Charmed Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 
 

 Jamy Halliwell

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyPet Feb 19 2010, 23:17

Ime lika:Jamy Halliwell
Godine:15
Moci: Teleportation - Teleport,orbovanje, treptanje, plamenom, strujanje
Sta voli/ne voli:Vatru,sve vezano za toplotu,hiperaktivan...Ne voli demone,hladnocu i zlo....
Tip:Vestac
Slika:
Jamy Halliwell Model_mid
O porodici:
>Majka:Ana-mocna vestica koja je upravljala prirodom
>Otac:Jack-Normalac
>Brat/Sestra:Nemam
>Baba/Deda:sa mamine strane mocni carobnjaci,zivi,a sa tatine normalci.

Istorija:
Moje rodjenje dovelo je do velikih promena u mojoj porodici...Nikada nisam znao zasto,sve dok jednog dana nisam uleteo u kuhinju gde se moja majka borila sa nekim biljkama koje su bile mnogo vece i duze od normalnih,cak su izlazile iz poda u kuhinji ,protiv starije zene,koja je bila veoma besna.Mama mi je tada objasnila da smo mi jednim delom magicna porodica i da ja,njeni roditelji i ona posedujemo carobne moci.Kako bi bila sigurna da cu napredovati i da cu biti zasticen poslala me je u ovu skolu...Nije bas srecna zbog prve godine koju sam prosao ocajno,ali ipak sve se da ispravitit...!!!!=)

OCENE
1.Mitologija:3, /, /, /
2.Napici:
3.Cini: 5, /, /, /,
4.Dobra i zla magicna bica:5-, /, /, /, /
5.Unistavanja:4,/,/
6.Moci:5,5-,/,/
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyUto Mar 02 2010, 21:45

-MITOLOGIJA-

1.Šta je mitologija?
Mitologija je predmet koji se bavi proucavanjem prica natprirodnog sadrzaja u kojima su glavni likovi Bogovi,heroji i ostala mitoloska bica.Price mitoloskog sadrzaja beleze mitove,legende,tradicije i ostalo.Mitologijom se moze nazvati i skup mitova neke religije,tradicije ili geografskih celina. 1 bod

2.Šta je mit?
Mit je tvorevina u prici ili pesmi,fantazijom prozetog misljenja,kojom narod objasnjava nastanak prirodnih bica i pojava. 1 bod

3.Napiši nešto o Sumeranima.
Nekadasnje podrucje Mesopotamije smatra se podrucjem prve civilizacije.Njeni prvi stanovnici bili su Sumerani,naselili su se 3500 godine p.n.e.
Oni su bili prvi pismeni ljudi,pronadjeno je i sacuvano na hiljade plocica sa zapisima o njihovom zivotu i verovanju u Bogove,medjutim mitove i legende su pisali u stihovima! 2 boda

4.Nabroj primere moderne mitologije.
Na primer:Star Trek,Star Wars,Gospodar Prstenova,Kralj Lavova...I mnogi drugi...=) 1 bod

5.Koja je/su poruka/e Gospodara prstenova?
Gospodar Prstenova nam daje objasnjenja o postanku sveta,nesto o coveku i daje jednu alternativnu pricu postanku sveta,zapravo novi uvid i razmisljanja.U ovoj prici glavna simbolika je simbolika prstena,on simbolizuje moc.Ona simbolizuje jednu od najvecih ljudskih slabosti i najvecih iskusenja koja samo neki mogu savladati. 0,5 bodova

Edited by Mr. Wyatt

Ukupno bodova: 5,5/10
Ocena: 3
Svi odgovori su tacni osim 5. koje je malim delom tacno pa si dobio 0,5 bodova za to pitanje,a nije ni uradjeno pitanje sa * koje nosi 3 boda.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyUto Mar 02 2010, 23:06

