaci zadatak iz Cini

Odgovori na sledeca pitanja:

1.Phoebe je upoznala Stefana(mladi/ljudski oblik Javne) koji joj je predlozio da ona bude model za njegovo fotografisanje.Kad je dosla na snimanje dobila je viziju sta ce joj se desiti I potrcala je u kola.Tu ju je Javna/Stefan oteo.Da nisu dosle njene sestre Fibi vise ne bi bila mlada.

2.Evil eyes look unto thee,
May they soon extinguish be,
Bend thy will to the Power of Three,
Eye of Earth, evil and accursed.


3.Javna se kao mlad zove Stefan i radi kao fotograf,pomocu tog posla namamljuje mlade devojke I uzima im mladost.

4.Zato jer je star i treba mu moc mladosti,a kod koga da je nadjem,ako nece kod mladih devojaka.

5.Javna je vezuje za sto oko kojeg su zvezde.Svoju moc ispolji kroz oci pravo u uci zrtve.Kad zavrsi sa *prebacivanjem* mladosti,zrtva je stara.

Edit by Edard Stark

Sve je tacno!
Bodovi: 20
Ocena: 5!

6.Sve zrtve povrate svoju mladosti I nicega se ne secaju sta im se desilo.

7.Javna poseduje moci:


-Stealing Youth
-Feeding on Life Forces
-Teleportation (ova moc jos nije dokazana)
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySre Mar 17 2010, 21:30

II domaci iz DOBRA I ZLA MAGICNA BICA

1.Avatari su neutralna bica,sto znaci da nisu ni na strain dobra ni zla.Oni su izvan vremena I prostora.Vrlo specificna grupa magicnih bica koja ima posebne clanove koji je cine.Njihova moc je neogranicena,a misija/cilj im je da naprave/sacine Utopiju,mesto gde vlada mir bez I jedne trunke zla.

2.Avatari su prokazani kao miran,mocan/snazan kolektiv.Oni ocekuju da ce ako uspavaju ljude,posle njihovog probudjenja nestati sve svadje,svo zlo.Ako iko pokusa da remeti mir I harmoniju u Utopiji bice na neki nacin izbrisan sa lica zemlje od strane Avatara.

3.Avatari su specificni zbog toga jer ne pripadaju ni na jednoj strain(dobra I zla).Oni spadaju u neutralna bica u magijicnoj zajednici

4.Njihov cilj je da stovre savrseno mesto zvano Utopija gde ce vladati mir i harmonija.

5.Pre puno vremena Avatari su vladali svetom,sve dok ih egipatski mag nije ubio pomocu jakog napitka koji je stvorio.Kad je uvideo da ima nesto lose u njihom radu stvrio je mocan napitak koji ako baci samo na jednog clana on umre,onda ce umreti cela zajednica.

6.Neki veruju das u Avatari dobri I da zaista spasavaju nas svet praveci Utopiju,ali da je to pogresan nacin.Pak neki smatraju das u oni drugaciji oblik zla.Avatari su u stvari neutralni I ne pripadaju ni jednoj strain.Pokusavaju da stave do znanja da ako borba izmedju dobrai zla ne prestane na kraju ce univerzum biti unisten.

7.Voice manipulation
Molecular Manipulation
Teleportation; Fading
High Resistance
Sensing
Telepathy

*Alfa
Gama
Delta
Beta(ubijen egipatskim napitkom)


Edit by Pink:
Tacno je sve.Ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyČet Mar 18 2010, 21:59

II domaci iz UNISTAVANJA

*Anton*


Bilo je jutro.Opet sam sanjala isti san kao i prethodnih veceri,samo sto je ovaj put bilo duze...mnogo duze.Osecala sam neku teskobu u grudima,i stlano su mi se uzasne slike pojavljivale pred ocima.Pokusala sam da sve to zaborvaim,uklonim setnjom u prirodi.Pozvala sam Samanthu da izadje sa mnom,ali je ona tipicno za nju...spavala.Obukla sam jaknu i izasla u dvoriste *Skole Magije*.Bilo je veoma tiho.Moglo se cuti zujanje dosadnih musica koje se bile u blizini kod mocvare.Odjednom cinilo mi se kao da je demon usao u mene.Osetila sam kako mi polako nestaje dah.Zazmurila sam i pokusala da se skoncentrisem na sebe,svoju dusu,svoje moc...Osetila sam veliko olaksanje kad sam uzela dubok uzdah i izdah.Potrcala sam pre Saminoj sobi i ugledala nju kako trazi nesto po knjizi.
-Sam!-uzviknula sam kad sam je videla i potrcala prema njoj.
-Hej Kristal,sta se desava?-upitala je pridrzavajuci me da ne padnem od silnog zaleta.Sela sma i ispricala joj celu pricu...
-Sta mislis,da li je moguce da sa ovim ima nesto tvoj prosli zivot?-
-Pa sad kad si to spomenula,mozda...-
-Znas koji je nacin da to ispravs?-
-O ne...-
-Zao mi je-rekla je i donela mi solju caja.Jedini nacin da izbacim tog 'stvora' iz svog zivota je da ponovo prozivim taj momenat.Krenule smo prema biblioteci da potrazimo cini...Nasle smo ih iz prve.Glasile su:
Remove the chains of time and space
And make my spirit soar
Let these mortal arms embrace
The life that haunts before.
Cim sam ih izgovorila videla sam jako svetlost koja je ubrzo nestala.Nasla sam se u jednoj predivnoj staroj kuci.Neko me je zagrlio.Okrenula sam se i videla nepoznatog coveka.
-Ummm...-
-Kornelia,sta ti se desava...Znam da te pogadja smrt tvoje sestre,ali ne moras da se ponasas kao da si videla duha!-
-Kornelia?Uhhh?-rekla sam i pogledala u sliku gde se nalazim ja i moja sestra.
-Znas da je ja nisam ubio-rekla je Anton,taj covek.Pocela sam da se gusim i sledece sto znam je da sam se probudila u biblioteci na stolici.Ispricala sam Sam sta se desava i ona je rekla da dok citam cin pokusam da mislim na svoju sestru.To sam i ucinila.Sledeceg cega se secam je prizor moje sestre koja bezi uz stepenice.Ugledala me je i pocela da gadja energicnim loptama.Anton je uleteo i pirokinezom mojoj sestri napravio ogromnu ranu.
-Ne!-uzviknula sam i gadno ga udarila u stomak.Cim se povratio uhvatio me je za vrat i podigao sa zemlje.
Ugledala sam svoj odraz u ogledalu iza njega.Vatra je udarila u ogledalo,razbila ga i na kraju ubila Anton sa ledja.Pala sam i videla da je moja sestra mrtva.Shvatila sam da me je njen duh proganjao i da je hteo samo osvecenu smrt i da uvidim da Anton je zloban.Rekla sam cini za povratak:
In this time and in this place
Take this spirit I displace
Bring me forth, while she goes back
To a soul so black.
Vratila sam se i sa Sam otisla na kafu.Trebao mi je prijatelj da me saslusa.