-UNISTAVANJA-

Jednog predvecerja vracao sam se iz skole,pri povratku uvek sam morao da prolazim kroz jedan mracni prolaz koji je u meni potiskivao zmarce.Inace se ne plasim mraka,ali ovaj prolaz je bio cudan.Kako sam prolazio kroz njega zaculo se koracanje,ja sam hodao ubrzano.Iako imam magicnu moc nisam je smeo otkrivati u javnosti,tako reci bio sam bespomocan.A onda se pored mene stvorio jos uplaseniji lik.To je bio lik devojcice,koju na pocetku nisam prepoznao.Pocela je da govori,glas je podrhtavao,a onda sam neocekivano prasnuo u smeh,pa to je bila Crystal!Zajedno smo prolzaili kroz tunel,naravno ja sam izigravao da se ne plasim,pa sam se pravio vazan i zadirkivao je.U jednom momentu uplasio sam je rekavsi da se iza nje nalazi dvoglavo cudoviste,naravno ona se uplasila,ova neslana sala se zavrsila svadjom....''Sta ti mislis da si bolji od mene,e pa nisi'',pokazala mi je jezik i okrenula se...''Ma ne,samo sam se salio'',rekao je Jamy...''E pa nije ti dobra sala...'',Crystal...''Pazi Jamy,iza tebe...!'',Crystal....''Heh,ma da...Zar zaista mislis da cu poverovati u to...?'',Jamy....Ali onda je jamy odleteo,demon ga je odbacio svojom moci telekineze...Crystal je iz svoje ruke izbacila plamen i opekla demona...I ona se sada nasla na podu....Oboje smo lezali nepomicno na zemlji,a demon je nad nama izgovarao neke cini....Uspeo sam oboje da nas teleportujem iza njega,srecom nije primetio...Jos uvek neuvezbanom moci lebdenja nasao sam se u vazduhu i lebdeo ka demonu,osamutio sam ga nakratko...Tada ga je Crystal ponovo opekla vatrom,ali on se iznova i iznova regenerisao...Telekinezom je baco na nas kamenje,ali mi smo se teleportovali i nije nam mogao nauditi...Sada je usledilo nesto sto do sada nije pokazao,Crystal je ponovo napala vatrom,a on se pomocu nje teleportovao...Mislivsi da je nestao i da je sve gotovo nas dvoje smo se teleportovali kod mene kuci...''Sta cemo,kako da ga unistimo...?'',Crystal...''Sacekaj,pogledacu u maminoj knjizi...''..''Alchemist,demon koji hvata duse i koja mu nehotice pobegne i ulazi u ljude...'',Jamy.Pre nego sto sam procitao Crystal se zateturala i pocela da govori neke cini''Jesi dobro,sta se desava....?..Neeee..'',Jamy.
Crystal je nestala u plamenu...Nasla se kod Alchemista,medjutim to sada nije Crystal vec pobegla dusa...Naravno,kako to uvek biva,Alchemist se smejao pokazujuci svoje zadovoljenje...Ipak nije se nadao,Crystal je uzela noz i izgovarajuci cini ubila demona...Za to vreme kod kuce ja sam trazio Crystal viskom i mapom,ali bez uspesno...Pokusao sam da je pronadjem,nasao sam se u nekoj pecini...Demon je lezao mrtav,a Crystal nije bilo na vidiku,bar se meni tako cinilo...Plamenom vatre me je osamutila,i vezala za stolicu...Naime njenu dusu je zaposela zla vestica nizeg ranga,jer ocito nije mogla da predpostavi da cu se ja teleportovati i osloboditi...Morao sam da lebdim kako nebi cula moje korake,uzeo sam kanap i velikom mukom je vezao za stolicu...Iz dzepa sam izvadio prethodno napisane cini:
Ovo telo slobodno bice,
Strana dusa iz njega isparice.
Zelim da nestane,
Neka njeno zlo prestane.
Zelim je sada videti,
Crystalina dusa mora ostati.