Edit by Pedja: Sastav je jako interesantan,vidim da si se potrudila da ga odradis ali samo malo si jos trebala nesto da ubacis u sastav.Malo ti je falilo za peticu.Ocena 4+
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 20 2010, 00:53

II Domaci iz MOCI

Pitanja za domaci zadatak:

1.Blowing-*Moc koju poseduje dete-demon Freckel.
*Moc se ispoljava tako sto vlasnik ove moci dune u svoju ruku I odbaci protivnika od sebe(nekad cak i u vazduh)
*Moc je nastala od moci Aerokinesis
Blood Biling-*Poseduje je vestac Nikolas
*Pomocu svog prstena sacinjenog od rubina(dragi kamen) i zacaran od strane Patty Halliwell on kontrolise krvotok svojih nepraijtelja.
2.Pocetnici koji dobiju ovu moc,mogu da zalepe stvari za ruke.

3.Cryokinesis-*Spada u elementarne moci
*Veoma jaka i mocna moc koja moze da stvara led,ogromnu hladnocu samo od vlage u vazduhu,mraz,sneg…
*U 20. veku vestica P.B.(potice iz Halliwell loze) je imala moc cryokinesis i mogla je da prozivede praskasti led duvanjem iz ruke,koji je mogao lako da ugasi vatru.
*Vestac Ludlow je bio najsnazniji vlasnik cryokinesis zato sto je pravio eksplozije od leda.Mnogo je bio napredniji od P.B.

4.Chrono-telekinetic orbing-*Moc koja usporava vreme ili zaustavlja pa onda u vidu orbinga pomeri stvari/fizicko telo sa jednog na drugo mesto.Drugaciji oblik vhrono-telekinesis.
Chrono-telekinesis-*Moc koja se koriti pomocu dve ruke ili cak svog uma.
*Veoma retka moc I poseduje je veoma mali broj magicnih bica.
*Ova moc uspori ili cak zaustavi vreme,pa onda stvari ili ljude premesti na jedno ili drugo mesto pomocu svojih ruku ili uma.

5. Combustice orbing-*Veoma slicna telekinetic orbing i Molecular Combustion.
*Vlasnik ove moci moze da kanalise svoje moci u protivnika u vidu orbinga i onda da ga sagori.(Ne znaci da vlasnik predaje svoju moc)
*Ova moc sagoreva molecule.
*Moze se doci do tacke usavrsavanja kada vlasnik moze da se premesti u telo protivnika I onda dag a iznutra unisti.

6.Elementarnim mocima se mogu dozvati svi drevni elementi:*Vatre
*Vazduha
*Zemlje
* Vode
*Elektricititeta
*Svetlost
Samo su Titani,Bogovi i Evil Enchantress posedovali sve moci.

7.Geokinesis,Aerokinesis,Pyrokinesis,Hydrokinesis,Cryokinesis,Photokinesis,Electrokinesis I njihovi oblici su najosnovnije elementarne moci.

8.Christy Jenkins - Pyrokinesis
Ludlow - manifests cold and ice
The Source - controls fire, electricity, and matter
Serena Fredrick - controls harmless fire
Jeremy Burns - controls harmless fire
Litvack - Pyrokinesis
Necron - Electrokinesis
Water demon – Hydrokinesis
Piper Halliwell as the Goddess of Earth - Weather manipulation, Aerokinesis & Geokinesis
Paige Halliwell as the Goddess of War - Electrokinesis



Prof. Ross White


Odgovori su tacni,ali neki su mi nejasni i mogla bi ih malo opsirnije i detaljnije pisati, No dobro,imas 19 poena i ocenu 5+ .
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyNed Mar 21 2010, 23:14

III domaci iz MITOLOGIJE

Pitanja za domaći:
1.Nabroj koji su svi bogovi bili na Olimpu.-1 bod

Ukupno je bilo 14 Bogova na Olimpu oni su ze zvali , Hera, Posejdon, Ares, Hermes, Hefest, Afrodita, Atina, Apolon i Artemida,a kasnije su im se pridruzili jos njih 4 Hestija, Demetra, Dionis i Had. 1 bod

2.Ko se rodio iz Zevsove glave,ko iz morske pene,a koji bogovi su bili braca i sestre?-1,5 bodova