Potom se Crystal ponovo zatetura...''Sta,gde sam ja...?'',Crystal...''Ne brini sada je sve u redu...Bar se nadam..''Jamy...Pojavljuje se i ta dusa,to je bila jedna devojcica nasih godina...Moram priznati veoma lepa..''Nisam htela vas umesati u ovo...I ja sam nekada imala magicne moci,medjutim Alchemist sa jos nekoliko demon napao je moju porodicu,svi su nastradali,ali samo je moju dusu uzeo...Uvek je govorio kako je to moja nagrada i da sam sada jednim delom ''ziva'',izvodio je svakakve eksperimente sa mnom,ipak zahvaljujuci vama uspela sam da pobegnem...Hvala vam...Nemam vise vr...'',zatim je devojcica nestala...Jamy i Crystal zbunjeni vratili su se kuci i poceli da analiziraju predstavu koja im se desila...Bili su zadovoljni,demona vise nema,a devojcica je slobodna....Happy end...=)

Edit by Milanče

Rad mi je oke.. mada.. nije dovoljno za peticu..4
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyUto Mar 02 2010, 23:29

-MOCI-

Sta su moci?
Moci su carobne mogucnosti koje omogucavaju izvrsavanje magijskih desavanja umom,telom,ali i magijom.

Kakve moci mogu biti?
Moci mogu biti pasivne ili aktivne.Aktivne moci su one koje uticu na objekat ostavljajuci posledice,a pasivne ne mogu prouzrokovati povrede kod neprijatelja.One su normalni bioloski sastav bica koje ih poseduje.

Objasniti DNK magicnih bica,i reci nesto vise o tome.
Sve informacije koje nosi DNK magicnog bica moraju biti zapisane samo u njemu.Kada bi doslo do transfuzije krvi magicnog bica u normalne vene coveka moglo bi doci do smrtnog ishoda.Medjutim bica koja predju na spiritualni nivo mogu zadrzati te magicne sposobnosti.Normalno je da deca imaju iste magicne darove kao i svoji roditelji,ali nekada dodje do izuzetka.Naravno,moci im mogu biti vezane ili izbrisane,samo radi njihove bezbednosti.

Koje sposobnosti poseduju vestice i sta se desi demonima kada ih ubiju?
Vestice imaju osnovne sposobnosti kao sto su:Trazenje bica pomocu mape i kristala,pravljenje napitaka,bacanje cini...Sve ove sposobnosti im pomazu u zastiti nevinih ljudi.Demoni koji su unisteni salju se u veliku pustos(bezdan) gde njihova tele bivaju spaljena udarom o tlo.Tada se njihovim mocima hrani ogroman crv,poznatili kao ''Zver''.

Obajsniti podelu moci i navesti minimalno tri iz svake kategorije.
Moci mogu da sluze za napad,primanje informacija,transport i odbranu...Zato se dele u 4 grupe:
-Transportne,sluze kao teleportacija do raznih mesta.*Orbing,strujanje,flaming,smoking...
-Pasivne,sluze kao podrska i izvor potrebnih informacija.*sesto culo,telepatija,astralna projekcija,vizije....
-Ofanzivne,sluze za napad,mada se njima moze i odbraniti od neprijatelja*pyrokineza,vatrene lopte,telekineza...
-Defanzivne,sluze za odbranu i ne mogu mu nauditi*levitacija,samozaceljivanje,imunitet...


Prof. Ross White

Prvo pitanje mi se svidja,mada si mogao jos nesto dodati,neku sitnicu.
Esej nisi napisao,ali si mi javio da ga nisi uradio, zato ga uradio do sledece subote jer trenutno imas 14.4 poena a to je ocena 4,ako uradis esej mozes popraviti ocenu.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyNed Mar 07 2010, 21:11

-NAPICI-

Definiši pravljenje napitaka.
Well,spravljanje napitaka je jedno od 3 osnovne mogucnosti vestica,medjutim ta moc ipak moze biti zaposednuta od strane nekog demona...!

Da li bilo koje drugo biće može mešati napitke osim vorloka i veštica? Zašto?
Da,bilo koje drugo bice moze dodavati sastojke i ucestvovati u spravljanju napitka,ali on nece imati efekta i nece biti prozet Magijom,sem ako to bice nema moc bacanja Cini.Moze se desiti da vestica ili vorlok izgube moci,onda napitak takodje nema efekta....!

Šta je Napitak?
Napitak je,takoreci,carobna tecnost koja moze izvesti razlicite efekte,od unistavanja demona do pretvaranja jedne svari u drugu..!

Kako se koristi...?
Napitak sugerise na pise,ali takodje prskanjem nekog napitkom isto moze biti vrlo uspesan i delotvoran nacin.