Iz Zevsove glave se rodila Atina,boginja mudrosti, umetnosti, unutrašnje lepote, obrazovanja i rata,a iz morske pene se rodila Afrodita, boginja ljubavi, seksualnosti, spoljne lepote i privlačnosti.Bogovi koji su bili braca I sestre su Zevs, Hera,Demetra, Hestija i Had, Posejdon. 1,5 bod

3.Ko je bio vrhovni bog Olimpa?I napisi par recenica o njemu-2 boda

Zevs je vrhovni bog u grckoj mitologiji,vodja bogova I ljudi,kao I neba I gromova,koji zivi na Olimpu.Sin je titana Krona I njegove zene Reje.Zevs je njihov najmladji sin,a pre njega su se rodili Demetre,Hera,Hesteja,Had,Posejdon.Kad god bi se Reje porodila Kron bi pojeo dete,jer se bojao d ace ista sudbina ga zadesiti kao njega I njegovog oca.Kad Zevs trebao da se porodi Reja je potrazila pomoc od Urana I Geje,jer nije zelela da I on bude progutan.Porodila se na Kritu,a u mesto bebe muzu je dala kamen da ga proguta.Zevs je sakriven na pl. Idi.Postoje vise prica kako je on odgojen:
1. Odgojila ga je Geja
2. Odgojila ga je Amaltea
3. Odgojila ga je nimfa Adamantea. Kako je Hronos vladao zemljom, nebesima i morem, ona ga je zavezala tako da je visio sa drveta ne nalazeći se ni na nebu, ni na zemlji ni na moru, već između njih i tako Kron ne uspe da ga vidi.
4. Odgojila ga je nimfa Kinosura. U znak zahvalnost, Zevs ju je postavio među zvezde nakon njene smrti.
5. Odgajila ga je Melisa koja ga je hranila kozijem mlekom
Kad je odrastao Zevs je naterao oca da ispljune svu decu suprotnim redom kako je poceo(znaci prvo kamen).Oslobodio je bracu I sestre I sa njima vodio rat protiv titana,iz kojeg je izasao kao pobednik.Bio je muz I brat Heri,koju je varao sa nekim bogovima,smrtnicima,nimfama… 2 boda

4.Ko je bila Hera?-0,5 bodova
Hera je bila Zevsova sestra I zena, braka, žrtvovanja i vernosti.Prica se da je ona rodila Hefesta u inat Zevsu zato sto se iz njegove glave rodila Atina. 0,5 bodova

5.Napisi par recenica o Olimpu.-2 boda
Olimp je najvisa Grcka gora I mesto gde su ziveli Bogovi.Visok je 2917m.Najvisi vrh Olimpa se zove Mitikas.Ulaz u Olimp su bila velika vrata od oblaka,palate su sagradili titani Kiklopi,a umetnicke predmete I sprave je iskovao Hefest.Na severnom kraju su ziveli Zevs I Hera,u sredi ostali bogovi,a postojale je I nekoliko prostorija za zivotinje. Unutar Olimpa, bogovi su živjeli, spavali, sudili, a hranili su se ambrozijom i nektarom.Apolon jeu svirao liru. 2 boda

*Izaberi jednog Boga i napisi sve sto znas o njemu,ne sme da bude vrhovni bog Olimpa.-3 boda
Atina je boginja civilizacije, mudrosti, snage, pravednog rata, tkanja, metalurgije i obrta. Posebice je važna kao boginja mudrosti i inteligencije I lukavosti. Atena je prikazivana s egidom, štitom od kozje kože koji joj je poklonio njezin otac Zeus. U njezinu su društvu Nika, božica pobjede, i sova, često na ramenu, kao simbol mudrosti. Prikazivana je s kacigom te štitom na kojem je glava gorgonske Meduze koju joj je poklonio Perzej kao zavjetni dar.Pomagala je smrtnicima Heraklau, Jasonau i Odiseju.Poznata je takodje zato sto je bila device(nije imala ljubavnika).
3 boda

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 10/10
Ocena: 5
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySre Mar 24 2010, 20:21

III DOMACI IZ DOBRA I ZLA MAGICNA BICA

1.Ko su Kupidoni?

Kupidoni su dobra magicna bica I pripadaju jednoj vrsti andjela.Veoma su slicni sa belosvicima I empatima,jer I oni sami imaju sticenike.Kupidonov zadatak je da spoji dvoje ljudi koji imaju sanse zajedno u ljubavi.

2.Koje moci su poverene Kupidonima?

Kupidon ima moc:
Empatija-osecaju osecanja njihovih sticenika I ostalih bica.
Besmrtnost-ne mogu da umru
Self-healing-Mogu sami da se lece
Teleportovanje
Sugestije-moze da usadi posebne misli u glavu sticenika
Manipulacija vremenom

3.Sta moze unistiti Kupidona?

Kupidon moze unistiti samo razbijena ljubav izmedju njegovih sticenika.Kad se u mesto ljubavi usadi mrznja Kupidona vise nece biti.

4.Koji je njihov osnovni cilj postojanja?

Njihov osnovni cilj je da sire ljubav I da spoje dvoje ljudi izmedju kojih ima hemije i koji imaju zajednicku buducnost.

5.Pomocu cega Kupidoni izvrsavaju svoje misije? Objasni.

Kupidon ima poseban prsten zvani *Kupidonov prsten*.Jedan deo moci ispoljava pomocu njega kao sto je npr. Manipulacija vremenom.Kupidon prvo zaustavi vreme ili ga usporti dok pomocu moci sugestije kaze buducem paru nesto lepo o njemu ili njoj.Prsten je cesto meta demona.Kad je prsten kod Kupidona I sluzi za ljubav onda je crvene boje,a kada je kod demona I sluzi za mrznju zelen je boje.