Od čega je napitak obično izrađen?
Napitak je najcesce izradjen od kombinacije biljnih i zivotinjskih delova koji mogu biti obicni ali i veoma jezivi i cudni,isto tako bizarni...!

Šta je potrebno kao važan sastojak za uništenje nekog demona?
Kao vazan sastojak za unistavanje demona viseg ranga potreban je deo njegove koze...
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyNed Mar 07 2010, 21:31

-CINI-

1. Recite sve sto znate o Baltazaru. Nemojte da se zadrzavate samo na ovome sto sam vam ja rekao. Pricajte sve sto znate!
Ljudska polovina Baltazara poznata je kao Kol Tarner koga je najpre poslala Trijada da ubije Zacarane...!Medjutim on se zaljubio u jednu od njih i na kraju unistio Trijadu.Tim cinom izdao je Izvor,kao i svoju vrstu...!Posle odredjenog vemena carobnice su otkrile pravu istinu i naravno htele da ga uniste,ali jedna od njih nije mogla jer je bila zaljubljena u njega.Kako bi ocuvala svoju ljubav pomogla mu je da iscenira svoju smrt i pobegne,potom je lagala da ga je sama unistila sto je zapravo ne moguce,i Podzemlje je verovalo da je mrtav...!Medjutim njegova ljudska polovina se pojavljuje i pocinje pricu kako je postao dobar,sto zaista jednim delom i jeste bio.Cak je pomogao da se oslabi izvor prilikom spasavanja jedne od sestara,ali je tada unistena njegova demonska strana i postao je smrtnik.Ipak i dalje je pomagao sestrama oko spoznaje demona.Primivsi moc Senke u sebe pomogao im je da ubiju Izvor!Medjutim zaposeo ga je duh Izvora,pa je i sam postao isti,ali nije odustajao od svoje ljubavi te je ona ostala trudna sa Izvorovim detetom u sebi.Sestra je postala zla,ali je takodje postala i kraljica Podzemlja.Kasnije je pomogla da se unisti Kol,ali on se ipak Vraca i to sa novim mocima.Posle toga izgubio je ljubav i pokusao je da se ubije,ali nije mogao jer je shvatio da je neunistiv.Primivsi moci od jednog Avatara vratio je vreme u nazad kako bi ponovo pridobio ljubav jedne sestre,ali tada je ponovo bio Baltazar i,naravno sestre su ga unistile...!!!!

Nabroj bar 3 moci koje poseduje demon Baltazar.
pirokineza,telekineza,energy balls,sensing,technopaty....

Kako glase cini za prizivanje Baltazara?

Magic Forces
Black and White
Reaching out Through
Space and Light
Be He Far Or
Be He Near
Bring Us the Demon
Belthazor Here.

Kako glase cini za unistenje Baltazara?

Spirits of Air
Forest and Sea
Set us of this
Demon free;
Beasts of hoof
And Beasts of shell
Drive this evil

Da li je Baltazara moguce unistiti samo sa cinima? - Ako nije, kazi sta je jos potrebno...
Buduci da je demon viseg ranga potreban je napitak sa komadom njegove koze...

Edit by Edard Stark

- Nije primio Senku, vec Prazninu! :happy:
Uostalom to i nije toliko bitno! Sve je tacno!
Bodovi: 20 (maksimum)
Ocena je 5!
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyNed Mar 07 2010, 21:49

-DOBRA I ZLA MAGICNA BICA-

Ko su crnosvici?
Crnosvici su zapravo demonski rivali belosvitaca.Njohov osnovni zadatak jeste da ubiju belosvitca i na taj nacin oslabe vestice,kako bi zle sile mogle da ih napadnu...!Demoni viseg ranga ponekad koriste crnosvitce kao atentatore ili placenike...!Takodje ih i vorloci mogu unajmiti...!

Ko su potencijalne zrtve crnosvitaca?
Potencijalne zrtve crnosvitaca su belosvitci,jer njihovim ubistvom omogucavaju zlim silama da ubiju vestice..!

Objasni njihovu klasifikaciju
Pa demoni viseg ranga ih koriste kao placenike,da im omoguce ubistvo vestica,tako sto ce ubiti belosvitca.Takodje i vesci im mogu naredjivati sa svojim zeljama...!

Sa kojim magicnim bicima saradjuju crnosvici i zarad cega?
Saradjuju sa demonima viseg ranga i vescima...!

Navedi moc koja je karakteristicna samo za ovu vrstu magicnih bica.
Imaju slicne moci kao i belosvici samo sto imaju samostrel ciji je otrov poguban za belosvice...Sposobnost teleporta je istao kao kod belosvitaca samo sto se vide crni efekti,Neki od njih imaju i moc touch of death,ciji je pokretac mrznja,suprotnost moci healing....Sensing,pomocu je ocesaju svoje zrtve,ali i same belosvice...

Opisi vrstu oruzja koju crnosvici koriste.
Koriste samostrel sa otrovnim strelicama pogubnim za zivot belosvica...!

Edit by Pink:

Tacno je sve, samo je drugo pitanje delimicno jer su njihove zrtve i buduci belosvici.Ocena 5-.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyNed Mar 07 2010, 22:15

ESEJ O MOCIMA

1.pasus~ Uopsteno o temi,samo neke opste stvari.
2.pasus~ Pozitivne stvari,dobra shvatanja,vrline... treba pisati o pozitivnoj strani teme.
3.pasus~ Negativne stvari,losa shvatanja,mane... treba pisati o negativnoj strani teme.
4.pasus~ Licni zakljucak. Potrebno je dati svoj zakljucak na temu.

Moci su sposobnosti magicnih bica da se brane njima ili da napadnu.Moci jos mogu biti transportne,zapravo magicna bica njima mogu teleportovati,i mogu biti pasivne kao sto su vizija,empatija,telepatija i tako dalje.Osnovna podela moci je na aktivne i pasivne,neke od aktivnih su pirokineza,telekineza,elektrokineza,hidrokineza ,a pasivnih vizije,empatija,telepatija,sesto culo....Neke od pozitivnih stvari jesu koriscenje moci u svrhu dobra...Kod dobrih bica kao sto su vestice i dobri vesci njohove moci im mogu biti od koristi prilikom spasavanja neduznih ljudi i unistavanja demona,medjutim dete magicnog bica moze stvoriti velike probleme koriscenjem svojoh moci u javnosti...Lose stvari vezane za moci su to sto njihovim koriscenjem dobijamo i veliki rizik od napada demona koji moze biti poguban ili za nas ili za nasu poroduci...Takodje te iste moci se cinima mogu preokrenuti na zlu stranu....
Veoma je tezak zivot sa magijom,posebno magicnim bicima koji su svesni da su posebni i da svakodnevo spasavaju nevine duse,ali i oni ipak teze ka normalnom zivotu....



Prof. Ross White

Sastav si mogao jos malo dopisati ali ok,dobio si dodatnih 3.8 poena sto kad ti se doda na onih 14.4,imas 18.2 a to je ocena 5.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyNed Mar 07 2010, 22:47

-MOCI-

Reci nesto o moci - Acid Generation?
Smrtonosna demonska moc koja omogucava stvaranje kiseline.Kiselina najcesce izlazi iz dlanova,prstiju,pa cak i iz usta nanoseci opekotine i ostecenja tkiva

Reci nesto o moci - Aerokinesis?
Elementarna moc koja spada u grupu moci -Weather Manipulation- ili upravljanje vremenom.Ovom moci mogu se izazvati snazne oluje,vetrovi,vazdusni udari ili mala tornada velike snage(dovoljne za ubistvo magicnog bica).

Reci nesto o moci - Aura Choking?
Moc koju poseduju Grimloci.Sluzi im kako bi oduzeli vid deci,odnosno kako bi bolje videli aure!Moc moze biti pogubna jer njom mogu ugusiti zrtvu stiskajuci njene disajne organe.

Koja moc ima sposobnost podmladjivanja,ko je poseduje i navesti jos neke cinjenice vezane za nju!
Age Shifting ima sposobnost podmladjivanja...!!!!Zapravo ona usporava proces starenja,praveci stare osobe mladim i obratno.Ukoliko se ubrza proces starenja zrtva se moze unistiti i nastace paljevina odnosno pepeo...