* Poznato je da prsten Kupidona svetli zelenom i crvenom bojom u zavisnsti svrhe u koju se koristi.Da li ikada postoji odstupanje, i kojom bojom prsten svetli u tom slucaju?


Mislim da postoji odsupanje samo kad je prsten kod vestica tada je bele boje.

Edit by Pink:
Tacno je sve.Ocena je 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 27 2010, 17:02

III Domaci zadatak iz Unistavanja

Subota,poslepodne

-I ovde se nalazi slika Mona Lize...-rekao je duboki glas.
-Gle ona nema obrve!-povikala je moja sestra Amanda i pocela da se cepa.Svi ljudi su pogledali u nasem pravcu.Bila je subota poslepodne.Vikend u mom rodnom gradu,kod roditelja.Sestre je odlucila da ovaj vikend bude obrazovani,na sta sam ja napravila facu.Mada u sustini super se provodimo,osim sto nam profesor,koji radi u Narodnom muzeju,prica o nekim stvarima koj me ni ne interesuju.Samo volim da razgledam,i budem gotova za maximum 30min.
-Sada,hajde da predjemo na Egipatski deo...Ovo je lampa,carobna,kako deca kazu.-nasmejao se.-Pogledajte bolje,ovakve stvari se ne vidjau svaki dan!-.
-Amanda,sacekaj-rekla sam joj i zaustavila je.Kolona je otisla a mi smo ostale same.
-Znas,sta...Mozda i jeste magicna lampa-rekla sam kroz salu i uzela je rukama,dok niko nije gledao.Protrljala sam je i izjavila-Nije carobna...!-,ali ubrzo se lampa pocela tresti i iz nje je izasao plavicast trag koji se pretovrio u jednu devojku.
-Hahaha,omg...Nisam znala da postoje-rekla je Amanda.
-Gospodarice,na uzluzi-rekla je Mia,duh.
-Hmmm...gospodarice?-upitala sam smeskajuci se.
-Imate li neku zelju?-
-Huh,zar vi duhovi...ne treba da ste slobodni...Msm to mozete da trazite?-
-Ohhh,za mene to ne vazi...Prvo teba da ispunim tri zelje i onda da vam zatrazim to-
-Amanda,moramo kuci...-
-Ali saobracaj je sada...Hocu kuci-uzviknula je,a Duh je samo klimnuo glavom.
-O,ne...!Mi smo...-
-Kuci?-upitala je Mia sa svojim vec poznatim smeskom.
-Moram u skolu magije,tamo cu naci nesto...-rekla sam i pitala Am da me teleportuje,zajedno sa lampom.
Cim sam teleportovana otrcala sam u biblioteku.
-Oh tako bih volela da znam odakle da pocnem-rekla sam i uhvatila se za usta,mada je duh to vec cuo i ispunio mi 'zelju'.
-Nemoj da mi ih ispunjavas-uzviknula sam.
-Moram,inace necu biti slobodna,osim ako vama ne udovoljim...A on...-rekla je Mia uplaseno.
-Ko on?-
-Bosk...-
-Ko god da je spasicu te od njega!-
U sledecih 5 minuta Mia mi je ispricala celu pricu o njemu.Smislila sam i cini i napitak da ga unistim.

Nedelja,pre podne


Bosk se juce nije pojavio,tako da smo morali prizvati.
-Ali kako?-upitala sam.
-Ostavite to meni...gospodarice-
-Ummm...hvala-odgovorila sam i ostila kako jeza tece kroz mene.

Posle 5 minuta


Pojavio se.Na zlatnom cilimu.
-Mia,ponovo se srecemo!-rekao je Bosk.
-Neces je imati-rekla sam i bacila napitak na njega,mada nije pomogao.Udario me je tako da sam mala na sto i slomila ga.Uhvatio je lampu i nasmejao se.Nisam mogla dopustiti da je uzme zato sam iskoristila svoju moc.Vatra je bila ogromna.On je gore i vristao iz svih zila.Na trenutnke se pojavljivao njegov kostur.Bio je unisten.
-Mia oslobadjam te-uzviknula sam...Tada se napravila uzasna eksplozija I iz nje je izasla Mia,sva u crno I rekla:
-Ovo ti je najgluplja stvar koju si ucinila-.I bila je u pravu.Postala sam uskoro duh iz boce.
-O moj Boze-uzviknula je moja sestra kad me je videla.Mia je vec izcezla na magicnom cilimu.
-Amanda molim te protrljaj lampu.-rekla sam I videla njeno ogromnu oko kako me gleda.
-Da naravno-
Izasla sam I rekla joj da kaze zelju da je prebacim na mesto gde je Mia.
-Prebaci me?!-
-Da….gospodarice-rekla sam I klimnula glavom.Ubrzo smo se nasli na veoma vlaznom,tamnom I prostraneom mestu.Ubrzo je iz jednih vrata izasla Mia.
-Oslobadjam te Duse!-uzviknula je moja sestra.
-Sto si to uradila?-upitala sam je dok jos nije bila pretvorena.
-Pa ja nisam za borbe,em nemam ni jaku moc!-
-Oh,ubicu te Kristal-rekla je Mia I bacila vatru na mene.Udarila je tacno u srce.Prestala sam da disem I prvo sto sam ugledala je moje bezivotno telo.Polako sam pocela da lebdim I da idem u vis.
-Uhh,sta mi je ciniti?-upitala sam sebe I ubrzo se dosetila.Snagom volje usla sam u Mijino telo koje je drzalo magicnu lampu.Uspela sam da dobijem celu kontrlou nad njenim telo tako das am rekla:
-Oslobadjam te Duse!- .Pre nego sto je uvucena izasla sam iz njenog tela I uzviknula slobodnoj sestri:
-Naredi joj da me ozivi-.To je I uradila.Moj duh je ponovo usao u moje telo.Takodje smo naredili da da se sve ovo srusi.Bacila sam lampu I sestra nas je teleportovala kuci.Posle ove borbe morala sam da se vratim MS.Spremila sam jos jedan sastav za predmet *Unistavanje* :Happy!!:


Edit by Pedja:Ovaj sastav je mnogo bolji od prethodnog,duzi je,i cak interesantnijiji.Vidim da si se jako trudila.Ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Mar 27 2010, 17:19

III Domaci zadatak iz Cini

Domaci zadatak:

1. Kazite sve sto znate o Nexus-u!

Nexus je neverovatna energija,mesto neopisive moci, jednako je udaljen od 5 elemenata: земља, ватра, дрво, вода и метал koju obrazuju pentagram.Nexus je u centru.Na neki nacin je neutralan,jer moze sudelovati I na strani dobra I zla.Nexus se nalazi u podrumu,tacnije ispod kuce Halivelovih sestara.Preci Carobnica su sagradili kucu na tom mestu zbog te neverovatne snage. Takodje Nexus sadrzi veoma jakog demona –Vavarogu/Woogyman-(Fibi ga tako zove).Cin za prizivanje Nexusa glasi:
Natum Adai Necral,
Dana Intan Lanok!
A cin za unistenje Nexusa glasi(napisali su je Starisine pre dosta vremena):
From ancient time, this power came,
For all to have, but none to reign.
Take it now, show no mercy,
For this power can no longer be!






Vavaroga


Vavaroga je demon zarobljen u Nexusu.Predstavljen je kao taman,crni dim koji zaposeda dobre ili neutralne ljude I preobrzuje ih u zla bica.Zaposeda svoje zrtve tako sto ih paralise razgovorom sa njima,bolje reci prestrasi ih.U koliko taj nacin ne uspe,plan B mu je da ih obavije crnim dimom do gusenja.Vavaroga jako sporo zaposeda telo,jer za njegovo zaposedanje treba odredjen krug tame.Od zacaranih Fibi je bila zaposednuta njime.Baka Penny joj je kroz pesmicu rekla cin,a Fibi je se setila u momentu kad su Pajper I Pru ulile osecaj ljubavi.Njima je bilo magijom zabranjeno da ulaze u kucu.Kad je Fibi uspela da povrati kontrlu nad telom rekla je ‘pesmicu’ I demon je vracen u Nexus.
Vavaroga je veoma snazan demon,cak imun na magiju Zacaranih I verovatno svu dobru.Stovrio je magicnu barijeru oko kuce Halivelovih tako da Pajper I Pru nisu mogle krociti u nju.Ali bio je unisten od strane sestara.
Kad god bi trebale da se obracunaju sa zatvorenikom Nexusa izgovorile bi cini:

-I...I am light,
I am light,
I am one too strong to fight,
Return to dark where shadows dwell,
You can not have this Halliwell!
Now go away, and leave my sight,
And take with you this endless night.

I nexus bi ostao bez jednog demona.

Edit by Edard Stark
I deo zadatka: Dobro je odradjeno! Sadrzi sve sto je potrebno! :happy:
10 bodova

II deo: fale ti pasusi.. imas samo dva! i to je 4 boda...
Ukupno: 14 bodova
Ocena: 4
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyNed Mar 28 2010, 18:39