1.Sea Hag ..................................._4_Advanced Fire Throwing
2.Weather Manipulation................._1_Hydrogenism
3.Aura Choking............................._5_Acid generation
4.Udarna baklja............................_2_Aerokinesis
5.Scabbar Demons........................_3_Cula


II Deo

Uz moju moc teleporta oduvek sam zeleo da imam i moc aerokineze...Smisljao sam svakakve cini za dozivanje te moci,ali nikada mi nije uspelo...Ipak jednom sam zamalo uspao u ostvarenju mog cilja...Loveci demone sreo sam jedno magicno bice,vesticu,koja ne zeli svoju moc...Da,to je bila moc aerokineze i ona je nije zelela,pomislio sam da je luda...!!!
Nisam bio siguran da li je zla,ali po svu cenu sam zeleo aktivnu moc...Izgovorio sam ono sto nisam smeo ni po koju cenu...
What's Mine is Yours,
What's Yours is Mine
Let our powers cross the line
I offer up this gift to share
Switch our powers through the air
Moci su nam se zamenile,ja sam sada imao aerokinezu i bio sam presrecan....Taj osecaj srece me je pratio nekoliko dana sve dok nisam poceo da se ponasam zlo prema drugima...Sada su usledile nove nevolje,mojom moci sam izazivao oluje u gradu,tornada koja su povredila cak nekoliko vestica i vestaca...Povlacio sam se u sebe...Toliko mi je bilo lose da sam izgubio boju lica,bio sam bled...Za rad toga moje drustvo je odlucilo da prizove vesticu,za par trenutaka nasla se ispred mene i ponovo smo krenuli da citamo one iste cini...
What's Mine is Yours,
What's Yours is Mine
Let our powers cross the line
I offer up this gift to share
Switch our powers through the air
Moja moc mi se vratila i vec sam se osecao bolje..Nisam zeleo da unistimo vesticu jer nam nije nanela zlo,ipak mi je pokazala jednu vrednu lekciju...''Pazi sta zelis,jer to nekada nije dobro..''
Ipak je moja moc jakooo dobra...;)



Prof. Ross White

Imas neke nebitne greskice u prvom i trecem pitanju.
Prica je dobro zamisljena ali si mogao malo da opises vise te dogadjaje,suvise je jednostavna prica. Imas 17.3 poena sto je 5-.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyČet Apr 01 2010, 18:34

-MITOLOGIJA-

Kakvi su bili grcki bogovi?
Izgledali su kao ljudi,imali vrline i mane kao ljudi.Jedina razlika bila je u tome sto su oni bili besmrtni,neranjivi,mogli putovati brzinom svetlosti,postajati nevidljivi i po tome sto su ziveli na Olimpu.

Od ceka se sastojala grcka religija za vreme rodovskih odnosa,a od cega u homersko doba?
Rodovski odnosi-U to vreme Grcka religija se zasnivala na verovanju prirodnih pojava,kao sto su zivotinje,biljke zemlja...
Homersko doba-U ovo vreme religija se zasnivala na verovanju u Bogove!Grcki narod je stvorio mnogo Bogova koji su po njihovom verovanju izgledali kao ljudi.Veruje se da je Grcka mitologija imala uticaj na ostale mitologije ili religije...

Kako je nastao svet po grckom mitu?
Nebo i zemlja su bili izmesani,pa je vladao haos.Iz haosa su se izdvojili boginja Geja(zemlja) i Uran(nebo),oni su izrodili ostale bogove odnosno titane!Bojeci se da mu neko od dece ne zauzme mesto(vlast),Uran je odlucio da zatvori titane pod zemlju!!!Hronos,jedan od bogova(titana),uspeo je da izadje i oslobodi ostale.Uranov strah se obestinio,Hronos je preuzeo vlast i postao gospodar sveta.Ista sudbina je i njega snasla jer je njegovo mesto zauzeo njegov mladji sin Zevs...