IV Domaci zadatak iz Cini

*WENDIGO


Bila je tiha noc.Samantha i ja smo se setale po Magicnoj sumi.Bilo je veoma strasno,gore od horor filma.Na svaki sum bi se okretale.Nije bilo vremena za smejanje.Jedva smo cekale da se izvucemo.Takodje ovoj jezivoj atmosferi je bio i dodatak...Pun mesec.
-Koliko nam je ostalo?-upitala sam Sam koja samo sto nije potrcala.-Pa verovatno oko dva-tri minuta...Sve ce biti u redu...valjda-rekla je uplaseno.Pred izlazom i tog 'pakla' zacule smo uzasan krik.Obe smo potrcala.Ispred nas je odjednom 'ispalo' veliko,dlakavo cudoviste.Samantha je pocela da vrsti,kao i ja.Uhvatio ju je za ruku i njegove ostre kandz su joj se duboko usekle u kozu.Tako duboko da je potekla krv.Nisam znala sta mi je ciniti,zato sam se okrenula u potrazi za resenjem.Uzela sam jedan veliki komad drveta i lupila cudoviste njime.Podigla sam Samanthu,koja nije imala snage da nastavi.Bilo je veoma tesko.Monstrum nas je pratio.Na kraju sam stvorila vatru i bacila je prema njemu u obliku velike kopte.Samo se sagnio i poceo da bezi.-Hajde,moramo u ambulantu!-rekla sam drugarici.Kad smo usle u skolu odvela sam je u njen krevet.Pokvasila sam hladnu oblogu i skuvala toplu cokoladu.Bila je uzasno bleda.-Kristal,krvarenje nece da prestane-rekla je gledajuci kako se crvena poja pojavljuje i probija na belu krpu.-Oh,oh...Hajde,moram da ti usijem.Niko nije tu,svi su otisli kucama,a ja sam ucila od bake koja je ucila za medicinsku sestru.Bolece zao mi je,ali to je jedino sto moram da uradim-uspaniceno sam rekla dok sam drzaila nove obloge.Kad sam se vratila Sam me je obavestila da je sve u redu,da je stalo.-Ok,hvala Bogu!Ostavicu te da se odmoris,a sutra cu te posetiti i doneti ti dorucak-tiho sam kazala i izasla iz sobe.Odmor mi je bio potreban.Sutra sam ustala i odmah se obukla i sredila.Napravila sam palacinke i kafu i odnela ih Samanti.-Sam,budi se!-rekla sam ulazeci u sobu.Bilo je veoma tiho.Spustila sam tacnu na sto i otisla prema njenoj spavacoj sobi.Nije tamo bila.Usla sam u kupatilo i zatekla je onesvescenu na podu.Zgrabila sam aceton i stavila joj malo pod nos.Otvorila je oci.Sva je drhtala.-Sta se desava?-upitala sam je,na sta mi je ona pokazala ranu koje vise nije bilo.Umesto nje bila je zelena,dlakava koza kao kod onog monstruma.Donela sam dva cebeta i pokrila je.Prvo je popila vode,posto sam joj zavezala ruke,jer je ocito da se preobrazuje u 'njega'.Otrcala sam u biblioteku i nasla jedan saznala da je cudoviste u stvari...Wendigo.Nasla sam jedne cini koje te vracaju u normalan oblik.Zapisala sam ih i otisla do Sam.Vec se bila pretovrila u Wendiga.Procitala sam cin:
Destroy the Wendigo by melting
his heart of ice. Fire is the key
Show no mercy, he will show
none to you. If a person has
been injured but not slain by the
Wendigo, said person will only
be made whole by the complete
destruction of the Wendigo.
Samanta se samo srucila na pod i ubrzo sam videla njeno lice.Donela sam vode i podigla je na sofu.-Jel gotovo?-upitala je.-Ne jos...Moram da nadjem Wendiga!-rekla sam.-Idem ja sa tobom...-.-Ne,ne mozes...Samo ga moja moc moze ubiti...Vatra!-uzviknula sam gledajuci dan.Uvece sam se spremila i vratila u sumu.Cekala sam na izlazu jedno sat vremena.Pokusala sam da mislim na voljene ljude,jer ce onda Wendigo osetiti toplinu srca.I bila sam u pravu.Pojavio se.Nije me bilo strah,jer znam da sam mocnija.Stvorila sam okromnu loptu,vatrenu i bacila je prema njemu.Ispustio je jos jednom onaj svoj uzasan krik pre nego sto je izgoreo.Vatra je napravila eksploziju.Vratila sam se brzim korakom u skolu gde sam sa drugaricom pogledala veoma dobru komediju.Horor je zabranjen :Happy!!:


Edit by Edard Stark
Dobro je uradjeno...
Imas sve elemente, pogotovo mi se svidja komican komentar na kraju.. "Horor je zabranjen"
Ocena je: 5
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyNed Mar 28 2010, 23:19

IV DOMACI IZ MITOLOGIJE

HERKUL

Pitanja za domaći:
1.Ko je bio Herkul?(u jednoj recenici)-1 bod
Herkul(Herakle) bio je polubog,sin Boga Zevs I smrtnice Alkmene.

2.Napisi nesto o vremenu pre nego sto se rodio Herkul.(kako je zatrudnela njegova majka,kako ga je rodila i sve sto je bitno)-2 boda
Alkeman je bila smrtnica takodje I Herkulova majka.Zevs se skoro svake veceri pretvarao u njenog muza I spavao sa Alkmenom,ali se desilo da je Alkmena takodje spavala sa svojim pravim muzem.Tako je zatrudnela.Imala je u svom stomaku jednog malo smrtnika I poluboga.Zevs je morao obeca Heri,njegovoj zeni koju je cesto varao, da ce dete koje se tada rodi postati kralj Persejeve kuce.Heri je u toku Alkmenine trudnoce bila veoma besna tako da je odlucila da uspori porodjaj zavesujuci smrtnici noge.Galantida,sluzavka, prevarila je Heru govoreci joj da se majka vec porodila.Zbog ove ‘izdaje’ sluzavka je pretvorena u lasicu.Kad je Herkul rodjen Hera je poslala dve zmije da ga ubiju u njegovoj kolevci,ali ih je Herkul udavio sopstvenim rukama.
3.Koji je bio uslov da Herakle ode na Olimp i bude besmrtan-1 bod
Uslov je bio da Herkul izvrsi 12 zadataka uspesno.Njih je zadavao kralj Euristej.

4.Nabroj svih 12 zadataka koje je Herkul trebao da ispuni-1 bod
Herkul je trebao da izvrsi 12 zadataka koji su se zvali:Nemejski Lav,Lernejska Hidra,Kerinejska kosuta,Erimantski vepar,Augijeve stale,Stimfalske ptice,Kritski bik,Diomedovi konji,Hipolitin pojas,Gerionovo stado,Jabuke Hesperida i Kerber.

5.Napisi par recenica o Herkulu.-2 boda
Herkul je jedan od najpoznatijih heroja grcke mitologije.Poznat je po njegovoj neverovatnoj snazi.Otac mu je vrhovni Bog Zevs,a majka najlepsa smrtnica zvana Alkema,sto znaci da je Herkul polubog.Svi bogovi su voleli Herkula I postovali.Hera je bila izuzetak koji nije mogao da podnese Herkula.Kad su Herkula Heri doneli dag a podoji,Herkul je previse povakua I melko se proslu.Tako je nastao mlecni put.Da bi postao besmrtan morao je da izvrsi 12 zadataka zadatih od strane kralja Euristeja.

*Izaberi jedan od 12 zadataka i objasni ga,kao sto sam ja uradio za Nemejskog lava.-3 boda
Jabuke Hesperida


Herkulov 10 zadatak je bio da donese jabuke Hesperida.Ovaj zadatak nije izvrsio sam,vec uz pomoc Atlasa,nosioca nebesa.Atlas je rado pomagao,jer se tako mogao odmoriti od zbog zadatka,ali je postojao problem.Bice po imenu Ladon,imao je 100 glava, je cuvao drvo sa hesperidinim jabukama.Haerkul ga je ubio I onda otisao ponovo do Atlasa koji je nabavio jabuke.Atlas se nije hteo vratiti starom poslu,druzanju nebesa,tako da ga je Herkul morao nadmudriti tako sto je rekao da mora prvo namestiti podmetac za glavu..Kad se oslobodio terata odneo je Euristeju jabuke.Tako je bio to izvrsen 10 zadatak.


Edited by Mr. Wyatt

Ocena:5
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyPet Apr 02 2010, 14:12

IV domaci iz DOBRA I ZLA MAGICNA BICA

*VORLOCI


Domaci zadatak:

1.Ko su vorloci?
Vorloci su zla magicna bica koja ubijaju vestice I kradu im moci.Oni su bili vestci/vestice koji su se okrenuli strain zla I njoj ‘sluzili’ nekoliko godina.

2.Koje moci su im zajednicke sa vesticama?

Freezing time,Fire Balls, Astral projection,Telekineza,Pirokineza…. Takodje posto su bili vestci/vestice zadrzali su svoje aktivne moci(navedene gore) I njihove osnovne moci :trazenje magicno bice kristalom,spravljanje napitaka,I pisanje cini.

3.U cemu se ogleda slicnost vorloka i demona?

Jedina slicnost izmedju Vorloka I demona je krvna.Poznato je da demoni ne krvare,kao I vorloci.Postoji izuzetak da kada je Vorlok jednim delom smrtnik,vestac onda im je krv vidljiva.

4.Kako se postaje vorlok?

Postoje tri nacina da se postaje Vorlok:
I nacin:
Kada vestica/vestac ubije dobru vesticu ili bilo koje dobro magicno bice I uzme mu/joj moci,ona/on postaje vorlok.
II nacin:
Ovaj nacin je redji,ali ima slucajeva kada se vestica uda za vorloka.Da bi postal vorlok izvodi se ceremonija koju ‘predvodi’ mracna svestenica.Vestica se ne pita mnogo I ne treba njena saglasnost,jer se tokom ceremonije izbrisu secanja na njen dobar zivot I na svo dobro koje je ucinila.Posle ceremonije vestica je samo jednim delom vorlok,tako da bi se transformacija potpuno izvrsila vestica mora da izvrsi ubisto neke nevine osobe.
III nacin:
Najredji nacin je da dete nasledi GENE od svojih roditelja koji su vorloci.

5.Koji je njihov osnovni cilj?

Njihov osnovni cilj je da love I ubiju magicno bice(najcesce vesticu),a potom joj/mu uzmu moci.Oni zele da zavladau Podzemljem,a jedini nacin je da skupe puno moci.Njihova druga bitna zrtva jesu belosvici.Retko se desi da ubiju smrtnike,za razliku od zlih vestica koje to cesto rade. Uocljiva razlika izmedju zlih vestica I vorloka je da se one(zle vestica) smatraju praktikantima koje su postale zle, a vorloci da su preobracenim magicnim vesticama.Vorloci nemaju pristum Grimoaru,za razliku od zlih vestica.


6.Kako se unistava vorlok?

Vorlok se unistava pomocu odredjenih cini,napitaka I bodza zvanog Atame.Takodje se moze desiti da ih unisti moc Molekularno razaranje.

* Navedi podvrste vorloka.
Sakupljaci(Collectors), Vorlok Zmaj(Dragon Warlock), Familiar Warlock, Three-Eyed Warlock


Edit by Pink:
Tacno je sve, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptySub Apr 03 2010, 10:49

IV DOMACI IZ MOCI

*Aktivne moci-part 3. (D,E)


Opisati sposobnosti,dodati vlasnike i napisati prednosti svake moci:

#Demon Beam
Demon Beam je moc emitovanja zraka pomocu ruke ili ociju.Ovu moc poseduje demon Javna koji je ovu sposobnost korstio da ukrade mladima mladost.Moc je ispoljavao pomocu ociju.Takodje ovu moc poseduju Orin I njegov sin Cree.Oni su lovili cigane,a moc su ispoljavali pomocu ruku.Ova sposobnost moze napraviti efekat kombuzacije.
Jo neki vlasnici ove moci su : Crone,Black Heart…

#Elektrokinesis
Elektrokinesis je jedna elementarna moc I sposobnost da se kreira-projektuje svetlost ili elektricitet.Ovu moc obicno imaju Staresine ili demoni.Vlasnik je takodje bila buducna Fibi Halivel,koja je stavljaju ruke pored uciju zrtve ispustala elektricitet kroz glavu.Dobijanjen njene moci Empatije,ne zna se odatkle je nastala elektrokinesis.Elektrokinesis spade u grupu Weather Manipulation.
Vlasnici ove moci su takodje bili:
Leo Wyatt(kao staresina) Cole Turner, Piper Halliwell as the Goddess of Earth Gaia
,Piper Halliwell as the Hindu Goddess Shakti,Bogovi,Titani…

#Electrokinetic Blasts
Ova moc je nastala od moci Elektrokinesis.Ova sposobnost omogucava da se naprave snazni malzevi elektricne energije.Carobnice su posedovale ovu moc kad su uzele Hollow da bi unistile Trijadu.Prednost ove moci je sto moze da napravi veliku stetu zrtvi ili objektu.

#Energy Beam
Ova moc je ispoljena pomocu magicnog oruzija I omogucuje snopova snazne energije koji mogu da uniste demone niskog ranga I da ostete ili cak uniste demone viseg ranga.Demon Litvak je koristio ovu moc/oruzije.