A,kako su nastali ljudi,po grckom mitu?
Grci su verovali,u pocetku,da su ljudi nikli iz zemlje kao biljke,vremenom je to verovanje odbaceno i mislilo se da je bog Prometej od gline napravio ljude, a da im je Atina podarila dusu!Prometej je ucio ljude,pomagao im i stitio ih...Ukrao je vatru Apolonu i dao je ljudima,uhvatio je divljek bika i dao ljudima da ga upregnu.Zbog njegovih dela Zevs se naljutio i naredjeno je da Prometej bude okovan gvozdenim lancima za jednu stenu na Kavkazu gde ce svakog dana sletati orao i hraniti se njegovom jetrom!!!Ova kazna je trajala sve dok ga Herkul nije oslobodio...

Nabroj sve grcke heroje koje znas.
Herkul,Jason,Tezej,Ikar,Menelaj,

* -JASON-
Jason je heroj iz Grcke mitologije,koji je predvodio Argonaute u potrazi za zlatnim runom.Otac mu je bio Eson,zakoniti kralj Jolka.
Jason je stigao do dvora kralja Fineja u Trakiji, kojem je Apolon dao dar prorocanstva.
Nakon nekog vremena, zbog otkrivanja bozanskih namera ljudima, a i zbog zlocina nad svojom decom, od bogova mu je ponudjeno da bira - da bude slep i zivi normalan zivot ili da bude prorok te da kratko zivi. On je izabrao da bude slep.
Helije, bog Sunca, ljut sto je Finej izabrao zivot u tami umesto na svetlu sunca, poslao je cudovisne Harpije da ga ometaju u jelu. Kako bi Finej seo za sto, one bi odmah doletele, pojele mu jelo, a ono sto ne bi pojele, izgazile bi i zagadile izmetom.
Jason se sazalio nad kraljem i odlucio je da mu pomogne.
Dva junaka Argonauta, Kalais i Zet, sinovi boga severnog vetra Boreja, koji im je podario krila, uspeli su oterati Harpije, sve do Sirofadskih ostrva u Jonskom moru. Nisu ih ubili jer im je Irida obecala da Harpije više nece uznemiravati nikoga te su se one vratile u svoju pecinu na Kritu.
Nazad na vrh Ići dole
Magicboy
Magicboy
*All Hell Breaks Loose*

Muški
Broj poruka : 519
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Reputacija : 603
Datum upisa : 14.10.2009

Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell EmptyČet Apr 01 2010, 18:59

-MITOLOGIJA-

Nabroj koji su svi bogovi bili na Olimpu.
Ares,Artemida,Zevs,Hera,Posejdon,Hermes,Afrodita,Hefest,Apolon,Atina,Had,Hestija,Demetra i Dionis...

Ko se rodio iz Zevsove glave,ko iz morske pene,a koji bogovi su bili braca i sestre?
Posejdon,Demetra,Zevs,Had,Hera i Hestija su bili braca i sestre.Afrodita se rodila iz morske pene,a Atina iz Zevsove glave.

Ko je bio vrhovni bog Olimpa?I napisi par recenica o njemu.
Zevs je najvisi i najmocniji bog,ali i vladar Olimpa!Njegova zena je bila Hera,on je bio bog neba i groma!Sin titana Krona i njegove zene Reje.

Ko je bila Hera?
Zevsova supruga,boginja braka i pozrtvovanja,ali i vernosti...

Napisi par recenica o Olimpu.
Olimp,dom grckih bogova.Najvisi vrh Olimpa je Mitikas.Po rodjenju titana,grce planine su se koristile kao tronovi,a sam Kreon je sedeo na Olimpu!Smatralo se da sadrzi kristalne palate u kojima bogovi zive.Ulaz u njega su bila ogromna vrata od oblaka.

Izaberi jednog Boga i napisi sve sto znas o njemu,ne sme da bude vrhovni bog Olimpa

-AFRODITA-
Afrodita je Stitila ljubav i sve zaljubljene,dok joj je najdraza zabava bila da natera bogove da se zaljube u smrtne zene.Volela je da pravi mnoge intrige,da bogove baca u ljubavne zagrljaje,narocito Zevsa,koji je svaki cas bio umesan u neku ljubavnu peripetiju.
Nazad na vrh Ići dole

Sponsored content



Jamy Halliwell Vide
PočaljiNaslov: Re: Jamy Halliwell   Jamy Halliwell Empty

Nazad na vrh Ići dole
 

Jamy Halliwell

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Charmed Serbia :: II godina :: Učenici-