#Energy Magic

Ova moc je projektovanje energije(ne elektriciteta).Ova sposobnost predstavlja neku vrstu bloka I moze kad se ispolji da bude u vidu prstena ili nekog drugog oblika.Vlasnik ove moci je Rat Demons.Oni cesto svoju moc korsite da bi uplasili ili naudili zrtvi stezajuci ih pomocu prstena napravljenog od ove moci moci do tacke gusenja.



Prof. Ross White

Solidno,samo nemas prednosti u drugom odgovoru. Imas 18.8 poena i ocenu 5.
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyPon Apr 05 2010, 01:06

V DOMACI IZ MITOLOGIJE

*Borba sa titanima*

Bilo je vec 17h,a od Lea ni traga ni glasa.Ceo dan je bio u iscekivanju I agoniji,ali im je Kris na neki nacin ‘olaksao’ to.-Devojke,ubrzo cete saznati!-rekao je I osmehnuo se.Ubrzo su devojke osetili kao da neko ili nesto preuzima njihovo telo.Pajper je vrisnula ugledavsi sestre.Obe su izgledale kao..boginje,kao I ona sama.Pejdz je bila Hestija, boginja doma, porodice i domaćeg ognjišta,a Fibi Demetra ,boginja zemlje, cveća i biljaka, hrane, zaštitnica braka i poljoprivrede.Pajper je ponovo dobila najbolju ‘ulogu’ I moc.Ona je zavrsila kao Posejdon, drugi po važnosti bog, koji upravlja okeanima i morima.Sestre su bile u cudu.Sve su sele na kauc razmisljajuci o ovome.Kris im je malo pomogao,ali u ovom delu samo njihove emocije I osecanja im mogu pomoci.Posto im se borba blizi,morale su isprobati svoje moci.Bile su veoma dobre.Za sat vremena su savrseno ovladale njima.

To je bilo dobro,jer su se uskoro pojavili Kronos I Dimitrije.Oboje su se nasmejali ugledavsi poznate carobnice u odeci boga.
-Sta Vi hocete?-upitala je Pejdz.
-Mi hocemo moc!-rekao je Kronos I ispoljio je svoju moc kao mlaz elektricne energije pravo na najmladju sestru.Ona je pala I udarila glavom od stari cup koji je stajao u uglu sobe.Fibi nije mnogo pomogla,jer je ubrzo I ona bila na podu sa slomljenom rukom.

-Leo,sta se desava?-upitala je Pajper za to vreme.
-Mislim da sam postao…staresina!-rekao je Leo tihim glasom.
-Ne,to nije moguce…Oni ne zive na Zemlji!-vrisnula je Pajper usput napravivsi ogroman mlas vode koji je razbio prozor.Zacula je buku u predsoblju I brzo potrcala.Ugledala je dva velika,krupna titana sa ljudskim oblikom.Stvorila je ogroman,vodeni vrtlog na pod.Fibi koja je usput povratila malo energije,stvorila je povecu granu koja je gurnula neprijatelje pravo u pakao.Pajper ih je samo mirno pogledala I onda potrcala prema sestri.Leo je sisao sa Vajatom I zalecio Pejdz.Ubrzo je oduzeo moci bogova sestrama,a Pajper ostavio u suzama.Za ostala magicna bica ovo je srecan momenat,ali nad Halivelovih se pojavio crni oblak.


PS.Sorry sto je kratko
Nazad na vrh Ići dole
Jovana Halliwell Charmed
Jovana Halliwell Charmed
*Something Wicca This Way Goes*

Ženski
Broj poruka : 1964
Godina : 27
Lokacija : killing demons,while trying to do my homework
Reputacija : 2695
Datum upisa : 13.01.2010

Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus EmptyČet Apr 08 2010, 00:41

V DOMACI ZADATAK IZ DOBRA I ZLA MAGICNA BICA

*ANDJELI

Domaci zadatak:

1.Ko su andjeli cuvari?

Andjeli cuvari su dobra,magicna bica koja imaju vaznu ulogu u magicnom svetu.Oni su dodeljeni smrtnicima,kao I ostalim magicnim bicima.Svojim sticenicima pomazu u svakodnevnom zivotu dajuci im inspiraciju,pazeci ih…

2.Kojoj grupi magicnih bica pripadaju?

Oni pripadaju grupi dobrih magicnih bica I neutralni su,tako da pripadaju neutralnoj grupi.A njihova podgrupa jeste Andjeli.

3.Kako izgledaju andjeli?

Andjeli su predstavljeni u belim haljinama sa krilima I oreolom iznad glave.Tako su oni prestavljeni u nekim religijama.Zive na nebu I glasnici su Boga.

4.Ko su muze?

Muze su jedna vrsta andjela koje daju inspiraciju svojim sticenicima.Moraju tsalno da se krecu medju svojim sticenicima,je rim je zabranjen dugi boravak na jednom mestu.Zla magicna bica nemaju svoje muze,za razliku od smrtnika I dobrih magicnih bica.

5.Kako Biblija predstavlja ova bica?

Biblija andjele je nazvala glanike Boga.Predstavljeni su u belim,dugim haljinama sa oreolom iznad glave.Andjeli zive na nebu I oni su najdivnija I najomiljenija grupa dobrih magicinih bica.

* Nabroj sve vrste andjela.

Andjeli cuvari,Andjeo sudbine,Andjeo smrti,Staresine,Belosvici I Andjeli koji cuvaju Nistavilo.


Edit by Pink:
Sve je tacno, ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole

Sponsored content



Crystal Cyrus Vide
PočaljiNaslov: Re: Crystal Cyrus   Crystal Cyrus Empty

Nazad na vrh Ići dole
 

Crystal Cyrus

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Charmed Serbia :: II godina :: Učenici-